Čtvrtá verze standardu Bluetooth byla oficiálně představena skupinou Bluetooth Special Interest Group (SIG) již v polovině roku 2010. Nová specifikace standardu nabízí větší dosah (až 100m) a zároveň nižší spotřebu energie (s jednou knoflíkovou baterií vydrží komunikovat celý rok). Je vybavena 128bitovým AES šifrováním a 24bitovým CRC kontrolním mechanismem.

A díky těmto vlastnostem již nic nebránilo začít používat BT 4.0 v průmyslových aplikacích. Použití tohoto standardu do lokalizačních tagů se přímo nabízelo a společnost ZF, se kterou jsme navázali spolupráci,  se ve své divizi OPENMATICS s.r.o. do vývoje vrhla rovnýma nohama a vyvinula produkt deTAGtive.

Tagy deTAGtive disponují kromě BLE čipu také volitelně několika senzory, díky kterým můžeme sledovat mnoho veličin na „otagovaném“ výrobku či materiálu. Jsou to senzory teploty, vlhkosti, světla a šokový senzor. Díky vestavěné LiPo baterii vydrží komunikovat s přijímačem i několik let. Vyvinutím tagů s indukčním nabíjením baterie, na kterém se v současnosti pracuje, se životnost tagů ještě značně prodlouží.

Potenciál tohoto produktu vidíme tam, kde není možné z nějakého důvodu použít k identifikaci a lokalizaci technologii RFID a také tam, kde je třeba sledovat a reportovat kromě pohybu také stav, v závislosti na prostředí a zacházení, ve kterém se výrobek či materiál právě nachází.

Rádi zodpovíme vaše dotazy, jak zpřehlednit a zjednodušit pracovní procesy  ve výrobě pomocí technologie Bluetooth 4.0 s produktem  deTAGtive.www.acindustry.cz