AC FORUM
Je online prostor určený pro stávající či potenciální zákazníky AutoContu, kteří mají zájem o AC novinky, chtějí čerpat informace z AC blogů či přispívat do diskusí. Mohou zde získat informace z konferencí, prezentací a dalších neveřejných dokumentů.

AC
FORUM

Je online prostor určený pro stávající či potenciální zákazníky AUTOCONTu, kteří mají zájem o AC novinky, chtějí čerpat informace z AC blogů či přispívat do diskusí. Mohou zde získat informace z konferencí, prezentací a dalších neveřejných dokumentů.

Blog teaser image

Nástěnka ovcí

Už jste slyšeli o „nástěnce ovcí“ neboli Wall of Sheep? Ne? Možná by vás to mohlo také zajímat.

Co to vlastně je? Začnu tedy zeširoka…  Jedete si na hackerskou konferenci DEFCON, a když už tam jste, chováte se tak, jak jste zvyklí a to bez ohledu na to, že kolem vás je spousta hackerů. A pak najednou najdete viset své jméno na nástěnce (dnes už LCD panel) a u toho informace o vaši online komunikaci.
S nápadem přišla nejmenovaná parta účastníků akce, která původně jen ze zvědavosti začala během konference skenovat síťový provoz. A najednou ke svému překvapení zjistila, že většina komunikace je nechráněna a většina „uživatelů“ vystavuje své tajemství dost zásadním rizikům. Například se dozvěděli: S jedním účastníkem konference se rozchází jeho děvče a to online, další z účastníků považoval za dobrý nápad vyplňovat online daňové přiznání, dále nejmenovaný, ale celkem renomovaný security spisovatel/autor sdílel svou zatím nevydanou knihu, nebo jeden z účastníků sděloval svému příteli, že se chystá na coming out a mnoho dalších a dalších příběhů.

Tyto příběhy si rozhodli nechat  pro sebe, ale začali zveřejňovat, kdo výrazným způsobem riskoval. Sice to je a bylo chápáno jako legrácka, ale ruku na srdce, nepomohla by podobná „nástěnka hanby“ změnit chování našich uživatelů? Já vím, asi by to neprošlo…., bo GDPR. Nicméně uvědomme si, že přestože máme spoustu skvělých technologií, stejně má osud našich dat a informací v rukou uživatel. Nedá se tedy nic dělat a musíme i nadále opakovaně vzdělávat uživatele a snažit se jim vysvětlit, že bez nich to nepůjde.

Možná by pomohlo nějaké úderné heslo….

„Pokud byste to neřekli na veřejnosti, tak to ve své komunikaci šifrujte.“

Pokud nevíte, kde je největší nebezpečí, co byste měli udělat hned a co počká, jaký bezpečnostní systém je vhodný pro vás s ohledem na váš business a velikost, klidně se obraťte na AUTOCONT. Rádi vám poradíme a jak se říká za zeptání, nic nedáte :-) AUTOCONT ví jak.

Související články

Blog teaser image

Co se to s námi stalo, přestali jsme se bát?

Volně navazuji na jeden z mých starších textů a znovu kladu otázku: „Nakolik reálně posuzujeme nebezpečí kolem nás?“ „Nakolik věříme tomu, že se nám nemůže nic stát?“.

více

Blog teaser image

Příběh ze života

Koukám do výsledku phishingového testu a lámu si hlavu s tím, proč jsme propadli - výsledek je nevalný :-(

více

Blog teaser image

Umělá inteligence

Na začátku září jsem se začetl do prognóz pro letošní a příští rok. Očekává se nástup umělé inteligence, máme se tedy bát?

více

Komentáře

Související články

Blog teaser image

Co se to s námi stalo, přestali jsme se bát?

Volně navazuji na jeden z mých starších textů a znovu kladu otázku: „Nakolik reálně posuzujeme nebezpečí kolem nás?“ „Nakolik věříme tomu, že se nám nemůže nic stát?“.

více

Blog teaser image

Příběh ze života

Koukám do výsledku phishingového testu a lámu si hlavu s tím, proč jsme propadli - výsledek je nevalný :-(

více

Blog teaser image

Umělá inteligence

Na začátku září jsem se začetl do prognóz pro letošní a příští rok. Očekává se nástup umělé inteligence, máme se tedy bát?

více

Blog teaser image

Realita

Nakolik reálně posuzujeme nebezpečí kolem nás? Nakolik věříme tomu, že se nám nemůže nic stát?

více

Blog teaser image

Film Síť aneb jak to měla Angela Bennet jednoduché

Jeden z programů reprízoval nedávno film Síť, v hlavní roli se Sandrou Bullock. Lehká zábava obsahující drama, napětí, možná kousek krimi, ale přinášející také kousek ponaučení.

více

Article teaser image

Úspěšný projekt komplexní kybernetické bezpečnosti pro SUKL

AutoCont dodal pro Státní ústav pro kontrolu léčiv komplexní systém kybernetické bezpečnosti SIEM a zajišťuje i kontinuální dostupnost řešení včetně služeb Security Operation Center.

více

Blog teaser image

Platit či neplatit, to je otázka

Už pár let nám tady řádí taková ošklivá věc. Ransomware. A od prvního okamžiku, kdy se objevil, řešíme stále a pořád, platit či neplatit. A to je skutečně „hamletovská otázka“.

více

Article teaser image

Moderní nástroj pro efektivní biometrické podepisování

Řešení od AutoContu umožnilo získat společnosti GIENGER efektivní moderní nástroj pro biometrické podepisování na prodejně i v terénu.

více

Article teaser image

Ozvěny konference IT pro BYZNYS 2018

Videozáznamy názorů obchodního ředitele Microsoftu a IBM i dalších manažerů AutoContu na přínosy zpracovaných a vizualizovaných dat, rezerv ve využívání moderních IT technologií v českých organizacích a další témata.

více

Blog teaser image

Sociální manipulace aneb „nigerijské dopisy“ v akci

„Včera mi psal pan Samuel Akoma, prý jsem zdědil 12 miliónů dolarů.“ Tohle se mi píše velmi lehce, stal se ze mě dolarový milionář. Celé to má jeden háček.

více