AC FORUM
Je online prostor určený pro stávající či potenciální zákazníky AutoContu, kteří mají zájem o AC novinky, chtějí čerpat informace z AC blogů či přispívat do diskusí. Mohou zde získat informace z konferencí, prezentací a dalších neveřejných dokumentů.

AC
FORUM

Je online prostor určený pro stávající či potenciální zákazníky AUTOCONTu, kteří mají zájem o AC novinky, chtějí čerpat informace z AC blogů či přispívat do diskusí. Mohou zde získat informace z konferencí, prezentací a dalších neveřejných dokumentů.

Kybernetický zákon

15.04.2015 9:39:56 Ing. Petr Novák

Jak začít?

Dobrý den, jak vlastně začít s implementací požadavků Kybernetického zákona. Děkuji.
User avatar
15.04.2015 10:03:00 Luděk Mandok

RE:Jak začít?

Dobrý den, samozřejmě začátkem je určit vlastní systémy či infrastrukturu, které spadají pod účinnost zákona a tyto registrovat na CERTu. Pro určení je vhodné použít metodiku uvedenou na stránkách NKCB (Národní centrum kybernetické bezpečnosti) https://www.govcert.cz/cs/kii--vis/kii--vis/ případně přímo s nimi konzultovat své zařazení. Předpokládám, že toto již u Vás proběhlo. Následným krokem by mělo být zjištění aktuálního stavu tj. provedení auditu, vyhodnocení do jaké míry již dnes plníte požadavky zákona. Na základě auditu následně implementovat ta opatření, která Vám chybí nebo jsou nedostatečná. L. Mandok