Nejen rok 2021 s pokročilou a dynamickou bezpečnostní ochranou ESET

Kybernetické útoky jsou něčím, co se podniků v ČR již významně týká. Tiskem proběhly zprávy nejen o útocích na české nemocnice, výrobní podniky, poskytovatele služeb, velkoobchody i veřejnou správu. 

A počet zveřejněných případů je jen zlomek uskutečněných útoků. Mnoho firem a organizací určitě zvažuje, jak svoji kybernetickou ochranu rozšířit a posílit. Přicházíme tedy pro vaši inspiraci s těmito bezpečnostními řešeními a novinkami od jednoho z technologických lídrů v dané oblasti.

Pokročilá ochrana koncových zařízení s cloudovým sandboxem

Komplexní balík ESET Protect Advanced (On-Prem) obsahuje oproti často používaným a známým balíkům ESET navíc i další bezpečnostní vrstvy jako je např. firewall a antispam. Dále chrání souborové servery a obsahuje cloudový sandbox, který detekuje nové a dosud neznámé hrozby. Všechny produkty může administrátor spravovat z jediné webové konzole.

Pokročilá ochrana koncových zařízení - ověřená antimalwarová ochrana chrání firemní zařízení před hrozbami na internetu. Obsahuje navíc další vrstvy ochrany, jako je Ochrana proti botnetu, Antispam, Firewall nebo Kontrolu přístupu na web, také ale kontroluje podezřelé soubory v cloudovém reputačním systému ESET LiveGrid.

Ochrana souborového serveru - ESET Server Security chrání nejen síťová úložiště, ale také server samotný. Díky ověřené technologii, detekce škodlivého kódu je provoz serveru bezpečný a stabilní, což pozitivně přispívá k zajištění plynulého chodu celé firmy.

Cloudový sandbox - ESET Dynamic Threat Defense je další vrstva ochrany, která doplňuje standardní bezpečnostní produkty ESET. Jde o cloudový sandbox, který detekuje nové, dosud neznámé druhy hrozeb. Sandbox se skládá z mnoha typů senzorů, jež provádí s pomocí strojového učení kompletní statickou analýzu kódu, hlubokou inspekci vzorků, kontrolu paměti a detekci na základě chování.

Lokální vzdálená správa - ESET Protect umožňuje správcům udržovat si celkový přehled nad bezpečnostní situací, ve firemní síti, z webové konzole. Vzdálenou správu je možné nainstalovat nejen na zařízení s Windows, ale také na linuxové servery, mobilní zařízení nebo využít již připravenou Virtual Appliance.

Orientační doporučené ceny - pro 10 zařízení 12 080 Kč / 24 170 Kč, pro 50 zařízení 42 250 Kč / 84 550 Kč na 1 / 3 roky bez DPH.

Cloudový sandbox, který detekuje dosud neznámé hrozby

Cloudový sandbox ESET Dynamic Threat Defense, který je součástí výše uvedeného balíku, jde pořídit i samostatně. Jedná se o izolované, zabezpečené, testovací prostředí, ve kterém se spouštějí podezřelé soubory, monitoruje a analyzuje jejich chování a následně automaticky vyhodnocuje. Řešení tak poskytuje další vrstvu ochrany pro bezpečnostní produkty ESET, jako jsou ESET Mail Security, ESET Endpoint Security a ESET Server Security, a to díky zapojení cloudové sandboxové technologie umožňující detekovat nové, dosud neznámé hrozby. Tento sandbox je složen z více typů algoritmů, které provádějí statickou analýzu kódů, hloubkovou inspekci vzorků pomocí strojového učení a behaviorální detekci. V tomto produktlistu najdete více detailů k danému řešení.

