ARUBA 510 SERIES - Vysoký výkon 802.11ax Enterprise Access

ARUBA 510 SERIES - Vysoký výkon 802.11ax Enterprise Access

S rostoucím počtem mobilních a internetových věcí (IoT) závislých na bezdrátovém přístupu, musí být sítě schopné přijmout různorodou směs typů zařízení, aplikací a služeb. Aruba přístupové body série 510  802.11ax jsou navrženy tak, aby poskytovaly vysoký výkon pro mobilní a (IOT) zařízení v prostředí, kde je hustota těchto zařízení problémem. Řada 510 využívá efektivních funkcí 802.11ax a současně slouží více klientům v tomto signálem vytíženém prostředí, zvyšuje rychlost přenosu dat pro jednotlivé uživatelské zařízení i celého systému.
Aruba série 510 podporuje všechny povinné a několik volitelných funkcí 802.11ax, které zahrnují upstream a downlink OFDMA s až 16 zdrojovými jednotkami, multi-user MIMO (MU-MIMO), 4x4 MIMO s až čtyřmi prostorovými toky v pásmu 5GHz a 2x2 s až dvěma speciálními proudy v kanálu 2,4 GHz šířky pásma až do 160 MHz (5 GHz, 40 MHz v 2,4 GHz) a 1024-QAM modulace. Dále podporuje maximální přenosové rychlosti 4,8 Gb/s v pásmu 5 GHz a 575 Mb/s v pásmu 2,4 GHz (celková maximální přenosová rychlost 5,4 Gbps). Každý AP podporuje až 256 přidružených klientských zařízení na rádio (doporučený limit pro aktivní klienty je 150)
Střední rozsah 802.11ax Aruba 510 série AP  je tedy ideální pro vysokou hustotu prostředí, jako jsou školy, maloobchodní pobočky, hotely, podnikové kanceláře, sportovní centra a jiné.
Kromě standardních funkcí 802.11ax podporuje také unikátní funkce jako Aruba ClientMatch, která automaticky přiřazuje zařízením přístupový bod dle jejich vzdálenosti a vytíženosti signálem. To přináší vždy spokojeného uživatele v dnešním bezdrátovém digitálním pracovním prostředí a nabízí až 4x vyšší kapacitu nákladově efektivním způsobem.
Více info

HPE 3PAR datové úložiště

S novým firmwarem 3PAR OS 3.3.1 přichází zásadní změna ve využívání kapacity SSD disků - HPE 3PAR Adaptive Data Reduction. Od nepaměti 3PARy využívají díky ASIC obvodům schopnost nezapisovat na disky nulové bloky, poměrně dlouho už máme na SSD k dispozici deduplikaci. Nově ale přichází také komprese (algoritmus LZ4 (3:1) a tzv. Data Packing. Všechno se děje s bloky o velikosti 16kB. Všechna data jsou nejprve zapsána do cache řadiče, následně proběhne deduplikace a komprese, jejichž výsledkem jsou zredukovaná data. Mnoho konkurenčních technologií tato data poměrně neefektivně zapisuje na disky. U 3PAR nastává ještě zmíněný Data Packing – proces, který zredukovaná data „zarovnává“ podle možností do 16kB bloků a teprve ty potom zapisuje na disky.

Dlouhá léta máme pro návrh konfigurace vydařený grafický konfigurátor a díky němu můžeme připravit konfiguraci s názorným výstupem plným všech důležitých parametrů datového úložiště.

Nově teď můžeme poměrně slušně modelovat aplikační prostředí, ze kterého pak v konfigurátoru získáme odhadovaný „redukční“ poměr, tedy jak dopadne schopnost ukládat do systému větší množství dat, než odpovídá čisté fyzické kapacitě SSD disků - započítává se deduplikace, komprese a Data Packing podle typu provozu. Modelová situace je na následujícím obrázku, kde jsou produkční data rozdělena na elektronickou poštu, serverovou virtualizaci, databáze a file share.

U 3PARů máme také nový způsob licencování.
Nelicencuje se každá sw komponenta zvlášť, ale většina komponent je už obsažena v základní licenci 3PARu (následující tabulka).

Navíc se platí pouze za licence pro řešení s více poli - All-inclusive Multi-System Software obsahuje funkce pro replikaci mezi poli, transparentní failover, Peer Motion a Cluster Extension Windows. Volitelný je také sw Policy Manager a Data Encryption.

HPE OneView

Management nástroj pro HPE infrastrukturu sjednocuje nástroje System Insight Manager, Insight Control, Virtual Connect Manager, Smart Update Manager a Insight Remote Support. Má moderní design a intuitivní ovládaní v rychlém HTML5 rozhraní dostupném odkudkoliv. Filtry a kontextové vyhledávaní s našeptáváním umožní okamžitě nalézt, co hledáte. Pokročilé infrastrukturní profily zjednoduší správu serverů, networkingu, storage. Aktualizace firmware a ovladačů, které nevyžadují plánování dalších odstávek. Automatický provisioning 3par a VSA včetně zónování FC/FCoE switchů HP, Brocade a Cisco. Dohled nad datacentrem včetně 3D termální mapy racků a PDU a schéma závislostí v DC. Přehled záruk a carepacků s automatickým zakládáním supportních událostí a odesíláním logů. Global Dashboard dodá ucelený pohled přes všechny pobočky po celém světě. Integrace s vCenter, Systems Center a mnoha dalšími SW nástroji včetně Open Source. Jakákoliv automatizace je možná pomocí otevřeného RestfulAPI rozhraní. Nasazení je jednoduché, dodává se jako ESX, Hyper-V nebo KVM appliance. Free verze Standard umožní inventory, monitoring a reporting.

HPE Simplivity hyperkonvergované řešení

Jak možná víte, před nedávnem proběhla akvizice firmy Simplivity společností HPE. Tak copak je to za novinku v nabídce HPE? Výjimečné řešení pro hyperkonvergovanou infrastrukturu. Proč výjimečné? Existuje spousta firem, která se hyperkonvergencí zabývá. Ale jenom Simplivity nasazuje pro všechny operace, týkající se storage vrstvy, speciální hw kartu, umístěnou v každém serveru, ze kterých onu hyperkonvergovanou infrastrukturu stavíme (v tomto případě se jedná o ALL Flash nody postavené na HPE ProLiant DL380Gen10 serverech).

Díky tomu zůstane serverovým procesorům více prostoru pro běh virtuálních serverů. Hw karta totiž počítá a řeší rozprostření dat mezi datovými SSD a jednotlivými nody clusteru a dále pak se stará o deduplikaci a kompresi těchto dat, což vede k extrémní efektivitě využití SSD prostoru. Na přiloženém obrázku je vidět, jak se chovalo Simplivity řešení v prostředí jednoho našeho zákazníka.

Aby toho nebylo málo, v Simplivity řešení velice snadno vyřešíte Backup vašich VMs. Vybudujete velmi snadno DR lokalitu a nemusíte k tomu pořizovat žádný Backup sw.

Více info