15 největších novinek pro Microsoft Teams, Microsoft Viva a Microsoft 365

Microsoft odhalil nové funkce pro platformu Microsoft Teams, Viva a Microsoft 365. Vybrali jsme pro vás 15 nejzajímavějších aktualizací umožňující lepší spolupráci ve vaší firmě, které stojí za přečtení.

Novinky z Microsoft Ignite 2022

Microsoft Ignite je největší událostí pro technologické profesionály, kteří chtějí čelit současným i budoucím výzvám a být na ně připraveni. Zároveň chtějí lépe předvídat potřeby svých zákazníků a zlepšovat jejich životy pomocí inovativních technologií. Na konferenci jsou oznámeny nové nástroje, iniciativy a služby, které podporují digitální transformaci.

Jak již bylo zmíněno i letošní konference Microsoft Ignite 2022 přinesla velké množství novinek napříč všemi službami, které Microsoft poskytuje. V tomto článku se zaměříme konkrétně na nejzajímavější novinky avizované pro Microsoft Teams, Microsoft Viva a Microsoft 365. 

1. Mesh avatary v Microsoft Teams

Avatary vám umožňují vybrat si, jak se budete zobrazovat na schůzkách v Teams s vypnutou kamerou a přizpůsobenou animovanou verzí sebe sama! Jakmile vytvoříte svého avatara, můžete jej použít během Teams, výběrem možnosti z nabídky „Efekty a avataři“, před připojením ke schůzce. Kromě toho si na schůzce můžete vybrat z různých gest, jak chcete reagovat na konverzace.

Uživatelé mohou podle Microsoftu navrhnout až tři avatary se stovkami možností přizpůsobení, pomocí aplikace Avatars v Teams App Store.

Mesh by mohl způsobit revoluci ve smíšené realitě ve způsobu, jakým se vyvíjela hra Xbox Live od Microsoftu, řekl Nadella, generální ředitel Microsoft.

2. Microsoft Teams Premium

Microsoft Teams Premium je nový doplněk, díky kterému bude každá schůzka personalizovanější, inteligentnější a bezpečnější. Bude k dispozici ve verzi Preview v prosinci, s obecnou dostupností v únoru 2023.

Jaké jsou hlavní přednosti Teams Premium?

 • Průvodci schůzkami spravovaní IT oddělením pro personalizovanější zážitek během schůzek – ať už se jedná o hovor s klientem, vyhledávání zákazníků, brainstorming nebo jiné.
 • Vlastní loga a pozadí během schůzek Teams a pro lobby, stejně jako nastavení vlastních scén pro režim Together.
 • Shrnutí schůzí týmů.
 • Automaticky generované a přiřazené úkoly generované AI po schůzkách.
 • Záznamy schůzek obsahují zvýraznění důležitých momentů schůzky.
 • Překlady v reálném čase pro 40 mluvených jazyků.
 • Pokročilá ochrana schůzek.
 • Pokročilé webináře.

3. Nové funkce schůzek Teams

I do schůzek v Teams přichází několik funkcí pro zvýšení zapojení a interaktivity

 • Cameo je nyní běžně dostupné. Jedná se o aplikaci PowerPoint, která vám umožňuje bezproblémově integrovat zdroj z fotoaparátu do živé prezentace v PowerPointu a přizpůsobit si, jak budete vypadat na snímcích.
 • Umožnění spolupráce s týmem na excelové tabulce, v reálném čase, v okně schůzky prostřednictvím Excel Live.
 • Organizátoři schůzky nyní mohou přiřadit místa účastníkům schůzky v zobrazení režimu Společně a vybrat režim Společně pro všechny.
 • Uživatelé nyní mohou kreslit, psát a přímo reagovat na obsah sdílený na schůzce Teams pomocí sady nástrojů a plátna Whiteboard.

4. Aktualizace chatu Teams

Ani Chat v Teams nezůstal bez novinek, jaké jsou ty nejzajímavější?

 • Videoklipy – Můžete posílat krátké, odlehčené videoklipy, které pomohou poskytnout osobnější dotek a posílit spojení. Klipy lze nahrávat, odesílat, prohlížet a odpovídat na ně z počítače nebo mobilu.
 • Rozšířené reakce – Usnadňuje kreativně vyjádřit zpětnou vazbu pomocí více než 800 emotikonů Teams. Nechybí ani reakce jako „zkontrolováno“ nebo „zadrženo“.
 • Navrhované odpovědi – Místo psaní rutinní odpovědi můžete kliknout na jednu ze tří odpovědí a zůstat tak ve svém pracovním tempu a být produktivní.
 • Naplánovat odeslání – Nyní můžete zpozdit doručení zpráv ručním výběrem budoucího data a času, chcete zprávu doručit.
 • Zmínit @everyone – Když využijete zmínku @everyone ve skupinových konverzacích, bude všem uživatelům ve skupině zasláno jediné upozornění. To zajišťuje odesílatelům, že zpráva je odeslána celému publiku a pomáhá příjemcům upřednostňovat zprávy.

