Špičková ochrana napájení pro IT prostředí

Špičková ochrana napájení pro IT prostředí

Jak máte vyřešenou ochranu napájení pro případ jeho výpadku, poklesu napětí nebo přepětí? Nový záložní zdroj UPS Eaton 5PX Gen 2 o výkonu 1 až 3 kVA je vhodný pro ochranu a zálohu napájení serverů, routerů a dalších IT zařízení.

Eaton 5PX Gen 2 poskytuje jednotkový účiník a s vyšším výkonem tak dokáže zálohovat více zařízení. Díky vyšší účinnosti snižuje náklady na chlazení. Při provozu v bateriovém režimu poskytuje vysoce kvalitní výstupní signál pro všechna připojená citlivá zařízení, jako jsou servery s aktivními PFC zdroji.

Tento záložní zdroj umožnuje montáž do racku nebo jako samostatně stojící. 5PX Gen 2 o výkonech 2200 VA a 3000 VA jsou k dispozici ve formátu RT2U (optimalizované pro montáž do datového rozváděče) nebo RT3U (optimalizované pro samostatně stojící montáž nebo montáž do datových rozváděčů s malou hloubkou).

Inovativní grafický LCD displej poskytuje přehledně všechny provozní informace a usnadňuje uvedení UPS do provozu a jeho konfiguraci. Pro vzdálené nastavení UPS, upgrade firmware nebo správu zařízení lze využít síťovou kartu Eaton Gigabit, která nabízí dvojí certifikaci kybernetické bezpečnosti (UL 2900-1 a IEC 62443-4-2) a umožňuje kyberneticky bezpečný dohled společnosti Eaton. Tato karta je součástí dodávky modelů 5PX Gen 2 Netpack nebo je dostupná jako volitelné příslušenství.

Ovládání segmentů 5PX Gen2 umožňuje prioritizaci odstavení nekritických zátěží a maximalizaci doby zálohy pro zátěže kritické. Pro delší dobu zálohy lze přidat až 4 externí bateriové moduly vyměnitelné za provozu.

Více info

Řada HPE Primera pro vysoký výkon, dostupnost a virtualizaci

Disková úložiště střední třídy byla dlouhou dobu u HPE zastoupena veleúspěšnou stálicí 3PAR, kterou jsme prodávali hodně a rádi, nyní máme k dispozici nástupce v podobě HPE Primera. Toto úložiště se skvělým výkonem má mnohem modernější hardware se specializovanými obvody, na stále se opakující operace a pro vysokou dostupnost lze spojit dvě úložiště HPE Primera do tzv. Stretch Clusteru. Díky tomu odolá vaše IT infrastruktura bez přerušení běhu aplikací, poruše jednoho ze dvojice úložišt a bez problémů lze plánovat odstávku poloviny datacentra či jednoho ze dvou.

Tato řada má i mnoho pokročilých funkcí pro inteligentní práci s daty, připravenost na běh nejrůznějších typů aplikací a nejmodernějších způsobů nasazení, třeba i v prostředí s kontejnery. Využívá i portál HPE InfoSight, vybavený strojovým zpracováním nasbíraných telemetrických dat a díky umělé inteligenci dokáže analyzovat chování konkrétního úložiště v porovnáním s jinými provozovanými na celém světě. HPE Primera může být ještě stále vybavena jak SSD, tak točivými disky. Pokud hledáte řešení pro náročná prostředí či databáze, větší virtualizované clustery, řešení pro dvě datová centra či velkou míru integrace pole s VMware vSphere, pak je tato řada jako stvořená pro vás.

HPE Nimble Storage pro standardní zátěž, maximální dostupnost i dHCI

Tato řada střední třídy je zajímavou specialitou. Jednak proto, že byla od začátku vyvíjena společně s portálem HPE InfoSight a též proto, že HPE toto klasické úložiště řadí mezi hyperkonvergovaná řešení. HPE NIMBLE Storage můžete pořídit jako klasické úložiště vybavené SSD nebo točivými disky, tedy v provedení ALLFlash nebo hybridním. Můžete ho ale pořídit také jako součást uceleného řešení NIMBLE dHCI.  HPE zde hovoří o disagregované hyperkonvergované infrastruktuře, tedy řešení s několika servery, jedním nebo dvěma úložišti, nízkolatenčními ethernet přepínači, to celé doplněno o softwarový balík, předinstalovaný právě na NIMBLE Storage. Když se spustí, vytvoří automatizovaně a rychle celé IT prostředí, připravené pro provoz VMware virtuálních serverů.

Tohle úložiště lze nasadit prakticky na jakoukoliv standardní zátěž - do jednoho datacentra s virtualizační platformou na několika serverech, do dvou datových center jako Stretch Cluster nebo jako primární a DR řešení. A cenově je na tom NIMBLE ještě o něco lépe než HPE Primera. Největší devizou řešení je extrémně propracovaná vazba do HPE InfoSight, která využívá bezmála deset let trvajícího sbírání a analýzy dat ze všech systémů po světě. Mimochodem, za InfoSight nic neplatíte a propojit do něj můžete bezpečně i servery a těžit pak z pohledů do infrastruktury přes jediné rozhraní. Díky InfoSightu dnes HPE může uvádět dostupnost dle skutečnosti, na základě sledování poruchovosti všech svých zařízení. NIMBLE má 99,9999%, tedy během roku může být nefunkční jen necelou minutu!

Čistokrevná HCI řešení HPE

A co jsme ještě nezmínili, pokud se bavíme o IT infrastruktuře na komponentách společnosti HPE? O čisté hyperkonvergenci. Žádná velká IT firma dnes na trhu nenabízí pouze jedno hyperkonvergované řešení, ani u HPE tomu není jinak.

Pro nejmenší potřeby se jedná o produkt StorMagic, pro řešení plně konfigurovatelná, pokrývající prostředí od dvou do mnoha desítek serverů ALLFlash nebo hybridní, nabízí HPE VMware vSAN Ready nody, Microsoft Azure Stack Ready nody, nebo NUTANIX Ready nody. Tedy předpřipravené ověřené konfigurace serverů, na kterých pak lze tři poslední jmenované HCI technologie provozovat. HPE má ale i jednu HCI lahůdku, a tou je HPE SimpliVity. Naše zkušenosti s jednotlivými HCI řešeními společnosti Hewlett Packard Enterprise vám nasdílíme v dalším příspěvku.

Srovnání vlastností a cen jednotlivých HPE technologií

V náznaku jsme graficky zobrazili zásadní vlastnosti různých IT technologií společnosti HPE, které v AUTOCONTU používáme při návrhu IT infrastruktury. Z obrázku je patrné, že všechny popisované technologie se hodí pro řešení do jediného datového centra, kromě HPE MSA, pak jsou také všechny použitelné ve dvou datových centrech.

Hyperkonvergované řešení HPE SimpliVity začíná cenově těsně nad HPE MSA a pod HPE NIMBLE, ale vzhledem k jeho možnostem, co do počtu nodů, může být samozřejmě i mnohem finančně náročnější - uvědomme si ale, že v jeho ceně jsou už i servery, což u všech ostatních technologií neplatí.

V obrázku je i řada HPE Alletra, ale protože jsme se chtěli v tomto článku věnovat především řešením pro menší a střední zákazníky, tuto část rozsáhlé větve HPE úložišť jsme záměrně vynechali, přestože i v ní najdete modely použitelné jinde než pouze v enterprise prostředí. Rádi vám i v této oblasti poskytneme konzultaci pro vaše individuální potřeby.

Více info