Start nového roku s užitečnou bezpečnostní ochranou a novinkami ESET

Rok 2020 ukázal, že kybernetické útoky jsou něčím, co se podniků v ČR již významně týká. Tiskem proběhly zprávy o útocích na české nemocnice, výrobní podniky, poskytovatele služeb, velkoobchody i veřejnou správu. 

A počet zveřejněných případů je jen zlomek uskutečněných útoků. Do nového roku 2021 bude jistě mnoho firem a organizací dále uvažovat, jak svoji kybernetickou ochranu rozšířit a posílit. Přicházíme tedy pro vaši inspiraci s těmito bezpečnostními řešeními a novinkami od jednoho z technologických lídrů v dané oblasti, společnosti ESET. 

Pokročilá ochrana pro zaměstnance pracující vzdáleně 

Výhodný balík ESET PROTECT Advanced je určený pro firmy využívající práci zaměstnanců na dálku. Přináší vylepšenou ochranu proti internetovým hrozbám, před ransomware a zero day útoky (pokročilou analýzu malware), vzdálenou správu v cloudu a šifrování celého disku. V balíku je vše níže uvedené. 

Analýzu vzorků v cloudu - detekuje nové, dosud neznámé druhy hrozeb. Sandbox se skládá z mnoha typů senzorů, jež provádí s pomocí strojového učení kompletní statickou analýzu kódu, hlubokou inspekci vzorků, kontrolu paměti a detekci na základě chování. 

Ochrana koncových zařízení - ověřená antimalwarová ochrana chrání firemní zařízení před hrozbami na internetu. Kontroluje podezřelé soubory v cloudovém reputačním systému ESET LiveGrid. 

Ochrana souborového serveru - chrání nejen síťová úložiště, ale také server samotný. Díky ověřené technologii detekce škodlivého kódu je provoz serveru bezpečný a stabilní, což pozitivně přispívá k zajištění plynulého chodu celé firmy. 

Šifrování celého disku - výrazně vylepšuje zabezpečení firemních dat a pomáhá vyhovět zákonným nařízením a regulacím. Produkt je nativně implementován do konzolí vzdálené správy. 

Jednoduchá správa v cloudu - ESET Cloud Administrator je dostupný kdykoli a odkudkoli přes webovou konzoli, kde má uživatel celkový přehled nad zabezpečením sítě. Správce může nastavit upozornění na různé události v síti např. v případě probíhajícího útoku vytvořit konfigurační úlohy nebo bezpečnostní politiky. 

Orientační doporučené ceny - pro 10 zařízení 15 554 Kč/41 996 Kč, pro 50 zařízení 52 850 Kč/142 695 Kč na 1 rok/3 roky bez DPH. 

Pokročilá ochrana pro firemní emaily a úložiště v cloudu 

Novinka s názvem ESET Cloud Office Security poskytuje pokročilou preventivní ochranu pro aplikace Microsoft 365. Kombinace filtrování nevyžádané pošty, skenování proti malwaru a phishingu pomáhá chránit firemní komunikaci a cloudové úložiště. Snadno použitelná cloudová konzole poskytuje přehled detekovaných položek a okamžitě uživatele upozorní, když dojde k detekci. 

E-maily jsou základem moderní obchodní komunikace, zároveň ale zůstávají jedním z nejefektivnějších kanálů pro šíření malwaru. ESET Cloud Office Security nabízí další vrstvu ochrany pro Exchange Online a úložiště OneDrive. Řešení automaticky přesměruje podezřelé zprávy do karantény.  E-mailové schránky nových uživatelů jsou chráněné automaticky. Správa probíhá pomocí webové konzole, která nabízí kompletní kontrolu nad potenciálními hrozbami nebo položkami v karanténě. Administrátor je na podezřelou aktivitu ihned upozorněn a může na situaci rychle reagovat.

Orientační doporučené ceny - pro 10 zařízení 5 590 Kč / 15 093 Kč, pro 50 zařízení 23 950 Kč / 64 665 Kč na 1 / 3 roky bez DPH 

Další tradiční a oblíbené bezpečností produkty ESET 

V roce 2021 určitě z pohledu firemní bezpečnosti najdou svá uplatnění i níže uvedené tradiční produkty, s kterými máme velmi dobré zkušenosti. 

ESET Mail Security - toto oblíbené řešení integruje rychlou antivirovou a antispamovou ochranu, která filtruje příchozí poštu již na úrovni poštovního serveru. Standardní antivirová ochrana už v dnešní době na pokročilé IT hrozby nestačí. Moderní hrozby obvykle kombinují několik způsobů útoku a mohou se dobře maskovat za legitimní činnost v systému. Proto je nutné, aby moderní bezpečnostní řešení dokázalo zabránit probíhajícímu malwarovému útoku a detekovat ho ve všech jeho fázích (před, v průběhu i po nakažení počítače).  

ESET Secure Authentication - toto řešení nabízí firmám všech velikosti možnost, jednoduše implementovat více faktorovou autentizaci do běžně používaných systémů jako jsou VPN, RDP, Office 365, Outlook Web Acces nebo přihlašování do systému. Nejčastějším způsobem, jak hackeři pronikají do sítě, je právě ukradení nebo uhádnutí slabého hesla. Při implementaci druhého faktoru do procesu přihlášení, se riziko neautorizovaného přístupu sníží na minimum. V tomto produktlistu najdete více detailů. 

ESET Endpoint Encryption - poskytuje šifrování souborů, složek a disků na firemních zařízeních. Firmám umožňuje preventivně chránit citlivá data pro případ, že by skončila v nechtěných rukou. Jde o snadno implementovatelné šifrování pro firmy všech velikostí, které podporuje plné šifrování disku (FDE), šifrování souborů a složek, e-mailu a USB zařízení. S úniky citlivých dat se setkáváme stále častěji. Odcizení citlivých dat může vést nejen k přímým finančním ztrátám, ale poškozena je i pověst firmy, což v dlouhodobém horizontu může být mnohem větší problém. Rizikem, které roste v závislosti na oblibě práce z domova a mimo firmu, jsou mobilní zaměstnanci. V tomto produktlistu najdete více detailů. 

Máte zájem o více informací?

AUTOCONT je partnerem ESET s nejvyšším platinovým statusem, dokáže tak firemním zákazníkům nabídnout nejlepší úroveň předprodejní, implementační i provozní podpory. Obraťte se na nás se svými konkrétními firemními potřebami. Navrhneme vám vhodné řešení a zajistíme speciální cenové podmínky. 

Kontaktujte AC specialistu: Lukáš Hrubý, lukas.hruby@autocont.cz. Případně se obraťte na svého obchodníka v rámci AUTOCONT regionálního centra.

Chcete více informací?