Intel

Důvěryhodná výpočetní platforma je základem bezpečnosti v AC CLOUDu. S využitím technologie Intel TXT zákazníkům garantujeme provoz jejich serverů na zabezpečené platformě, která nebyla nijak kompromitována či napadena.

Bezpečnost platformy

Díky využití technologie Intel TXT je schopen AC CLOUD svým zákazníkům garantovat, že jejich servery jsou provozovány na zabezpečené výpočetní platformě, která nebyla nijak kompromitována či napadena.

Intel TXT při bootování serveru kontroluje kritické komponenty výpočetního systémů – kontrolován je BIOS, systémové firmwary i samotný hypervisor virtualizačního systému a jeho komponenty. Pro každou komponentu vytvoří Intel TXT unikátní kryptografický identifikátor, který je pak porovnáván s hodnotami uloženými na tzv. while-listu ověřených hodnot atestační služby. Intel TXT umožní start serveru a operačního systému pouze v případě, že všechny hodnoty odpovídají těmto ověřeným hodnotám.

Díky této technologii je tak možné vytvořit tzv. trusted pool důvěryhodných serverů.

Cisco Unified Computing System

AC CLOUD využívá serverovou platformu Cisco Unified Computing System s procesory Intel Xeon GOLD řady 6200 jako řešení, které nejlépe splňuje požadavky na výkon, flexibilitu a energetickou úspornost serverové platformy potřebné pro cloudové služby.

Podpora virtualizace vestavěná v procesorech Intel Xeon GOLD řady 6200 pomáhá zajistit, že je v platformě Cisco Unified Computing System zajištěn náležitý výkon, flexibilita a snadná správa. Procesory Intel Xeon GOLD řady 6200 jsou navíc energeticky úsporné a dokáží tak minimalizovat náklady na provoz služby AC CLOUD vyžadující velký výpočetní výkon procesorů, zvláště pak pro aplikace jako je např. SAP S/4 HANA.

Nová generace procesorů Intel Xeon

Intel nepřestává inovovat, což dokazuje nejnovější třetí generací procesorů řady Xeon. Ty jsou založeny na efektivní architektuře, která zlepšuje výkon jader, kapacitu a rychlost paměti a I/O propustnost. Urychlí tím řešení rozmanitých úkolů datových center. Také obsahují celou řadu jedinečných technologií zaměřených na bezpečnost a flexibilitu.

Intel procesory dělí do tří úrovní v rozsahu od 8 do 40 výkonných jader s širokou nabídkou frekvencí, vlastností a výkonů.

Intel Xeon Silver 4300 procesory jsou ideální modely pro menší výpočetní data centra a uložiště. Dodávají dostatečný výkon, větší rychlost paměti a jsou energeticky velice efektivní.

Intel Xeon Gold 6300 and 5300 procesory jsou optimalizovány pro náročná datová centra, cloudové výpočetní systémy a zátěž s těmito službami spojenou. S možností použití až čtyř slotové konfigurace jsou vhodné i pro náročnější úkoly.

Intel Xeon Platinum 8300 procesory jsou základem pro ta nejvyspělejší datová centra. Díky prvotřídní hardwarové bezpečnosti a mimořádnému multi-socket výkonu jsou tyto procesory to pravé pro ty nejnáročnější analýzy, machine learning, umělou inteligenci, HPC a multi-cloudovou zátěž.

Intel Optane

Intel® Optane™ vyrovnávací paměť patří do skupiny zařízení, která datovým centrům dokáže dodat potřebnou flexibilitu. Využívá se ke zvýšení kapacity paměti nad rámec dostupné DRAM paměti, která je standardem dnešních systémů.

Intel Optane 200 series je nová generace této technologie se zaměřením na bezpečnost a spolehlivost. Disponují velkou kapacitou, nativní perzistencí a procesory jsou k datům, uloženým na těchto pamětích, schopny přistupovat velice rychle. Tato technologie je podporována předními poskytovateli softwaru jako jsou SAP, Oracle, Microsoft, VMware, Nutanix, Citrix, Apache Spark, Aerospike, Redis, MemVerge a další.

Chcete více informací?