Jednodušší používání, zabezpečení i správa počítačů s Windows 10 Pro

Přejděte na moderní zařízení s Windows 10 Pro s plným zabezpečením, podporou a minimálními náklady. Měsíční platba za firemní flotilu může zahrnovat i její zabezpečení, správu a obnovu. Po celý životní cyklus bez starostí.

Od ledna 2020 nedostávají počítače s Windows 7 aktualizace zabezpečení. Máme řešení, přejděte na moderní počítač s Windows 10, procesorem Intel® Core™ a balíkem Microsoft 365, a to formou služby, s měsíční platbou.

Přejděte na nový počítač s Windows 10 Pro

Na zařízeních s Windows 10 a procesory Intel® Core™ 10. generace zvládnete více za kratší dobu. Moderní zařízení postavená pro Windows 10 umožňují rychlejší spuštění, lepší multitasking a mají delší životnost baterie než starší zařízení. Moderní zařízení navíc nabízejí vynikající přenositelnost, takže můžete pracovat a být produktivní, ať už jste kdekoli.

S technologií Intel vPro™ zabudovanou ve vybraných modelech procesorů a čipsetů budete moci lépe a dokonaleji spravovat flotilu svých firemních strojů i každého jednotlivého uživatele, omezíte lokální výjezdy a zásahy na nezbytné minimum. Téměř vše, včetně detekce vadného hardware i obnovy operačního systému, můžete zvládnout na dálku bez dalších placených nástrojů, nebo můžete použít i své vlastní, pokud používáte například Microsoft EndPoint Manager.

Snižte celkové náklady na vlastnictví

Počítače starší více než čtyři roky mohou vedle nákladů na údržbu stát ještě 1,5× tolik nákladů v opravách. 77 % dotázaných IT manažerů uvedlo, že správa nových zařízení s platformou Intel vPro® a systémem Windows 10 je snazší. Windows 10 je kompatibilní s 99 % aplikací pro Windows 714 a nová moderní zařízení jsou připravena na budoucnost, díky efektivní podpoře pravidelných aktualizací systému. 

Chraňte to, co jste vybudovali

Funkce - Intel® Hardware Shield, Multi-Factor Authentication a Windows Defender kombinují nová moderní zařízení se systémem Windows 10 Pro, Microsoft 365 a platformou Intel vPro® nejnovější software a nakonfigurované funkce pro zabezpečení hardwaru, které přispívají k ochraně vašich zařízení proti malwaru, virům a dalším hrozbám.

Více než třetina úniků dat je náhodná a 61 % případů úniku zahrnovalo ztrátu přihlašovacích údajů. Nová moderní zařízení zvyšují vaši ochranu před náhodnou ztrátou dat šifrováním služebních informací, na vašich zařízeních a jejich oddělením od dat osobních.

Výhody Windows 10 Pro

Zvládněte více za kratší dobu

Moderní zařízení postavená pro Windows 10 umožňují rychlejší spuštění, lepší multitasking a mají delší životnost baterie než starší zařízení. Moderní zařízení navíc nabízejí vynikající přenositelnost, takže můžete pracovat a být produktivní, ať už jste kdekoli.

Integrovaná nejbezpečnější ochrana

Při používání starších zařízení jste zranitelnější vůči kybernetickým útokům a únikům dat. Moderní zařízení s Windows 10 Pro a procesorem Intel® Core™ vPro™ vám poskytuje koncovou ochranu bez dodatečných poplatků. Pomozte chránit svou firmu před moderními bezpečnostními riziky díky bezpečnostním prvkům, které jsou integrované přímo v systému, jsou neustále aktualizované.

Snadnější integrace do existující infrastruktury

Přechod na počítače s Windows 10 a procesory Intel® Core™ vPro™ je hladký díky snadné integraci s existujícími počítači, monitory a tiskárnami. Používejte nadále své obchodní aplikace a získejte plnou podporu pro virtualizaci. Díky našim nástrojům pro snadnou migraci se můžete podívat, jak budou stávající aplikace fungovat v systému Windows 10.

Doporučené notebooky

Vybavení týmu dnes a budoucnost s plným zabezpečením, podporou a s minimálními náklady na provoz.

Bez správných nástrojů to nejde

Podpora Office 2010 skončila v říjnu 2020. Nyní je čas se zamyslet nad tím, které řešení Office se bude nejlépe hodit k nejbližšímu firemnímu upgradu vašich počítačů – zda jednorázový nákup nebo nákup na bázi předplatného.