Doporučení lidí ke konverzaci – Teams chat pokračuje v rozšiřování své sady funkcí pro produktivitu, které využívají modely umělé inteligence. Teams chat zavede doporučení lidí s nulovým stavem, která vám navrhne zahájení chatu na základě předchozí spolupráce.

5. Nové aplikace pro Teams

Zde jsou dvě nové zajímavé aplikace, které jsou nyní k dispozici v Teams App Store:

 • 3M – aplikace Post-It® umožňuje uživatelům digitalizovat ručně psané poznámky. Pomocí fotoaparátu v telefonu nebo notebooku můžete překládat ručně psané nebo nakreslené poznámky Post-It® na svou digitální tabuli.
 • iHeartRadio – umožňuje uživatelům poslouchat hudbu při práci a sdílet rozhlasové stanice se členy týmu. Je to první hudební aplikace v Teams.

6. Teams Phone Mobile

Nyní již běžně dostupný Microsoft Teams Phone Mobile nabízí mobilní telefonování na podnikové úrovni ve spolupráci s telekomunikačními operátory.

S Teams Phone Mobile je Microsoft Teams integrován s nativním vytáčením mobilního zařízení uživatele, takže uživatelé mohou používat svůj mobilní telefon tak, jak to vždy dělají, zatímco organizace může na těchto mobilních zařízeních aktivovat funkce a zásady firemních hovorů. Hovory se budou přesouvat mezi sítěmi a zařízeními bez přerušení a lze je také převést z mobilních sítí na internetové videohovory v Teams.

Teams Phone Mobile je nyní k dispozici u Rogers v Kanadě a Telia ve Švédsku. Verizon, Deutsche Telekom, BT a Swisscom budou brzy spuštěny a očekává se, že se připojí další operátoři.

7. Nová aplikace Microsoft Places

Aplikace Microsoft Places, která bude brzy k dispozici v náhledu, poskytuje:

 • Pohled na řídicí panel s informací, které dny budou lidé z týmu nebo sítě pro spolupráci v kanceláři.
 • Přítomnost, která bude indikovat fyzickou polohu lidí (v kanceláři, na dálku nebo na mobilu).
 • Možnost sledovat pracovní prostory, které si rezervovali ostatní uživatelé, takže si je může zarezervovat někdo v okolí.
 • Statistiky a pokyny týkající se doby dojíždění a průjezdu, a navíc možnost automatického plánování doby cestování.
 • Pomoc při hledání cesty a navigace v rámci umístění kanceláře.
 • Modernizovaná rezervace konferenčních místností a technologie, aby každý mohl být prvotřídním účastníkem.
 • Postřehy a pokyny k sentimentu souvisejícím s hybridními politikami, aby manažeři mohli implementovat osvědčené postupy.
 • Statistiky a pokyny k využití prostoru, takže lídři mohou zajistit prostory do budoucna a přidat flexibilitu do svého portfolia nemovitostí.

8. Další integrace do Dynamics 365

V listopadu získají uživatelé Teams přístup k datům Business Central v rámci Teams, i když nemají licenci Dynamics 365. Administrátoři mohou nastavit oprávnění a pravidla přístupu a uživatelé Business Central mohou zvát ke spolupráci lidi z celé organizace.

Tento měsíc je plánována všeobecná dostupnost automatizovaného souhrnu konverzace generovaného umělou inteligencí v Dynamics 365 Customer Service, na kterém mohou podle Microsoftu spolupracovat uživatelé Teams.

Také tento měsíc mohou uživatelé Dynamics 365 vkládat Teams chat, aby nemuseli opouštět nabídku řízení vztahů se zákazníky (CRM).

9. Aktualizace pro Microsoft Viva Insights

Co je nového v Microsoft Viva Insights?

 • Po schůzce Teams nyní můžete vyplnit průzkum efektivity schůzek, abyste získali více informací o efektivitě schůzek.
 • Pokud jste mimo pracovní dobu příjemce, můžete nyní naplánovat chatovou zprávu.
 • Rozdělte čas soustředění na krátká období produktivity následovaná krátkými přestávkami. Při spuštění režimu Focus obdržíte upozornění na soustředěnou práci s možností nastavení časovačů s přestávkami. Během přestávek si také můžete vybrat ze série cvičení všímavosti.
 • Nastavte Quiet Time pro ztišení oznámení Teams a Outlooku mimo pracovní dobu

10. Novinky v Microsoft Viva Learning

Které nové funkce představí Microsoft Viva Learning?

 • Učební cesty pro vytváření sekvenčních skupin školení. Budou k dispozici v rámci Viva Learning a lze je tam přímo objevovat a sdílet.
 • Výukové kolekce pro vytváření osobních sbírek výukových materiálů.

Obsah cílený na uživatele, aby viděli pouze ty kurzy, ke kterým mají přístup.

