Aricoma Group partnerem Národního centra průmyslu 4.0

Ostrava (červenec 2020) – ARICOMA Group ze skupiny KKCG se stala partnerem Národního centra Průmyslu 4.0. Společnosti ARICOMA Group a mezi nimi i AUTOCONT se tak připojují k lídrům v oblasti inovací na domácím trhu.

„Otevřená akademicko-průmyslová platforma,tak, jak ji poskytuje Národní centrum Průmyslu 4.0, je skvělým prostředím pro propojení inovačních leaderů, univerzit, firem i oborových organizací. Máme velmi podobný cíl, a to rozvoj průmyslového standardu v České republice. Nechceme být pouhým členem, ale chystáme se velmi aktivně zapojit do práce Národního centra Průmyslu 4.0. Prostor vidíme hlavně v napojení reálných projektů v průmyslu na aktivity centra,“ uvádí Jan Matuš, výkonný ředitel divize ESA Cleverlance. Pozitiva podle něj spočívají nejen v obchodní, ale i ve vzdělávací části podnikání. Počítá se mimo jiné se spoluprací akademiků s týmy AUTOCONTu či Cleverlance.

„Na Českém institutu informatiky, robotiky a kybernetiky ČVUT prostřednictvím Národního centra Průmyslu 4.0 aktivně vytváříme ekosystém pro Průmysl 4.0 v České republice. Partnery centra si proto velmi pečlivě vybíráme dle jejich inovačního potenciálu a také jejich ochotě přispět k rozvoji průmyslu a jeho transformaci,“ vysvětluje systém fungování centra Jaroslav Lískovec, ředitel NCP4.0. „ARICOMA Group včetně Cleverlance a AUTOCONTu nám do tohoto konceptu výborně zapadají,“ dodává Lískovec.

Národní centrum Průmyslu 4.0 v současné době funguje jako nezávislý poradce, poskytuje zástupcům průmyslových firem prostor pro vyzkoušení technologií a pomáhá jim zorientovat se v aktuálních trendech.

„Díky digitální platformě CleverIndustry.cz měníme data v informace. Spojujeme tak know-how AUTOCONTU z oblasti průmyslu a HW s kompetencemi Cleverlance v oblasti digitalizace. Na spolupráci s Národním centrem Průmyslu 4.0 se velmi těšíme a věříme, že bude pro všechny strany inspirativní a užitečná,“ uvádí Jaroslav Biolek, člen představenstva AUTOCONT.

Chcete více informací?