Budoucnost úložiště je tady

Řada PowerStore je nová generace mid-range datových úložišť vytvořená od základu s důrazem na zcela nový hardware a software, vysoký výkon, optimalizaci provozu s využitím umělé inteligence, s revoluční algoritmem pro deduplikaci a kompresi dat a mnoha dalšími výhodami.

Dell-Power-Store-1.jpg

Datová úložiště se od nepaměti vyvíjela většinou jako postupně aktualizovaná zařízení bez možnosti, vybavovat je bez omezení nejmodernějšími technologiemi pro ukládání dat. Díky tomu vznikala např. nasazením SSD technologií úzká místa, kdy výkonnost SSD podstatně převyšovala propustnost (výkonnost) řadičů. Někdy prostě nazraje čas k tomu, aby vzniklo něco úplně nového, něco, co sice využívá poznatky a zkušenosti ze starších technologií, ale jejich funkcionality implementuje nově, jinak, efektivněji a bez nutnosti ohlížet se na zpětnou kompatibilitu.

Díky nepřetržitému nárůstu procesorového výkonu, navyšování kapacity jak paměťových modulů, tak zařízení pro ukládání dat a především díky nově vytvořenému programovému kódu, může nové datové úložiště skokově navýšit propustnost na řadičích, snížit latenci a nabídnout některé nové funkce.

Produkty Dell EMC PowerStore

Dvě základní řady X a T
Obě řady využívají stejný hw, liší se způsobem nasazení operačního systému. Řada T je postavena na linuxové edici s kontejnery, OS tedy běží přímo tam. Řada X využívá jako základ VMware ESXi a OS na něm běží jako jeden z virtuálních serverů. To bude využito k nasazení některých virtuálních serverů s extrémními požadavky na vysoký storage výkon a nízké latence přímo na úložišti, bez nutnosti posouvat data externím serverům.

All-NVMe
End-to-end NVMe vám pomůže dělat věci, o kterých jste si mysleli, že nejsou možné, posunout tak produktivitu na novou úroveň. PowerStore All-NVMe úložiště jsou zaměřená na výkon, maximalizují IOPS a propustnost.

Dell-Power-Store-back.jpg

Nic pomalejšího, než Flash
Pokročilý design tohoto automatizovaného datového úložiště, inteligentní deduplikace a komprese zajišťují skvělý výkon s dostupností pro organizace všech velikostí. Na našem trhu budou dostupné v obou řadách X i T tyto model: PowerStore 1000, PowerStore 5000 a PowerStore 9000.

Scale-Out a Scale-Up
Ke každému dvouřadičovému boxu na 25 datových zařízení lze připojit až tři další police se stejným počtem zařízení. Navíc lze vytvořit cluster až ze čtyř PowerStore. Systém sám navrhuje případné změny v rozložení datových prostorů mezi členy clusteru.

Více info

Výhody, jak je vidí AUTOCONT specialista

Optimalizace provozu s umělou inteligencí
DELL PowerStore využívá pro svůj běh a optimalizaci provozu prvky umělé inteligence a strojového učení.

Jak to funguje? Diskové úložiště je připojené do DELL datového centra ke cloudové aplikaci CloudIQ. Aplikace sbírá telemetrická data z úložiště, ukládá je do databáze a provádí porovnávání se staršími daty, vytváří přehledné grafy např. o zátěži na jednotlivých portech úložiště, na tzv.back-endu, tedy na kapacitních zařízeních (SSD, NVMe, SCM). Provádí extrapolaci využití datového prostoru s projekcí do budoucna, porovnává i naměřené parametry s ostatními úložišti stejného typu a konfigurace a hledá odlišnosti, výkonové nesrovnalosti a doporučuje změny. Do CloudIQ se nepřenáší žádná uživatelská data, telemetrie analyzuje logy a nejrůznější čítače v IT systémech. Komunikace s cloudovým prostředím probíhá silně zabezpečeně.

K čemu to je? Významně to zjednoduší správu a optimalizaci provozu úložiště. Umělá inteligence navíc zkoumá nejen samotné úložiště, ale i jeho vazby do serverového virtualizovaného prostředí. To je důležité např. k identifikaci případných úzkých míst v provozu virtuálních serverů. Systém tak významně zjednoduší správu celé IT infrastruktury a může se stát jediným místem, které budete využívat pro sledování chování svých IT systémů a to včetně aplikací.

Revoluční algoritmus pro redukci dat
Cena datového úložiště závisí hodně na tom, jak efektivně lze využívat stále ještě poměrně drahou SSD nebo SCM kapacitu na NVMe. Čím lépe fungují redukční technologie jako jsou deduplikace a komprese, tím se cena za TB úložného prostoru snižuje. PowerStore využívá zkušeností z redukčních algoritmů XtremIO a tak DELL může díky programu Future-Proof garantovat redukční poměr 4:1. To znamená, že na zařízení s fyzickou čistou kapacitou např.10TB uložíte ve skutečnosti 40TB dat.

Vysoký výkon díky novým technologiím
SCM je zkratka pro Storage Class Memory, tedy zařízení, které se dá využít jako místo pro trvalé uložení dat a přitom má výkonnost velmi blízkou výkonnosti paměťových modulů, tedy dokonce ještě vyšší, než SSD. PowerStore využívá klasické SSD a/nebo SCM Intel Optane moduly s kapacitou 375 nebo 750GB – může jich být až 21 v NVMe slotech. Každý dvouřadičový box navíc má 2 nebo 4 ks ještě rychlejších NVRAM, které jsou konfigurované v RAID1 a využité jako zápisová cache.

Přehledný a užitečný konfigurátor
Pro konfiguraci je k dispozici přehledný grafický nástroj, ve kterém lze nastavit např. požadovanou kapacitu nebo výkon pole v IOPs, typ a kapacitu diskových zařízení (SSD, NVMe, SCM) a nástroj doporučí jejich množství. Přehledný výstup ukáže výsledné parametry a modelováním předpokládané zátěže či změnou redukčního poměru pak lze ladit optimální podobu výsledné konfigurace i její cenu. K cíli, jak je známo, vede často více cest.

Zrychlení, úspory díky automatizaci

Transformační výkon: Zrychlete díky vysokému IOPS, nízkým latencím úložiště s inovativním softwarovým designem

 

Flexibilní architektura: Pomozte rozvoji vaší IT infrastruktury pomocí samo-optimalizovaných řešení, která se plynule přizpůsobují.

 

Hodnota pro budoucnost: Snižte celkové náklady na vlastnictví díky automatizaci, široké integraci ekosystémů a prvotřídním podpůrným službám.

Více info