Pracoviště současnosti používá Microsoft 365 na moderních koncových zařízeních

Celou společností prostupují nové digitální technologie, které mění zažité postupy a principy. Moderní pracoviště současnosti tedy musí být připraveno na měnící se styl práce, v oblasti potřebných aplikací i koncových zařízení.

Práce odkudkoliv i z domova, mobilita, ochrana dat a firemních informací, týmová spolupráce, zjednodušení firemních procesů a produktivita – to jsou vlastnosti, které firmy a organizace současnosti potřebují, aby byly konkurenceschopné a efektivní. Vybavení moderními videokonferenčními místnostmi, je ve firmách aktuálně velkým trendem. Máte i u vás takové pracovní prostředí?

Standardem podnikových aplikačních agend jsou produkty Microsoft Office, jejich zásadně inovovaný koncept Office 365 přidal výhody cloudového řešení, sdílení dat, firemní email a mnoho dalšího bez nutnosti vlastní IT infrastruktury. Microsoft jde ale dál a doplnil i licenční balík Microsoft 365, který ve vybraných edicích pro podnikovou sféru propojuje špičkovou produktivitu Office 365 s jednoduchou správou koncových zařízení a zabezpečením díky kombinaci s řešením Enterprise Mobility + Security a Windows 10.

Microsoft 365 Business Premium

Verze pro menší firmy a organizace do 300 uživatelů bez potřeb přístupu k lokálním serverům. Díky této verzi získáte:

Webové, mobilní a desktopové verze aplikací Office, firemní email - pracujete vždy s aktuální verzí Outlooku, Wordu, Excelu, PowerPointu a OneNotu na svých zařízeních Windows či Mac (až 5 zařízení) či až na 5-ti telefonech / tabletech s iOS a Android. Spolupráce prostřednictvím spoluvytváření dat a informací v reálném čase umožňuje, aby na jednom dokumentu pracovalo současně několik uživatelů. Máte k dispozici vše potřebné pro firemní email s 50GB poštovní schránkou uživatele (Exchange online archiv 50GB), sdílený kalendář a plánováním schůzek dle volného času.

Ukládání a sdílení souborů - je umožněno prostřednictvím 1TB úložiště na OneDrivu. Provedené změny souborů se vám projeví na všech synchronizovaných zařízeních, data můžete bezpečně sdílet s interními i externími kontakty.

Týmová práce a komunikace - díky Microsoft Teams můžete elektronicky chatovat, pořádat online schůzky a videohovory, týmové chaty, schůzky, soubory a aplikace máte na jednom místě a můžete se jednoduše spojit s kolegy a spolupracovat s nimi, ať jsou kdekoliv. Pomocí Microsoft SharePoint můžete vytvořit týmové weby pro sdílení informací, obsahu a souborů.

Bezpečnost a dodržování interních pravidel - prosazováním ochrany proti malwaru v programu Windows Defender ochráníte svoje zařízení s Windows 10 Pro před viry, spywarem a dalším známým škodlivým softwarem. Chránit dokážete i svůj e-mail proti spamu či vůči známým typům ransomware a dalších kybernetických hrozeb. Microsoft Intune umožňuje spravovat vaše zařízení včetně možnosti vymazat firemní data ze ztracených nebo odcizených zařízení. Pomocí ochrany pro mobilní aplikace Office můžete omezit posílání, kopírování nebo ukládání firemních informací do neautorizovaných aplikací a umístění. Rozhodovat můžete i o tom, kdo a kdy má přístup k vašim firemním datům – pomohou vám skupiny zabezpečení a vlastní oprávnění. Součástí je Azure multifaktorová autentifikace, Azure Right Management i Azure Information Protection.

Správa zařízení - s jednoduchým průvodcem nastavením nakonfigurujete funkce zabezpečení a nastavení na počítačích s Windows 10 a na mobilních zařízeních. Aplikace Office můžete do počítačů s Windows 10 nasazovat automaticky. Počítače PC se dají nakonfigurovat tak, aby se do nich automaticky instalovaly aktualizace Office a Windows 10. Zásady zabezpečení ve správě zařízení v Microsoft Intune umožňují chránit podniková data ve všech vašich zařízeních, včetně mobilních zařízení.