Pracujte prakticky kdekoli a podle svého. Se sadou Microsoft 365 Business Standard získáte hostování e-mailových služeb a mimo jiné aplikace Word, Excel, PowerPoint a Outlook ve verzích pro stolní počítač, mobil a webový server. Aplikace jsou neustále automaticky aktualizovány.

Vy máte otázky, my máme odpovědi

Můžu svůj současný počítač upgradovat na Windows 10?
Ano, kompatibilní počítače s Windows 7 můžete upgradovat při splnění těchto požadavků s plnou licencí. Abyste mohli využít nejnovější hardwarové možnosti, doporučujeme upgradovat na nový počítač s Windows 10.

Nejnovější moderní zařízení s funkcí Intel® Hardware Shield, která je dostupná výhradně na platformě Intel vPro®, poskytují ochranu před útoky na firmware. Intel® Hardware Shield pomáhá minimalizovat riziko spojené s injektáží škodlivého kódu tak, že zamyká firmware, když je spuštěný software. Brání tak vloženému malwaru v narušení operačního systému. Předávání informací o zabezpečení mezi hardwarem a operačním systémem umožňuje komplexnější zásady zabezpečení.

Můžu dál používat Windows 7?
Ano, Windows 7 můžete používat i nadále. Vzhledem k tomu, že podpora skončila 14. ledna 2020, je váš počítač zranitelnější vůči bezpečnostním rizikům. Systém Windows bude fungovat, ale už nebudete dostávat aktualizace zabezpečení a funkcí.

Je stále možné aktivovat Windows 7?
Windows 7 můžete nainstalovat a aktivovat i po skončení podpory. Abyste se ale vyhnuli rizikům pro zabezpečení a virům, Microsoft doporučuje zvážit upgrade na Windows 10.

Je ve Windows 7 dál podporovaný Internet Explorer?
Podpora prohlížeče Internet Explorer na zařízeních s Windows 7 skončila 14. ledna 2020. Internet Explorer je součást operačního systému Windows a týká se ho stejný životní cyklus podpory.

Pokud organizace určitě zmešká termín ukončení podpory pro Windows 7, jaké má možnosti?
Organizace, pro které by mohlo být vhodné řešení pomocí virtualizace, mohou využít Windows Virtual Desktop – jedinou cloudovou službu, která poskytuje více uživatelské prostředí Windows 10 optimalizované pro Microsoft 365 ProPlus a zahrnuje také bezplatné rozšířené aktualizace zabezpečení pro Windows 7. Tyto rozšířené aktualizace zabezpečení lze zakoupit také samostatně – jako poslední možnost pro organizace, které používají Windows 7 (a Windows Server 2008/R2 a SQL Server 2008/R2) a které vyžadují více času na přechod na Windows 10.

Kdy bude k dispozici nabídka rozšířených aktualizací zabezpečení (ESU) pro Windows 7?
Rozšířené aktualizace zabezpečení jsou k dispozici ve VLSC od 1. dubna 2019. Rozšířené aktualizace zabezpečení budou k dispozici prostřednictvím programu poskytovatelů cloudového řešení (CSP) od 1. prosince 2019.

Pokud bude ESU k dispozici pro organizace všech velikostí, proč by měla organizace uvažovat o přechodu na nová zařízení s Windows 10?
Microsoft chápe, že různé organizace plánují upgrade na různá časová období. ESU se doporučuje jako poslední možnost pro zařízení, která nelze včas migrovat na Windows 10. ESU pro Windows 7 se bude prodávat pro jednotlivá zařízení, přičemž cena se bude každoročně zvyšovat až do ledna 2023.

Aby mohly využívat nejnovější funkce zabezpečení, produktivity a správy, které systém Windows 10 nabízí v rámci pravidelných aktualizací a podpory, doporučujeme organizacím přejít na moderní zařízení se službou Microsoft 365 zahrnující Windows 10, Microsoft 365 a nejnovější funkce zabezpečení.

Co když budu dál používat Office 2010?
Office 2010 můžete dál používat, ale v říjnu 2020 skončila jejich podpora, bude váš počítač více ohrožen. Systém Office bude dál fungovat, ale přestanete dostávat aktualizace zabezpečení a funkcí.

Jak se mám připravit na konec podpory Office 2010?
Právě teď mají zákazníci ideální příležitost posoudit svoji technologickou strategii a zvážit, jaké výhody by jejich firmě mohla přinést nejnovější řešení obsažená v Office 2019 pro domácnosti a podnikatele a Microsoft 365.

Bude Office 2010 dál fungovat s Microsoft 365?
Po 13. říjnu 2020 už nefunguje podporované připojení ke službám Microsoft 365 jako je Exchange Online. Zákazníci by měli upgradovat na nejnovější verze systému Office 2019 pro domácnosti a podnikatele nebo Microsoft 365, aby nedošlo ke ztrátě produktivity.

