Mimořádné finanční prostředky pro digitální učební pomůcky

Každá základní škola má možnost získat 20.000 Kč na jeden závazek učitele na pořízení digitálních pomůcek a zajištění vzdělávání distančním způsobem pomocí prostředků on-line audiovizuální komunikace mezi třídou a pedagogem.

Tato audiovizuální komunikace umožní, aby žák nebo učitel měl rovnocennou možnost účastnit se výuky např. během karantény nebo stavu znemožňujícím prezenční výuku. Jako tradiční partner základních škol jsme pro vás připravili v souladu s podklady MŠMT pro zajištění vybavení online výuky žáků nebo učitelů následující nabídku.

Co zajímavého nabízíme

 • Odloženou splatnost faktur do prosince 2020 tak, aby škola mohla nákup realizovat okamžitě, techniku obratem využít a nemusela čekat na poskytnutí garantovaných finančních zdrojů MŠMT.
 • Garanci dodávek v krátkých termínech.
 • Garanci servisních zásahů notebooků v místě užívání (tzn. ve škole, doma u žáka nebo učitele, apod.) po dobu 3 let.
 • Možnost zapojení nových notebooků do sítě školy, možnost konfigurace videokonferenčního systému.
 • Prezenční kurzy i webináře pro pedagogy k využití nových technologií.

Vybrané produkty naší speciální nabídky pro školy

Vysoce kvalitní notebooky Dell a Lenovo

Projekční a vizualizační technika

 • Projektor Epson EB680wi - špičkové interaktivní řešení pro výuku. Z běžné plochy nebo tabule uděláte interaktivní. Až 100palcová projekční plocha s výjimečnou kvalitou zobrazení. Dotykové ovládání a dvě pera. Vkládání poznámek dotykem prstů přímo na projekční ploše. Vyšší spolehlivost a lampa s delší životností. Zkombinujte dva projektory a vytvořte jednu velkou interaktivní plochu 2x100“. Bezdrátový dongle (za příplatek) pro zobrazení obsahu z notebooků, mobilů a tabletů.
 • Vizualizér Epson DC13 - oživte výuku pomocí uživatelsky přívětivého vizualizéru, sdílejte obrázky a objekty v rozlišení FullHD na velké obrazovce, ze kterých může těžit celá třída. Zachyťte každý detail. 16x digitální zoom; automatické zaostření/zastavení jedním stisknutím. Velká snímací plocha formátu A3 zvládne i promítání map, detailních grafů a 3D objektů. Nasvícení špatně viditelných objektů vestavěnou diodou LED. Zámek a bezpečnostní lišta v balení.

Videokonferenční kamery do učeben

 • Poly - dokonalý videokonferenční „bar“ pro videopřenosy z učeben. Funkce vylepšování zvuku optimalizované právě pro středně velké místnosti, dosah mikrofonu až 3.7 m. Zabudovaná kamera nevyžaduje žádné ovladače ani software. Podpora vzdálené správy.
 • Logitech - ultraširoké zorné pole, jedinečný způsob zpracování zvuku, jednoduchost připojení – vše co pro videopřenos z učebny potřebujete. Mobilní aplikace (zdarma dostupná v obchodech Google Play a iTunes) přemění i chytrý telefon nebo tablet na dálkový ovladač kamery. Za příplatek nabídneme doplňky, například rozšiřující mikrofon a TV držák.

Velké digitální 55" LED panely

 • Samsung - zobrazujte jakýkoli obsah v ultra vysokém rozlišení 4K. Dokonalá kvalita obrazu i při nízkém rozlišení obsahu původního. Ideální pro výuku, multimediální prezentace, zobrazování fotografií, videa. Vestavěné WiFi a Bluetooth pro publikování obsahu. Vestavěný systém Tizen pro automatické přehrávání webových stánek.
 • Philips - displej se snadnou instalací pro provoz po celý učební den. UHD rozlišení. Operační systém pro zobrazování obsahu a automatické přehrávání webových stránek nebo obsahu ze sítě a USB. Funkce FailOver se postará, aby displej nebyl nikdy prázdný.