11. Viva Engage

Nyní může kdokoli v organizacích aktualizovat příspěvky svých kolegů pomocí odkazů, obrázků a dalšího obsahu, který se objeví v příběhu ostatních uživatelů. Je to skvělý způsob, jak zapojit všechny zaměstnance a zvýšit interakce s vyšším vedením.

Můžete dokonce vytvářet příběhy, které jsou aktuálně v náhledu. Podobně jako v Instagram Stories, vytvoříte krátká videa nebo fotografie a sdílet je se všemi v organizaci. Tyto funkce umožňují lépe propojit zaměstnance, zejména při nárůstu vzdálené a hybridní práce.

12. Nové funkce pro Microsoft Project a Planner

Do Project for the web a Microsoft Planner přichází několik skvělých nových funkcí, které týmům umožní sledovat cíle projektu a změny úkolů, podporovat agilitu a vyvažovat týmovou pracovní zátěž.

Které funkce můžete očekávat?

 • Lepší soulad s cíli organizace a klíčovými výsledky díky bezproblémové integraci Planner a Project do Viva Goals. Umožní to lepší viditelnost práce týmu a pokroku v každém projektu.
 • Uživatelé budou moci vidět všechny své úkoly v seznamu „Přiřazeno mně“ (zahrnuje úkoly v Teams, Planner a To-Do).
 • Uživatelé budou moci upřednostňovat a plánovat nevyřízené úkoly do časově ohraničených bloků sprintů v projektu.
 • V Projectu je nové zobrazení Lidé, které manažerům umožňuje lépe porozumět pracovní zátěži zaměstnanců a usnadní přiřazení úkolů.

13. Outlook má nové nástroje pro hybridní práci

Do Outlooku přicházejí nové aktualizace, které zaměstnancům pomohou zůstat do konce roku ve spojení v hybridním světě práce.

Nyní můžete dát svým kolegům vědět o své pracovní době a umístění, aby si s vámi mohli naplánovat komunikaci.

Prostřednictvím rekapitulace schůzky také budete moci snadno najít záznam schůzky přímo z události kalendáře.

Zajímavá nová funkce - nyní budete moci posílat e-mailové reakce pro potvrzení e-mailu – stejným způsobem jako na sociálních sítích nebo v Teams!

Navíc nyní můžete lépe procházet svými e-maily pomocí Editoru pomocí Context IQ. Umožňuje zobrazit relevantní osoby a soubory v aplikaci Outlook. Kontextové IQ je soubor schopností, které spojují lidi s informacemi, které potřebují. Propojuje obsah napříč různými produkty Microsoft 365.

14. Přirozený jazyk a AI v Power Automate

Nový způsob, jak v Power Automate urychlit automatizaci pomocí přirozeného jazyka umožní uživatelům popsat, co chtějí automatizovat a AI vytvoří tok během několika sekund bez hledání nebo dohadů. Jakmile uživatel vybere navrhovaný tok, nastaví příslušné konektory a poté jej dokončí v návrháři toku. Tato funkce je nyní v náhledu.

15. Microsoft Syntex

Microsoft představuje Microsoft Syntex, novou sadu obsahových aplikací a služeb, které využívají AI k indexování a organizování velkého množství nestrukturovaného obsahu, takže jej lze snadno vyhledávat a analyzovat.

Syntex může také automatizovat pracovní postupy založené na obsahu, jako je zpracování smluv a elektronický podpis. Integruje funkce Microsoft Search, aby lidem usnadnila navigaci a hledání obsahu. Uživatelé mohou používat pokročilý prohlížeč k přidávání bezpečných anotací a redigování k jakémukoli souboru, stejně jako k vytváření nového obsahu, jednotlivě nebo ve velkém měřítku a integraci Syntex eSignature do obchodních procesů.

Jakými dalšími funkcemi disponuje Syntex?

 • Správa a ochrana obsahu v průběhu celého životního cyklu se zálohováním, archivací, analýzou a pokročilou správou, které pomáhají formovat doručování obsahu organizaci i mimo ni.
 • Integrace podnikových aplikací s cílem přinést obsah Microsoft 365 do podnikových systémů, jako je Dynamics 365.
 • Kontejnery, které umožňují vývojářům ukládat kritický obsah ve spravovaném kontejneru s rozšířenou kapacitou a flexibilitou licencí. Funkce Content Lake umožňuje uživatelům přenášet obrovské datové sady do Azure Synapse pro další analýzu a modelování dat.
 • Akcelerátory scénářů, jako je správa smluv a závazky.

Funkce Syntex se začínají zavádět nyní a budou pokračovat až do začátku roku 2023.

Zaujaly vás novinky? Ozvěte se nám pro více informací!

V rámci konference Ignite bylo představeno ještě mnoho dalších novinek pro Microsoft Dynamics 365, Power Platform i Azure. Chcete-li si přečíst o všech zajímavostech a oznámeních z konference, prohlédněte si Ignite Book of News.

Nebo nám rovnou napište na pas@autocont.cz a my vám novinky detailněji vysvětlíme i s přínosem pro vaši firmu.

Chcete více informací?