Nebezpečná zlatá horečka!

A je to tady zase, jako už tolikrát v dějinách lidstva, je tady příležitost snadno zbohatnout. A je to tak, jak už tomu bylo tolikrát v dějinách lidstva, pár jednotlivců zbohatne a spousta bude ochuzena.

V 17. století zuřila v Holandsku tulipánová horečka – dalo se zázračně zbohatnout na nákupu a prodeji tulipánových sazenic, a tak lidé prodávali domy, aby si nakoupili tulipánové cibulky. Pak se jejich cena propadla a spousta lidí si mohla akorát tak vysadit svůj záhon. Na konci 19. století propukla na Aljašce zlatá horečka. Pár šťastlivců našlo zlaté nuggety a davy nešťastníků se vzdaly svých životů, aby se mohly marně hrabat v hlíně na druhém konci světa. Ve 20. století se objevila první „pyramida“ a lidé svěřovali peníze Charlesi Ponzimu na nákup známek. Zbohatli jen ti na špici pyramidy. A takhle bychom mohli pokračovat dále a dále. Ano občas někdo zbohatl, jako například ti co prodávali zlatokopům lopaty, ale vlastním kopáním to moc nešlo …

Dnes opět probíhá těžba … mining … cryptocurency mining. Dostanete peníze za to, že váš počítač bude počítat, tedy za nic. Hurá, budeme bohatí, kdo by nechtěl, že?

Samotný cryptocurency mining (neboli česky těžba kryptoměn) není nelegální, je to součást fungování kryptoměn - je potřebný výpočetní výkon pro ověřování transakcí kryptoměn a když jej poskytnete, budete odměněni. Není to však tak jednoduché, zjednodušeně jednu transakci může ověřovat více těžařů (samotné ověření je náročná matematická operace) a odměněn bude ten, kdo to provede první. Takže máme tady závod, máme dostih o to, kdo bude první. Abyste byli první, potřebujete větší výpočetní výkon než vaši konkurenti. Můžete si doma vybudovat vlastní sestavu několika strojů, ale výsledek bude, že váš výdělek stěží pokryje náklady (vámi vytěžené nugety akorát poslouží na nákup lopaty). Proč? Protože proti vám stojí lidé, kteří neváhají hledat výpočetní výkon dost nekalým způsobem (peníze jsou však velkým motivátorem). A kde ten výkon najdou? Přece na internetu, kde tolik připojených počítačů zahálí. A tak se může stát, že se vám skupinka těžařů nabourá do systému, aby využila vaše počítače, a to už košer není.

Existují čtyři způsoby, kterými se vás těžba dotkne.

  • První: chcete zbohatnout, nakoupíte zařízení a s největší pravděpodobností bude výtěžek menší než investice.
  • Druhý případ: potřebujete samozřejmě aplikaci pro těžbu, v několika případech bylo ověřeno, že místo aplikace byl na internetu Trojský kůň, kterým se zločinci pokoušeli dostat do vašeho systému.
  • V třetím případě se sami vydáte na cestu zločinu.
  • A v poslední čtvrtém případě vám někdo hackne systém, aby mohl využívat vaše počítače (jste obětí útoku). Pokud tedy vaše systémy najednou prudce zpomalí, zatížení procesoru vyletí nahoru a systém budete jen stěží chladit, čehož příčinou může být právě těžba kryptoměn.

Pokud si nejste jisti, co se s vaši strojem děje, obraťte se na nás. Stroj prozkoumáme a zjistíme, co je příčinou, nebo můžeme vaše stroje trvale dohledovat a případný útok nebo „těžaře“ hned zablokovat. Rádi vám poradíme a jak se říká za zeptání, nic nedáte. AutoCont ví jak.

Chcete více informací?