Proč cloudový sandbox - ransomware představuje pro firmy globální a trvalou hrozbu již od roku 2013. Jeden úspěšný ransomwarový útok může zcela ochromit chod firmy znepřístupněním důležitých či nezbytných souborů. Po útoku mohou firmy také zjistit i když zálohují, že uložená data nejsou dostatečně aktuální a přístup ke svým aktuálním informacím si musí zaplatit. Cloudový sandbox poskytuje další vrstvu ochrany mimo firemní síť a zabraňuje ransomwaru ve spuštění v produkčním prostředí.

Dynamická ochrana - prostředí moderních hrozeb se neustále vyvíjí. Na většinu kybernetických útoků postižená firma reaguje v lepším případě se zpožděním, v horším útok ani nezaznamená. I po objevení útoku obvykle správce pouze reaktivně implementuje opatření na daný typ škodlivého kódu. Takový přístup však nezajistí ochranu v případě, kdy útočník zvolí jiný vektor útoku. Cloudový sandbox je v boji s moderními hrozbami efektivnější, protože v zabezpečeném prostředí umožňuje analyzovat, jak se potenciální hrozba chová a rozhodnout se, zda je vzorek hrozba nebo jen neškodný soubor.

Orientační doporučené ceny - pro 10 zařízení 6 580 Kč / 19 750 Kč, pro 50 zařízení 22 350 Kč / 67 100 Kč na 1 / 3 roky bez DPH.

Osvědčené a výhodné balíky firemních řešení ESET Protect

ESET nabízí i výhodné balíky bezpečnostních řešení, ve kterých zohlednil více než 30leté zkušenosti v oboru a firemní řešení zaměřil na rychlost, kvalitní detekci a vzdálenou správu. V jednotlivých balících je možné používat různé produkty podle aktuální potřeby na různých operačních systémech (Windows, Mac, Linux a Android) a zařízeních (počítače, smartphony, tablety a servery).

Produkty byly navrženy s ohledem na nízké systémové nároky, které umožňují provozovat bezpečnostní řešení i na starším hardwaru a jsou optimalizované i pro provoz ve virtuálním prostředí. Kompletní přehled o bezpečnosti koncových stanic lze získat s pomocí uživatelsky příjemného nástroje pro vzdálenou správu.

U všech balíků ESET Protect je možnost využít kompletní vzdálenou správu v jedné konzoli. Tato vzdálená správa umožňuje správcům udržovat si celkový přehled nad bezpečnostní situací ve firemní síti z webové konzole. Vzdálenou správu je možné nainstalovat nejen na zařízení s Windows, ale také na linuxové servery, mobilní zařízení nebo využít již připravenou Virtual Appliance.

AUTOCONT je partnerem ESET s nejvyšším platinovým statusem, dokáže tak firemním zákazníkům nabídnout nejlepší úroveň předprodejní, implementační i provozní podpory. Obraťte se na nás se svými konkrétními firemními potřebami. Navrhneme vám vhodné řešení a zajistíme speciální cenové podmínky.

K vysvětlení níže uvedeného schématu - balík ESET Protect Entry poskytuje pokročilou ochranu koncových zařízení a souborových serverů před všemi typy hrozeb, včetně dalších vrstev ochrany jako jsou ochrana proti zapojení do botnetu, antispam, firewall nebo kontrola přístupu na web. ESET Protect Advanced přidává do firemní sítě cloudový sandbox a šifrování pevných disků. ESET Protect Complete doplňuje výše uvedené o ochranu poštovních serverů.

Všechny výše uvedené balíky existují i ve variantě On-Premise s lokální vzdálenou správou. Zde najdete přehlednou tabulku všech nabízených balíků (v cloudové i On-Premise variantě) pro firemní použití.

Máte zájem o více informací

Pokud vás informace k této oblasti naší nabídky zaujaly, máte dotazy či zájem o upřesnění k vaší konkrétní situaci, kontaktujte AC specialistu: Lukáš Hrubý, lukas.hruby@autocont.cz. Případně se obraťte na svého obchodníka v rámci AUTOCONT regionálního centra.

Chcete více informací?