Novinky od HP zahajují novou éru hybridní práce.

Společnost HP zahajuje novou éru hybridní práce, reagující na potřeby firem i zaměstnanců. Přichází s unikátním ekosystémem, který spojuje home office s kanceláří, zajišťuje bezpečnost dat a autentické videokonference.

Nová éra hybridní práce - přesně s tímto sdělením vystoupila společnost HP na partnerské konferenci před pár měsíci, kde mimo jiné představila nové produkty a technologická řešení pro firmy, které se aktuálně potýkají s nedostatečným technickým a technologickým zázemím pro hybridní práci.

Od dob, kdy nás ještě strašila koronavirová pandemie, už uběhlo pár měsíců. Ale do starých kolejí se rozhodně vše nevrátilo. Velká většina zaměstnanců uvádí, že se nechce vracet k práci z kanceláře, protože jejich stávající office nedisponuje technickým zázemím. Na druhé straně je 22 % respondentů, kteří uvádí, že jim stávající hybridní podoba práce nevyhovuje. Zapeklitá situace, že?

Achillovou patou je aktuálně technické vybavení, a to jak na domácí scéně, tak i v kanceláři. Tomu se ale společnost HP snaží udělat přítrž. Pojďme se společně podívat na představené notebooky, pracovní stanice, související přílušenství a software, který dokonale propojí home office s kancelářským prostředím nebo alespoň zdokonalí práci na dálku, autentické videokonference a v neposlední řadě vytvoří ekosystém, kde budou zařízení i data v bezpečí.

Základní kámen pro moderní práci na dálku

Podívejme se na to postupně a začněme u zařízení. HP představilo novou generaci pracovních notebooků z řad HP EliteBook, ProBook a ZBook s operačním systémem Windows 11. Čím se tyto novinky blýsknou na hybridním pracovišti?

HP EliteBooky představují nejpokročilejší pracovní konvertibilní notebooky, které jsou vybavené procesorem Intel® Core™ 13. generace nebo procesorem AMD Ryzen™ nové generace a až 64 GB pamětí LPDDR5. Nabízejí možnosti zabezpečení a správy navržené pro podnikové prostředí. Vedle prvotřídního bezpečí firemních dat stojí za zmínku přítomnost technologie HP Presence, se kterou se i při virtuální schůzce budete cítit jako uprostřed dění. Videokonference budou interaktivní a maximálně autentické. Řada 600 je navíc vybavena konektorem RJ-45, který pouze podtrhuje perfektní konektivitu ke všem periferiím.

Na druhé straně jsou zde mobilní pracovní stanice pro projektanty, architekty, grafiky a další profesionály. Hybridní práce totiž není jen pro administrativní zaměstnance, kteří překlikávají mezi tabulkami v Excelu. Stanice HP ZBook jsou jasným důkazem, že si mohou i profíci brát svou práci domů. Tyto stroje si poradí i s na výkon náročnými aplikacemi, jako je AutoCad, SolidWorks nebo Revit.

Limitovaná cenová nabídka na notebooky i periferie

Pokud zvažujete doplnění stavů notebooků ve vaší firmě nebo hledáte příslušenství za výhodnější cenu, nabízíme vám časově omezenou cenovou nabídku na vybraná zařízení a periferie. Tato cenová nabídka platí pouze pro jednotky kusů, pokud zvažujete nákup většího objemu zařízení, dejte nám vědět a my vám připravíme projektovou cenu ušitou na míru vaší společnosti.

Komplexní ekosystém moderní doby

Propojením HP s Poly vznikla komplexní nabídka produktů pro hybridní pracoviště. A tímto jsme lehce nakousli spojení HP s Poly. Hybridní práce není jen o zařízení, na kterém přímo pracujete – HP si proto vytýčilo cíl vytvořit pro své klienty komplexní „ekosystém“, umožňující hybridní práci v té nejmodernější a zároveň nejkomfortnější podobě. Krokem k tomuto cíli je i rozšíření portfolia o produkty Poly. Součástí HP rodiny jsou tak nyní i kamery, headsety a další nástroje, které zajistí, abyste byli perfektně vidět i slyšet. A to není všechno.

