Hackující hackeři hackli

Nikdy nevíte, kde všude se může skrývat nebezpečí, a proto je nutné být stále ve střehu.

Každoroční konference společnosti RSA má svoji váhu, a tak se i letos vypravila do San Franciska spousta návštěvníků z více či méně odborné veřejnosti. RSA je ve světě IT bezpečnosti pojmem. Stejně jako byl Eurotel svého času synonymem pro mobilní telefon, byla „RSA klíčenka“ synonymem pro autentizační předmět u vícefaktorové autentizace.

Není divu, že spousta návštěvníků (optikou hackera potenciálních cílů), přilákala i kyberzločin. Nezapomeňme na to, že se jedná povětšinou o uživatele, kteří jsou zvyklí využívat mobilní informační technologie a často je jejich použití součástí jejich každodenních rutin (ať už jsou to rutiny dobrovolné nebo vynucené). Dnes je již samozřejmostí, že takoví uživatelé téměř kdekoliv hledají signál bezdrátových sítí, aby mohli být online. A to je příležitost pro útočníky.

Experti ze společnosti Pwnie Express odhalili při rutinním scanu výstaviště signály velkého množství podstrčených falešných WiFi přístupových bodů! Připojení k takovému přístupovému bodu (WiFi) představuje nemalé riziko, neboť hrozí jednak vyzrazením veškeré komunikace plynoucí přes daný bod a jednak je pro útočníka možné pokusit se infikovat připojené zařízení škodlivým kódem.

Co z toho vyplývá? Nikdy a nikde si nemůžete být jisti svojí bezpečností. Věřte tomu, že využívání veřejně přístupných přístupových bodů přináší nemalá rizika a myslete na to, kdykoliv se budete k nějakému takovému bodu (WiFi síti) hlásit, abyste si třeba stáhli poštu nebo i jen ukrátili dlouhou chvíli surfování po internetu. Pokud je to pro vás součástí vynucené denní rutiny, zvažte rizika a zabezpečte své stroje a komunikaci, kterou povedete. Nezapomeňte, že nevyžádaný suvenýr můžete snadno přinést a přenést domů nebo do sítě vašeho zaměstnavatele.

Pokud potřebujete poradit, jak zabezpečit vaše mobilní zařízení a komunikaci, klidně kontaktujte AutoCont. Radí vám odpovíme, rádi vám poradíme a jak se říká za zeptání, nic nedáte :-). AutoCont ví jak.
 

Chcete více informací?