Audio pomůcky pro výuku

 • Bezdrátová náhlavní souprava Logitech - pohybujte se po třídě a mluvte i ke vzdáleným posluchačům. Až 10 hodin ve vzdálenosti do 10 metrů kolem vašeho počítače. Mikrofon s potlačením šumu, ovládání tlačítky. Lehká sada, se kterou neztratíte kontakt s okolím - více informací a ceny
 • Přenosný hlasový komunikátor - Jabra Speak510+ je přenosný hlasový komunikátor s USB konektorem a Bluetooth určená pro konferenční hovory, které můžete připojit k vašemu počítači, tabletu nebo smartphonu a hovory tak uskutečnit kdykoliv a odkudkoliv. Pro učebnu či jakoukoliv jinou místnost ve škole - více informací a ceny

Další pomůcky digitální výuky

Pro podporu multimediální distanční výuky jsme připravili další tipy na zajímavé produkty pro vaši inspiraci.

 • Osobní webkamery Logitech pro výuku - mohou sloužit jako doplněk k zařízením ve škole, které nemají webkameru integrovanou. Nabízí videohovory v rozlišení HD, vestavěný mikrofon umožňuje konverzace s čistým zvukem bez nepříjemného šumu na pozadí - více informací a ceny
 • Webkamera pro výuku i menší skupinou - kamera Logitech Brio 4K má nastavitelné zorné pole 75° nebo 90° pro jednu nebo více osob v záběru, pro výuku funguje jako content kamera v Teams, má 5x zoom, plynulý streaming, 4K obraz, RightLight™ 3 s HDR pro skvělý obraz i v protisvětle - více informací a ceny
 • Windows tablet pro výuku od Microsoftu - nejlepší tablet pro práci s Windows a výuku by měl být logicky od výrobce Windows. Tablety Microsoft Surface GO získáte za speciální cenu v balení s Windows 10 Pro, obalem s klávesnicí a perem. Navíc v ceně odolný obal i s držákem na pero - více informací a ceny

Hybridní digitální učebna pro synchronní výuku

Podzim 2020 ve školách nebude zřejmě jednoduchý. Učitelé se mohou dostat do situací, kdy budou muset pracovat ve více režimech, nevěnovat se jen výuce ve třídě, ale i žákům, kteří se učí na dálku z domova. Řešením může být hybridní digitální učebna pro synchronní výuku - prezenční a distanční dohromady. Učitel standardně povede hodinu, bude používat bezdrátový mikrofon, který ho neomezí v pohybu a vše ve třídě je snímáno prostřednictvím kamery. Žáci se navzájem vidí a může tak probíhat výuka, diskuse i hodnocení. Interakce a sociální kontakt je něco, co zásadně odliší toto řešení od prostého zadávání úkolů pro domácí přípravu.

AUTOCONT dokáže nabídnout technologické prvky i implementační služby, které celé řešení dokážou škole zabezpečit. Jde o kombinaci řešení Teams / Skype s třídními videokonferenčními systémy POLY či LOGITECH. Tam kde bude třeba, vybavíme digitální třídu i patřičným projektorem či velkým digitálním panelem / smart boardem, wi-fi prvky a podobně. Vše potřebné naistalujeme a zaškolíme k provozu ve škole. Detaily v produktovém listu.

Inspirujte se - chtěli byste provozovat podobnou třídu?

Jak umístit videokonferenční zařízení ? Co pak uvidí žák ?

Zajímá vás detailnější popis a výhody videokonferenčního řešení?

Máte zájem o více informací k naší nabídce pro školy?

Obraťte se na nás, zareagujeme velmi rychle. S poptávkou / objednávkou se obraťte na kontakty AUTOCONT regionálních center nebo ji zašlete na obchod@autocont.cz

Zájem ?