Microsoft 365 Enterprise

Verze pro podniky jakékoliv velikosti v licenčních plánech E3 a E5 přidává tyto vylepšené vlastnosti:

Microsoft 365 Enterprise plán E3 - tuto verzi lze nasadit do podniku s jakýmkoliv počtem uživatelů. Nad rámec toho, co jsme popisovali, že získá zákazník s verzí Microsoft 365 Business, přidává plán E3 pro každého uživatele větší místo na sdíleném úložišti OneDrive s velikostí 25TB (oproti 1TB ve verzi Business), uživatel má i větší poštovní schránku 100GB (oproti 50GB ve verzi Business) a neomezený Exchange online archiv. E3 plán nabízí v rámci SharePoint Online lepší vyhledávání a indexaci souborů i ochranu před únikem dat a informací. Plán E3 přidává uživateli i přístupová licenční práva k lokálním serverům, tedy pokud chcete provozovat na svém firemním serveru Sharepoint či navíc i Exchange, nemusíte dále licencovat / kupovat tzv. CAL. S plánem E3 můžete navíc i aplikace Office 365 používat v instalaci na svém firemním terminálovém serveru. Plán E3 již v sobě zahrnuje i Enterprise verzi Windows 10, která nabízí pokročilejší ochranu zařízení i virtualizační funkcionality.

Microsoft 365 Enterprise plán E5 - tato verze přidává nad rámec E3 plánu pokročilé bezpečnostní a compliance funkcionality, pokročilé analytické možnosti díky Power BI a voice vlastnosti pro využití telefonní sítě (voice over IP). Plán E5 již má k dispozici mimo jiné i Microsoft Defender Advanced Threat Protection, Microsoft Cloud App Security, Azure Advanced Threat Protection a též i funkcionality jako jsou Anti-Pishing, Anti-Spoofing, Malware Detection, Safe Links, Safe Attachments, Attack Simulation či Threat Intelligence.

Nejnovější zařízení pro produktivitu a bezpečnost

Moderní podnikové zařízení by mělo podporovat užitečné funkce Windows 10 pro produktivitu, efektivní správu a bezpečnost. Tedy například snadné přihlašování přes Windows Hello s rozpoznáním obličeje či otisku prstu (vyžaduje certifikovanou webkameru či patřičný biometrický prvek), podporu využití dotykových funkcí či pera a umožnění automatizované vzdálené správy (Intel vPro) i v případě závady.

U mobilních zařízení se vyžaduje přiměřeně dlouhá výdrž na baterie - alespoň na dobu pracovního dne, nízká hmotnost a vysoká spolehlivost, pokud možno bez otáčivých součástí. Všechna zařízení musí být spravovatelná na dálku a mít několik úrovní zabezpečení, například proti napadení BIOSu, proti zavedení pozměněného operačního systému, automatické šifrování úložišť a diskových zařízení.

Naše služby pro budování moderních pracovišť

Poradenství při výběru softwaru a hardwaru, atraktivní ceny - díky certifikovaným a zkušeným specialistům nabízíme kvalitní poradenství pro výběr nejvhodnější kombinace softwarových licencí i vhodných zařízení. Pozice u dodavatelů a vysoké certifikace nám umožňují nabídnout pro podnikové dodávky velmi atraktivní ceny. Disponujeme rozsáhlou pobočkovou sítí v ČR i SR, poskytujeme certifikovaný záruční i pozáruční servis.

Implementace a využití Microsoft 365/Office 365 NAPLNO - nasazením prostředí Microsoft 365/ Office 365 se ve firmách a organizacích zabýváme několik let, máme za sebou stovky realizací, desítky referencí, zkušené specialisty. Nabízíme i řešení pro řízení porad, praktické a zábavné služby adopce nového pracovního prostředí pro zaměstnance či pro kulturu komunikace a pořádek v dokumentech. Zajištujeme vzdělávací webináře i s online konzultací a další typy školení.

Užitečné podnikové agendy - řešení pro portály, procesy a data - specializovaný tým v AUTOCONTu nabízí na základě technologií Microsoft 365/Office 365 řešení efektivních podnikových agend pro portály, řízení podnikových procesů a využití zpracovaných dat. Možnosti řešení předvádíme v demo prostředí virtuální firmy FACTORY MiniMax AC.

Máte zájem o více informací?

Pokud vás informace k této oblasti naší nabídky zaujaly, máte dotazy či zájem o upřesnění k vaší konkrétní situaci, kontaktujte AC specialistu: Martin Černík, martin.cernik@autocont.cz. Případně se obraťte na svého obchodníka v rámci AUTOCONT regionálního centra.

Chcete více informací?