Nedávno představená sluchátka Poly Voyager Free 60 Series potěší zejména tím, že umožní až pět hodin hovoru, disponují funkcí aktivního potlačování hluku a technologií WindSmart, která tlumí rušivé zvuky z okolí. Model Poly Voyager Free 60+ je dodáván s nabíjecím pouzdrem s dotykovým OLED displejem. Pomocí tohoto displeje mají uživatelé možnost jednoduše ovládat hlasitost a zjistit, jak je nabitá baterie sluchátek. 

Ze spojení HP s Poly vzešel i nejnovější software Poly Video OS 4.0. Tato novinka přináší do konferenčních místností ty nejnovější trendy – například režim vícero kamer řízených umělou inteligencí. Cílem tohoto softwaru je, aby byl zážitek z hybridní práce co nejautentičtější.

Práce z kanceláře, v terénu nebo na home-office?

Jak vypadá vaše pracovní místo? Trávíte většinu času na cestách a moc na jednom místě neohřejete? Nebo preferujete práci z dobře vybavené kanceláře či domova? Ať už je tomu jakkoliv, společnost HP a POLY myslí na všechny možné varianty.

Naši specialisté pro vás tři tipy na ideální vybavení vaší kanceláře, domova i mobilního pracovního místa. Každý typ pracovního prostředí vyžaduje jiné perimetry - občas dbá člověk na mobilitu, jindy se naopak soustředí na výkon či kompatibilitu. Vyberte si i vy to ideální zařízení pro váš pracovní den.

Vyšší úroveň bezpečnosti firemních dat

S digitalizací firem a trendem hybridní práce se stala klíčová otázka bezpečnosti firemních dat. V souvislosti s tím vám rádi představíme unikátní řešení HP Wolf Connect. Řešení, které dává firemnímu IT oddělení do rukou jedinečnou superschopnost, možnost spravovat prostřednictvím mobilní sítě zařízení používané zaměstnanci a dalšími členy týmu kdekoliv na světě.

HP Wolf Connect s funkcí HP Wolf Protect and Trace je vůbec první SW službou na světě, která dokáže vaše pracovní zařízení na dálku lokalizovat, uzamknout a třeba i kompletně vymazat. A pozor – to vše i tehdy, když je zařízení vypnuté a offline. Do této chvíle potřebovali vaši IT specialisté, aby bylo zařízení, které potřebují na dálku spravovat, zapnuté a připojené k internetu. HP Wolf Connect představuje změnu. Pokud dojde k odcizení, poškození nebo ztrátě jakéhokoliv firemního zařízení, nemusíte se o firemní data bát.

Nová éra videokonferencí

A dostáváme se nakonec i k novinkám z oblasti softwaru. Součástí videokonferečního řešení je také služba HP Presence, která nabízí komplexní přehledy, možnost monitorování v reálném čase i rychlou podporu. Nyní budou k dispozici pro pracovní notebooky HP, od řad HP ProBook a Dragonfly až po mobilní pracovní stanice řady Z. Ve spolupráci napříč firmou i vně vůči klientům a obchodním partnerům HP Presence doslova smaže hranice – na efektivitu práce a kvalitu výsledků už nebude mít vliv to, zda členové týmu pracují z domova nebo z kanceláře.

Jaké zařízení do vaší firmy vybrat? Dokážeme vám poradit.

Moderní hybridní řešení i vlastnosti notebooků HP jsou bezpochyby skvělé. Jak s tím ale správně naložit a vybrat ty vhodné do vašeho podnikového prostředí? Jak správně využít jejich maximální potenciál? Na to vám dokážeme odpovědět my. Naši specialisté mají potřebné informace i zkušenosti a dokáží poradit s výběrem toho nejlepšího zařízení do vaší organizace. Nejen s notebooky značky HP vám poradí Petr Ježek na e-mailu petr.jezek@autocont.cz.

S obchodní poptávkou se obraťte na svého AUTOCONT obchodníka. Pokud ještě nepatříte k našim zákazníkům, vyhledejte kontaktní údaje našeho nejbližšího regionálního centra nebo jednoduše vyplňte náš poptávkový formulář. Jsme nablízku v každém kraji a rádi vám pomůžeme s jakoukoliv IT potřebou vaší organizace.

Chcete více informací?