Proč mám upgradovat na Office 2019 pro domácnosti a podnikatele místo Office 2013 nebo Office 2016?
Office 2019 pro domácnosti a podnikatele je nejmodernější a nejaktuálnější verze, která nevyžaduje předplatné. Zajišťuje zaměstnancům optimální podmínky díky novým inteligentním nástrojům a funkcím, umožňuje nejlepší produktivitu ve své třídě a zároveň vám pomáhá zachovat si ochranu a vyhovět předpisům.

Jak přechodem na Office 2019 pro domácnosti a podnikatele nebo Microsoft 365 zvýším zabezpečení své firmy?
Office 2019 pro domácnosti a podnikatele je naše dosud nejbezpečnější verze s časově neomezeným používáním. Mezi funkce zabezpečení patří Windows Information Protection (WIP) ze systému Windows 10 Pro, která se integruje s aplikacemi Office 2019 pro domácnosti a podnikatele. Místní verze Office, včetně Office 2019 pro domácnosti a podnikatele nezahrnují všechny funkce inteligentního zabezpečení nabízené společností Microsoft. Uživatelé, kteří chtějí získat naši kompletní sadu funkcí inteligentního zabezpečení, by měli zvážit předplatné Microsoft 365 Business Premium nebo Microsoft 365.

Jaký je rozdíl mezi Office 2019 pro domácnosti a podnikatele a Microsoft 365?
Předplatné Microsoft 365 vám umožní odvádět nejlepší práci díky prémiovým verzím aplikací Office na všech vašich zařízeních: Word, Excel, PowerPoint, Outlook, Publisher, Access (Publisher a Access jsou k dispozici pouze na PC) a získáte s ním přístup k dalším funkcím OneNote (funkce se mohou lišit). Microsoft 365 můžete nainstalovat na několik zařízení včetně počítačů PC, počítačů Mac, tabletů nebo telefonů se systémem Android™, zařízení iPad® a iPhone®. Microsoft 365 navíc zahrnuje služby jako cloudové úložiště OneDrive, minuty volání přes Skype pro domácí použití a pokročilé zabezpečení Outlook.com. Pokud máte aktivní předplatné Microsoft 365, máte vždy nejaktuálnější verzi aplikací Office.

Office 2019 pro domácnosti a podnikatele představuje jednorázový nákup a nabízí klasické verze aplikací Office jako je Word, Excel a PowerPoint, pro použití na jednom počítači PC nebo Mac. Aplikace se neaktualizují automaticky. Pokud chcete získat nejnovější verzi, musíte znovu zakoupit systém Office, až bude dostupná nová verze. Aktuální verze aplikací Office, které jsou k dispozici pro jednorázový nákup, jsou Office 2019 pro domácnosti a podnikatele pro Windows a Office 2019 pro domácnosti a podnikatele pro Mac. Mezi předchozí verze patří Office 2016, Office 2013, Office 2011 pro Mac, Office 2010, Office 2007, Office 2008 pro Mac a Office 2004 pro Mac. Jednorázový nákup Office nezahrnuje služby obsažené v Microsoft 365.

Když chci používat Microsoft 365, je nutné připojení k internetu?
Po instalaci a aktivaci Microsoft 365 na zařízení už online být nemusíte. Přístup k internetu ale budete potřebovat k první instalaci a aktivaci služby Microsoft 365, k instalaci aktualizací a ke správě fakturace. Bez nainstalované stolní aplikace OneDrive je přístup k internetu nutný také pro přístup k dokumentům uloženým na OneDrive. Po instalaci aplikací Office (například Word, PowerPoint a Excel) je však můžete používat offline.

Měli byste se pravidelně připojovat k internetu, aby byl Microsoft 365 stále aktuální a využili jste výhod automatických upgradů. Pokud se nepřipojíte k internetu alespoň jednou za 39 dní, vaše aplikace přejdou do režimu snížené funkčnosti a může se objevit chybová zpráva, že je váš produkt bez licence. Až budete chtít aplikace Office znovu aktivovat, jednoduše se znovu připojte k internetu a přihlaste se k Microsoft 365.

Máte zájem o více informací?

Pokud vás informace k této oblasti naší nabídky zaujaly, máte dotazy či zájem o upřesnění k vaší konkrétní situaci, kontaktujte AC specialistu: Martin Černík, martin.cernik@autocont.cz. Případně se obraťte na svého obchodníka v rámci AUTOCONT regionálního centra.

Zájem ?