Budete mít rádi nové Windows 11?

Budete mít rádi nové Windows 11?

„Chceme lidi přesunout od toho, že potřebují Windows, k tomu, že si vyberou Windows a budou je mít rádi.“  Satya Nadella, CEO společnosti Microsoft

Co je nového ve Windows 11?
Grafické rozhraní. Nová podoba ikon, zakulacení ikon, nativní barevná témata. Komerční počítače budou mít jako výchozí nastavený tmavý režim, domácí uživatelé světl. to jsou rozdíly viditelné na první pohled. Spousta změn směřuje i k vylepšení ovládání Widnows dotykem. Nové výchozí pozadí se nazývá Bloom a vyjadřuje slogan je „Je čas rozkvést.“ Symbolizuje spojení fyzického a digitálního světa, které se víc než kdy jindy propojují a pracují dohromady jako jeden celek.

Nabídka Start. Ikonické tlačítko „Začněte klepnutím sem“ pořád zůstává středobodem a tak se přesouvá na střed, aby byl Start v centru zorného pole. Nikoho už nechceme nutit, takže ano, půjde přesunout i do rohu na původní míst.  Kromě připnutých aplikací a vylepšeného vyhledávání se budou na Startu zobrazovat i poslední dokumenty.

Teams. Přímo do Windows 11 bude integrována aplikace Teams, která se bude spouštět z hlavního panelu.

Vyzkoušení Windows 11 je možné přes Windows Insider program. Prosím nestahujte si kolující instalace z internetu, nejsou oficiálním zdrojem a mohou být potencionálním bezpečnostním rizikem. 
 
Pro uživatele Windows 10 bude možnost upgrade zdarma. Zda to bude na omezenou dobu jako u Windows 10 nebo trvale ještě nebylo zveřejněno, ale podle odhadu minimálně rok to bude zdarma.

Podpora pro Windows 10 bude ukončena 14.října 2025. Do té doby budou stále fungovat a bude možné je běžně používat.

Více info
Bezpečnost, nebo nerušená práce?

Bezpečnost, nebo nerušená práce?

Rovnováha mezi důkladným zabezpečením a nerušenou prací uživatelů byla pro společnost Safetica vždy prioritou. V nejnovější verzi Safetica 9.9. nemusí blokující DLP politika nutně přerušit práci uživatele. Administrátor nyní může důvěryhodným uživatelům nastavit možnost porušit DLP politiku, pokud k tomu mají oprávněný důvod. Takové události jsou samozřejmě zaznamenány a lze je snadno auditovat. Díky uživatelským komentářům s odůvodněním pak administrátor snadno pochopí kontext každé události. 
Více info
Bezpečnostní architektura Fortinet

Bezpečnostní architektura Fortinet

Sítě v současné době prochází zásadnějšími změnami než kdykoli za posledních 30 let, exponenciálně se zvětšuje prostor pro potenciální útoky, kterým by se podniky měly zabývat. Architektura Fortinet Security Fabric integruje technologie pro koncové body, síť, aplikace, datové centrum, obsah a cloud do jediného provázaného bezpečnostního řešení z jednoho rozhraní.

Více info
Úkoly na jednom místě

Úkoly na jednom místě

Mějte všechny úkoly na jednom místě. Přívětivá tvář pro žadatele, mocný nástroj pro týmy interních služeb. ALVAO Service Desk poskytne jedno kontaktní místo pro všechny žádosti ve firmě. Řešitelský tým v něm získá přehled o množství práce, jasné priority a zlepšení komunikace. Nikdo už nemusí složitě zjišťovat, koho kontaktovat, aby nahlásil nefunkční zařízení, havárii nebo zažádal o vybavení. Helpdeskový systém Alvao je jednoduchý a přívětivý.
Více info
Virtuálně přes brýle

Virtuálně přes brýle

TeamViewer Assist VR patří do skupiny produktů TeamViewer Frontline. Přes chytré brýle (EPSON Moverio, Microsoft Hololens a další) nebo přes kameru ve vašem smartphonu nebo tabletu vás bude dispečer v reálném čase navádět k odstranění závady - právě tam, kde jste, hlasem a označováním předmětů, na které se přes mobil díváte. 

Používáte ještě trvalou licenci TeamVieweru? Do 30. září platí  mimořádná 70% sleva na jednoroční předplatné při migraci z trvalé licence!

Od 7 428 | 8 988 s dph
Více info
Na uživatele

Na uživatele

Po dlouhých měsících v public preview verzi Microsoft uvolnil do volného prodeje Power BI Premium na uživatele. Tato verze nabízí zákazníkům přístup k nejnovějším funkcím PowerBI Premium jako jsou reportovací služby, strojové učení nebo podpora velkých datových modelů a mnoho dalších ve formě licencování na jednotlivé uživatele bez nutnosti kupovat celý PowerBI Premium server. Pokud mají uživatelé stávající licenci PowerBI Pro, je pro ně dostupný add-on odemykající Premium funkcionality. 
Více info
Vývojářské nástroje Intel

Vývojářské nástroje Intel

Jako oficiální Intel® Software Development Products Reseller nabízíme zákazníkům v České a Slovenské republice kompletní portfolio vývojářských nástrojů Intel®. Kompletní aktuální nabídku anebo licenční radu žádejte od našeho nejbližšího obchodního zastoupení. Nyní nově licencování v režimu OneAPI: 1 licence platí pro 3 platformy - Windows, Linux i MacOS, není nutné kupovat pro každý OS jinou. 
Více info