Tableau pomáhá společnostem všech velikostí odemknout potenciál jejich dvou nejcennějších aktiv: zaměstnanců a dat. Platforma je postavená tak, aby podporovala celý analytický proces od přípravy dat, přes hloubkovou analýzu, až ke sdílení poznatků.

Příprava dat pro reporting je často doménou IT oddělení, nemusí tomu ale být u dat pro analýzu. Data z marketingových průzkumů, veřejná data či data z aplikací mohou uživatelé transformovat a analyzovat sami. V rámci platformy Tableau jim k tomu slouží Prep Builder, v kterém si mohou vytvořit datový model, velmi jednoduchým a vizuálním způsobem.

V moderním přístupu self-service analytice a business intelligence převládají dva přístupy, prvním je vizualizace dat a druhým vizuální analytika. Oba jsou svým způsobem užitečné, ale zatímco prvním si dokážeme odpovědět – „CO se stalo?“, druhým si hledáme odpověď na otázku PROČ. Důležitá je tedy cesta poznání, na jejímž konci vznikne unikátní příběh - Story of data.

„Jestliže není efektivní způsob, jak komunikovat svá zjištění, pak byla všechna práce zbytečná.“

Posledním článkem řetězce je sdílení a zde nastává opravdový zlom. Každá firma využívá jiné technologie:

  • Jste orientovaní na Windows nebo Linux?
  • Preferujete on premise řešení před cloudovými službami?
  • V zabezpečení využíváte SAML nebo Active directory?

Výběr je zcela na Vás, Tableau se umí přizpůsobit jakékoliv variantě. Monitorování využití platformy, správa obsahu, embed do interního prostředí, jsou pro moderní řešení již standardem.

Janecek-obr.png

Chcete-li vědět více, kontaktujte nás na emailu - karel.janecek@autocont.cz