Online webinář Licencování

Online webinář Licencování

Licencování produktů Microsoft v praxi
Hledáte cenově efektivní a legální cestu k produktům Microsoft? Chcete získat informace, jak dobře nakoupit? Zajímají vás novinky v licencování? Chcete odpovědi na vaše otázky k licencování produktů Microsoft? 
Dovolujeme si vás pozvat na specializovaný webinář, plný užitečných informací, rad a návodů v oblasti licencování. Pomůžeme vám zorientovat se v licenčních programech a doporučit vhodný právě pro vás.

Program 1. části - 24. 10., 9:00 - 10:15

  • Úvod do licencování, přehled licenčních programů společnosti Microsoft 
  • Licencování Windows Server 
  • Licencování SQL serveru 
  • Nejčastější scénáře nesprávného licencování 
  • Přehled benefitů Software assurance - nejen právo na novou verzi 

Program 2. části - 25. 10., 9:00 - 10:15

  • Microsoft 365 - co to je? 
  • Windows 10 - edice a jak je to s těmi updaty … 
  • Office 365 - obsah sady, základní přehled aplikací a rozdělení do jednotlivých plánů
  • Enterprise Mobility and Security - sady a plány 
  • Aktuality a novinky v online licencích 
Více info
Microsoft Teams

Microsoft Teams

Pokud máte k dispozici prostor, kde můžete společně tvořit a rozhodovat jako tým, máte neomezené možnosti, jak dosáhnout všeho, co chcete. Teams spojuje vše potřebné do jednoho sdíleného pracovního prostoru, kde můžete chatovat, pořádat schůzky, sdílet soubory a pracovat s firemními aplikacemi.

Více info
Máte už svého Pilota?

Máte už svého Pilota?

Přes kameru ve vašem telefonu nebo tabletu vás bude dispečer v reálném čase navádět k odstranění závady - právě tam, kde jste, hlasem a označováním předmětů, na které se přes mobil díváte. Tomuto sdílení kamery na dálku se říká augmented reality v praxi. Modul Pilot je příplatkem k TeamVieweru 14 a dá se koupit i zvlášť.
Více info
Microsoft Intune

Microsoft Intune

Microsoft Intune je cloudová služba v oboru enterprise mobility management (EMM), který umožňuje, aby vaši pracovníci byli produktivní a současně chrání vaše firemní data. Podobně jako jiné služby Azure je Microsoft Intune k dispozici na portálu Azure Portal.
Více info
Automatizace správy

Automatizace správy

AUTOCONT školicí středisko nabízí bohatou nabídku vzdělávacích kurzů. Kurz Automatizace správy pomocí Windows PowerShell poskytuje studentům základní znalosti a dovednosti pro použití Windows PowerShellu 5.1 pro správu a automatizaci správy serverů s operačním systémem Windows. Zaměřuje se na základní funkce a techniky příkazového řádku Windows PowerShellu a poskytuje základní dovednosti pro podporu mnoha různých produktů společnosti Microsoft.
Více info
Microsoft významně mění licenční podmínky

Microsoft významně mění licenční podmínky

K 1. 10. 2019 mění Microsoft licenční podmínky v rámci infrastrukturních a platformních služeb. Nově bude možné využívat v prostředí Azure službu dedikovaných fyzických hostů pouze prostřednictvím licence s aktivním Software Assurance (doteď to bylo možné bez nutnosti SA). Toto opatření se týká zákazníků všech velkých cloudových providerů, tedy těch, kteří spadají do kategorie Listed Providers (např. Amazon, Alibaba, VMware cloud on AWS, Google, Microsoft atp.)
Zákazníků DataSpring se tato změna nedotkne, protože pro lokální cloudové providery zůstávají podmínky beze změny. Pokud tedy uvažujete o přenosu svých licencí k Listed Providerovi na dedikovaný HW, popřípadě pokud již v takovém prostředí své licence máte a po 1. 10. máte v plánu například upgrade na nové verze, je potřeba počítat se zvýšením nákladů v podobě nákupu Software Assurance. V opačném případě můžete využít služeb lokálních cloudových providerů, u kterých ke změně licenčních podmínek nedochází a je tak možné využívat službu dedikovaných fyzických hostů s licencemi bez nutnosti aktivace Software Assurance.

Více info