Jednací místnosti moderních pracovišť současnosti se mění

Současná doba přináší potřeby pro vzdálené a efektivní propojení malých i větších týmů ve firmě se zákazníky, dodavateli či kolegy, kteří jsou v jiné lokalitě. Řešením je kvalitní videokonferenční vybavení.

Videokonferenční řešení podporuje i operativní propojení pracovních týmů s dalšími zaměstnanci pracujícími častěji z „home-office“, díky němu lze uvažovat i o dlouhodobém snížení nákladů za pronájem kancelářských prostor. Pro videokonferenční místnosti jsme vybrali aktuálně dostupné, špičkové technologie, jejichž ceny vás příjemně překvapí

Námi nabízená řešení a služby

Nabízíme řešení pro videokonferenční místnosti různých velikostí, které podporují online konference, workshopy, porady a individuální schůzky s využitím týmových nástrojů online komunikace jako jsou Microsoft Teams, Zoom Room či Google Meet. Pro různě velké jednací místnosti a jejich potřeby navrhujeme řešení z modulárních videokonferenčních systémů Logitech, dostupné v malých, středních a velkých sestavách. Tyto sestavy zahrnují videokonferenční kamerové systémy Logitech s technologiemi RightSense, reproduktory a mikrofony, dálkové ovladače, USB huby i pro připojení notebooku a potřebné držáky s fixací kabelů. V některých sestavách, které doporučujeme především pro větší jednací místnosti je i dotykový panel Logitech Tap s minipočítačem formátu NUC.

Pro realizaci videokonferenční místnosti nabízíme služby od návrhu konfigurace, přes montáž po instalaci softwarového vybavení. Jak výše uvádíme, nabízíme videokonferenční systémy pro více platforem. Z pohledu navazujících podnikových služeb se soustřeďujeme na platformu Microsoft, k využívání Office 365 a Teams nabízíme další nadstavbové služby, vybraná řešení např. pro vedení efektivních porad či online školení pro zaměstnance.

Zlepšete a zrychlete spolupráci vašich vzdálených týmových schůzek

Videokonferenční místnosti umožní vzdáleně a efektivně propojit malé i větší týmy ve firmě se zákazníky či s kolegy ať jsou kdekoliv – na jiné pobočce, na cestách či doma. Umožní sdílet obsah k poradě, diskusi či školení a zároveň propojí komunikaci o obrazový vjem o mimice tváří a emocích účastníků a doplní i do vzdálené komunikace tolik potřebný sociální aspekt. Týmová spolupráce se tak stane kooperativnější a rychlejší.

Logitech RightSense je sadou technologií integrovaných do videokonferenčních kamer Rally, které umožňují její efektivnější využívání. Funkce RightSight dokáže bezchybně rozeznat všechny účastníky bez ohledu na jejich vzdálenost od objektivu. Funkce RightLight umí rozlišit obličej od pozadí místnosti a vytvořit tak přirozeně vypadající odstíny pleti. Funkce RightSound potom dokáže vytvářet čistý zvuk potlačením hluku na pozadí, automatickým vyvážením hlasu a zaměřením se na aktuálního řečníka. Výsledkem je kvalitnější průběh jednání!

Mobilní řešení pro malou jednací místnost pro 2 až 6 účastníků

Malé místnosti často nebývají vybaveny monitorem či projektorem na zdi, tedy pro ně doporučujeme mobilní videokonferenční řešení Logitech Connect. Díky jeho ceně a ve spojení s mobilními zařízeními vybavenými patřičným softwarem pro online komunikaci, je možné zorganizovat videokonferenci prakticky kdekoliv.

Připojení video a audio připojení je možné přes USB, přes Bluetooth, je možné i samostatné audio připojení. Logitech Connect můžete kamkoliv flexibilně donést, v případě, že v místnosti je velký monitor, tak i připojit k němu. Pro více malých jednacích místností bez monitoru je možné mít na recepci menší počet těchto „půjčovacích“ zařízení.

Řešení pro středně velkou jednací místnost pro 4 až 12 účastníků

Doporučujeme využít řešení založené na Logitech Rally Set, který obsahuje kameru Rally, 1 reproduktor, 1 mikrofon a dálkový ovladač. Součástí sady jsou i 2 huby pro připojení přineseného vlastního notebooku ke sdílení obsahu do online schůzky, k připojení mikrofonu a pro sdílení obsahu na monitor či projektor na zdi. Pro větší prostory lze volitelně přidat i další mikrofony.

Pokud chcete mít místnost připravenu stále k online akci, mít k dispozici okamžité sdílení obsahu, integrovaný kalendář a další plný komfort videokonferenční místnosti, doporučujeme sadu Logitech Tap Medium Room Set (MS Teams) nad rámec výše uvedené sady obsahuje dotykový ovladač Logitech Tap s minipočítačem formátu NUC. Zde je nutno dokoupit i licenci Microsoft Meeting Room.

Vhodné uspořádání těchto řešení je s kamerou a reproduktorem pod monitorem na skříňce či na zdi, 2 USB huby pro připojení mikrofonu a vlastního notebooku pod deskou stolu či na skříňkách v místnosti, patřičná montáž kabelů.

Řešení pro velkou jednací místnost pro 10 až 25 účastníků

Doporučujeme využít řešení založené na Logitech Tap Large Room Set (MS Teams), který obsahuje kameru Rally, 2 reproduktory, 2 mikrofony, dálkový ovladač, dotykový ovladač Logitech Tap s minipočítačem formátu NUC. Součástí sady jsou i 2 huby pro připojení přineseného vlastního notebooku ke sdílení obsahu do online schůzky, k připojení mikrofonu a pro sdílení obsahu na monitor či projektor na zdi. Pro tuto sadu je nutno dokoupit i licenci Microsoft Meeting Room. Pro větší prostory lze volitelně přidat i další mikrofony.

Pokud nepotřebujete mít místnost připravenu stále k online akci, mít k dispozici okamžité sdílení obsahu, integrovaný kalendář a další plný komfort videokonferenční místnosti, je možné pro tuto místnost použít ekonomičtější variantu Logitech Rally Plus Set , ten neobsahuje ovladač Logitech Tap s minipočítačem formátu NUC.

Pro velkou místnost je ideální uspořádání - kamera a 2 reproduktory pod monitorem na skříňce či na zdi, dotykový ovladač Logitech Tap na stole, minipočítač formátu NUC pod deskou stolu, 2 USB huby pro připojení mikrofonů a vlastního notebooku pod deskou stolu či na skříňkách v místnosti, patřičná montáž kabelů.

AUTOCONT služby a řešení

  • návrh konfigurace, kompletní montáž, dodání a instalace software pro online komunikaci
  • doporučení a dodávka vhodných monitorů na zeď – z nabídky na AC eKatalog
  • dodávka digitálního flipchartu 55" LED Samsung Flip!2 – detaily a cena
  • nadstavbové služby a řešení pro platformu Microsoft pro plné využívání Office 365 a Teams, např. řešení pro vedení efektivních porad či online školení pro zaměstnance.

Máte zájem o více informací?

Pokud vás informace k této oblasti naší nabídky zaujaly, máte dotazy či zájem o upřesnění a doporučení odpovídající vaší konkrétní situaci, kontaktujte AC specialisty: Martin Černíkmartin.cernik@autocont.cz či Jiří Michálek jiri.michalek@autocont.cz, nebo se obraťte na svého obchodníka v rámci AUTOCONT regionálního centra.

Zájem ?