Jsou vaše data chráněný či nechráněný diamant? Zjistěte, jak vám může pomoci Safetica.

Každý rok zažije až 80 % společností bezpečnostní incident, ale jenom 9 % se o tom dozví. Velmi významný únik citlivých dat znamená pro firmy ztrátu průměrně 96 miliónů Kč. Jak se chráníte, abyste nebyli v těchto statistikách?

Podnikání stojí a padá s daty a informacemi. Ztráta nebo krádež citlivých dat mohou poškodit jméno vaší společnosti, způsobit finanční ztráty nebo vás připravit o náskok před konkurencí. Za úniky citlivých dat navíc často hrozí i sankce.

Safetica Technologies je česká společnost působící na trhu softwarové ochrany proti únikům firemních dat. V současnosti chrání přední automobilky, výrobní, strojírenské, finanční ale i obchodní či logistické firmy, a to ve více než 120 zemích po celém světě.

Ochrana vašich dat před únikem

Poslali jste už někdy e-mail na špatnou adresu? Anebo jste ztratili USB flash disk? Únik dat může být způsoben omylem, ale často dochází i k záměrnému vynášení - například nespokojeným zaměstnancem. Safetica je DLP (Data Loss Prevention) řešení na ochranu citlivých dat, jako jsou databáze dodavatelů a zákazníků, čísla kreditních karet, know-how, konstrukční výkresy nebo smlouvy. 

Safetica pozná, kdo s jakým dokumentem pracuje a podle nastavených pravidel zablokuje zakázanou činnost, informuje administrátora, anebo poučí zaměstnance o bezpečnostní směrnici. Pokud dokument opouští firmu (například na USB flash disku), Safetica vynutí zašifrování tohoto zařízení. Takže nikdo nepovolaný se k citlivému obsahu nedostane. A to ani v případě ztráty nebo krádeže takového zařízení.

Produktové portfolio

Safetica nabízí své produkty v několika variantách, které se liší dostupnými funkcemi. Safetica Discovery pomáhá zjistit, jak se firemní data využívají, kde se nacházejí a kam se posílají. Díky auditním záznamům předejdete úmyslným únikům dat. Safetica Protection nabízí komplexní ochranu dat před únikem, a je tak ideální pro ochranu kritických dat společnosti. Nejvyšší edice Safetica Enterprise pak přidává další funkce jako například integraci se SIEM řešeními nebo integraci s FortiGate řešením. 

Pro výše uvedené produkty nabízí Safetica rozšíření pomocí extra modulu. Modul Safetica UEBA vám pomůže získat podrobný přehled o aktivitách a chování uživatelů a zjistíte, jak je využívaná pracovní doba zaměstnanců.

Safetica NXT

Safetica NXT je mimořádně rychle nasaditelná a snadno použitelná služba, která běží nativně v zabezpečeném cloudu. Pro provoz tohoto řešení není potřeba žádná hardwarová infrastruktura. Safetica Client se jednoduše nainstaluje na koncová zařízení a ihned začne detekovat vnitřní hrozby a rizika, předcházet únikům dat a zaznamenávat možné incidenty. Implementace Safetica NXT je bezkonkurenčně rychlá. Nasazení řešení do firemního prostředí je otázkou několika hodin. Během několika dní je pak možné provést první bezpečnostní audit a nastavit počáteční pravidla DLP.

Safetica NXT nabízí kromě standardního ročního předplatného také měsíční předplatné, které umožňuje flexibilní optimalizaci nákladů a využívání služby dle aktuálních potřeb.

Co se Safetica zjistíte a budete mít k dispozici?

Díky řešení od společnosti Safetica budete mít přehled o tom, které soubory se dostaly mimo firmu, kdo neoprávněně manipuloval s citlivými dokumenty, kde byla porušena bezpečnostní nařízení, jaké dokumenty se zbytečně tiskly nebo které softwarové licence nejsou využité. Budete mít k dispozici bezpečnostní audit ve vaší firmě, okamžité upozornění v případě problému, měsíční souhrnné přehledy v e-mailu, online přístup k záznamům o incidentech a jejich detailech a nakonec i způsob, jak vzdělávat uživatele a zabránit náhodnému úniku dat.

Kontakt na AC specialistu a poptávka

Pokud vás informace k této oblasti naší nabídky zaujaly, máte specifické dotazy či zájem o upřesnění k vaší konkrétní situaci, kontaktujte AC specialistu: Lukáš Hrubý, lukas.hruby@autocont.cz.

S obchodní poptávkou se obraťte na svého AUTOCONT obchodníka. Pokud ještě nepatříte k našim zákazníkům, vyhledejte kontaktní údaje našeho nejbližšího regionálního centra. Jsme nablízku v každém kraji a rádi vám pomůžeme s jakoukoliv IT potřebou vaší organizace.

Chcete více informací?