Cisco UCS

Platforma Cisco Unified Computing System nabízí pro provoz AC Cloud prostředí velkou pružnost. Lze tak rychle reagovat na měnící se potřeby zákazníků i provozovatele, jednotná správa výrazně zjednodušuje práci administrátorů.

Flexibilita a dostupnost

S využitím servisních profilů lze rychle řešit požadavky zákazníků na úpravy konfigurace serverů, na kombinace virtuálních a dedikovaných serverů v jednom prostředí privátního virtuálního datacentra, požadavky na specifické parametry SAP HANA serverů, zabezpečit vysokou dostupnost a rychlou výměnu serveru v případě poruchy.

V kombinaci s platformou VMware vSphere serverová platforma Cisco UCS zajišťuje vysokou dostupnost provozovaných virtuálních serverů, u kterých garantujeme SLA v úrovni 99,999 %. Klíčovou vlastností usnadňující práci cloud administrátorů jsou UCS serverové profily, které zjednodušují správu a maintenance celé serverové platformy. Přesunem servisního profilu na jiný fyzický server v rámci Cisco UCS clusteru je možné jednoduše a rychle provést upgrade nebo výměnu fyzického serveru.

Kvalitní datacentra

Prostředí služeb AC Cloud je poskytováno ze dvou datových center v Praze, jedním je datové centrum Tower na Žižkově a druhým datové centrum TTC Teleport v Malešicích.

Cloud infrastruktura v obou centrech je postavena na blade serverových systémech Cisco UCS. Několik clusterů serverů slouží k provozu cloud prostředí pro zákazníky a též pro interní potřeby jako testovací a vývojové prostředí portálu Virtix.

Rozsah infrastruktury

Naše provozní prostředí dnes obsahuje stovky blade serverů řady Cisco UCS B200 a B480, objem instalované paměti přesahuje 100 TB, počet osazených procesorových jader se pohybuje ve vyšších jednotkách tisíců jader.

Základem výpočetního výkonu jsou procesory Intel Xeon Gold 6226 a 6326, v případě služby prémiových serverů, určených primárně pro provoz výkonově náročných systémů jako jsou například databáze SAP HANA, pak procesory Intel Xeon Gold 6254 a 6354.

Chcete více informací?