Podniková síť je středobodem komunikace a zároveň i nejkritičtějším provozním bodem dnešních firem a organizací. A její správa bývá často noční můrou personálních i finančních oddělení, která mají problém zkušeného správce IT sítě buďto sehnat nebo zaplatit. S velmi progresivním řešením a službami nyní přichází AUTOCONT, který díky konceptu „Síť, o které nevíte“ obstará správu vaší firemní sítě tak, že o ní opravdu nemusíte vědět.

„Základem každé dobré firemní sítě jsou rychlost, spolehlivost a bezpečnost. Tyto vlastnosti se setkávají v našem řešení, které nabízí komponenty Cisco Meraki a naše služby. To co tomu nad rámec jiných řešení dává kouzlo je jednotná a jednoduchá správa a zajímavá stránka z pohledu ekonomiky“ představuje základní principy Miloslav Záleský, ředitel pro portfolio a marketing. Odstraňuje se jím pro IT oddělení několik problémů najednou a významně se zjednodušují interní provozní služby spojené s chodem podnikové sítě. Případně se AUTOCONT může v této oblasti o všechny potřebné provozní věci postarat za vás.

Velmi jednoduchá implementace a správa

Technologie Cisco Meraki je stavěna tak, aby se po základní instalaci dala ovládat na dálku. A je to jednoduché a ekonomické i při hardwarové poruše komponent.„Do patřičné lokality je posláno zařízení, které velmi často dokáže rozbalit a zapojit kdokoliv na místě. Další konfigurační věci už řeší specialista z dohledového centra AUTOCONT na dálku. Aktivity spojené s provozem tedy mnohem častěji nemusí být spojovány s náklady na čas a cestování interního specialisty z jiné lokality či specialisty externí firmy,“ popisuje řešení Miloslav Záleský. Stejným způsobem se provádí také implementace nového systému. Šetří se tak interní náklady, díky kterým je možné alokovat na správu sítě menší počet specialistů. Řešení ocení společnosti s více pobočkami, jejichž IT specialisté nemusí na jednotlivé pobočky společnosti jezdit tak často a mohou se věnovat důležitějším věcem. Ocení jej také společnosti, které chtějí či musí interní náklady na IT snižovat nebo menší firmy, které nemají vlastní IT oddělení.
O vlastní síti však nevíte až ve chvíli, kdy mimo zmíněných technologií využíváte i proaktivní monitoringové a servisní služby AUTOCONTu. V takovém případě je technologie napojena na dohledové centrum, ve kterém neustále provoz střeží odborníci a většinou vyřeší problém vaší datové sítě dříve, než vůbec nastane.
Další skvělou výhodou je, že není třeba zařizovat celou novou síť. Řešením od AUTOCONTu lze provádět i dílčí kroky – zvýšit bezpečnost, rozšířit připojené místa pro pevné připojení, zvýšit kapacity či počet lokalit pro bezdrátové připojení.

Budoucnost přichází díky cloudu

Správa lokální IT infrastruktury je řešena centrální cloudovou službou, což je trend, který dle specialistů z AUTOCONTu v budoucnu dostihne velkou množinu oblastí IT. Skýtá totiž spoustu výhod. Mezi hlavní výhody patří to, že centrální management software čerpá zkušenosti z mnoha zařízení zákazníků, sbírá potenciální problémy z velkého vzorku a z dat se i strojově učí. Díky tomu je schopen lépe predikovat chyby a poruchy.

Firemní síť dokonce jako služba?

Díky silným partnerstvím s technologickými giganty nabízí služba „Síť, o které nevíte“ také velmi zajímavé cenové podmínky a to jak v případě varianty vlastní investice ze strany zákazníka i v případě, že byste chtěli již od počátku síť či její komponenty provozovat jako službu. Díky danému řešení totiž lze síť ve firmě provozovat opravdu elegantně a platit měsíčně tak, jak jste zvyklí u elektřiny, plynu či úklidových služeb. A dle slov Miloslava Záleského se AUTOCONT s daným řešením poprvé dostal na tak atraktivní finanční podmínky, že je více než relevantní o službě vážně uvažovat.

Zjistěte o službě Síť, o které nevíte více