

Během pandemie stoupl počet kybernetických útoků o 400 %. Na počítačích HP Pro, Elite a pracovních stanicích s unikátními vestavěnými funkcemi bezpečnosti ochrany, tak můžete pracovat kdykoliv a kdekoliv, s mnohem větším klidem.
V poslední době jsou kybernetické útoky stále aktuální téma. Výrobci se snaží na tuto skutečnost reagovat novými komplexními zabezpečeními, aby uživatelé byli chráněni od prvního kontaktu se zařízením. HP je v této oblasti zřejmě nejdál - přišlo totiž s uceleným ekosystémem HP Wolf Security, který je postaven v mnoha letech výzkumu a inovací v oblasti zabezpečení. Zákazníkům tak nabízí jednotné portfolio, zaměřené na zajištění komplexní ochrany a kybernetické odolnosti koncových zařízení.
AUTOCONT staví na několikaleté silné spolupráci s HP a dodává svým zákazníkům zařízení, která dávají smysl. Mezi nimi jsou i počítače a notebooky HP s procesory Intel® Core™, které v modelových řadách Pro, Elite a u pracovních stanic nabízí vestavěné bezpečnostní funkce, jež se staly součástí nové platformy HP Wolf Security. Zjednodušeně to pro vás znamená, že pokud se rozhodnete koupit zařízení HP, dostanete k tomu pěknou dávku bezpečnostních funkcí, které vám představíme v následujících kategoriích.
Spoustu uživatelů si neuvědomuje skutečnost, že hned při prvním spuštění může dojít k napadení zařízení kyberpredátory, a to poměrně jednoduše přes BIOS. Naštěstí zde existuje funkcionalita, která útoky odrazí a případně celý systém obnoví.
HP Sure Start dokáže totiž hrozby detekovat, zastavit a celý systém obnovit po útoku na BIOS. Pokaždé, když počítač zapnete, systém automaticky ověří integritu kódu BIOS. Díky tomu bude každý start hladký a BIOS společně s firmwarem zůstanou v bezpečí.
Pokud se vám stane a že se to doopravdy stát může, že dojde k vymazaní operačního systému, nezoufejte. Pomocnou ruku jistě nabídne HP Sure Recovery. Díky této skvělé funkcionalitě rychle obnovíte operační systém, kdykoliv a kdekoliv. A to dokonce i když byla celá primární jednotka vymazána.
Aby však ochrana byla ještě silnější, uživatelé začínají čím dál více využívat dvoufázové ověření. Takové multifaktor nabízí i HP Sure Run, který chrání aplikace, jež chrání váš počítač. Pokud se útočník bude snažit napadnout vaše kritické procesy, HP Sure Run je zkrátka odrazí. I když se je malware pokusí vypnout.
Nejlepší na tom všem je, že všechny tyto funkce dostanete ke svému zařízení zdarma a paradoxně o nich ani nemusíte vědět. Všechny vestavěné bezpečnostní vlastnosti běží tiše na pozadí a snaží se, abyste nebyli při práci rušeni. Protože produktivita a bezpečnost je dokonalá kombinace v každé společnosti.
Malware představuje stále větší hrozbu v oblasti kyberbezpečnosti. Hrozby číhají na různých pochybných webových stránkách, nebo se vyskytují přímo v souborech. Často je uživatel sám schopen odhadnout, že se nejedná o důvěryhodný obsah. Nicméně, útoky se stávají stále sofistikovanějšími a uživatelem, ani běžným antivirovým programem nemusí být vyhodnoceny jako nebezpečné.
V takových situacích přichází HP Sure Click, který si poradí i s promyšlenými útoky. Funguje na bázi detekce hrozeb prostřednictvím vlastních vitruálních kontejnerů a je schopen je odhadnout a po jejich detekci a uzavření aplikace dané soubory okamžitě maže.
HP Sure Click pomáhá posílit ochranu počítače prostřednictvím izolovaných aplikací. Dokáže detekovat nebezpečné programy, které otevře ve svém virtuálním kontejneru, tzv. mikro-VM. Nedochází k zabránění otevření škodlivého kódu, ale k jeho přečtení v izolovaném prostředí. Malware je tímto způsobem oklamán a vy máte jistotu, že se mu nepodaří proniknout do prostředí vašeho počítače, souborů nebo dokonce na jiné karty prohlížeče. Po uzavření okna prohlížeče, souboru nebo aplikace je totiž okamžitě vymazán a vy můžete bezpečně pokračovat v práci.
U displejů notebooků obvykle oceňujeme široké pozorovací úhly, jsou ovšem situace, kdy se kvůli ochraně soukromí stává z výhody nevýhoda. Při práci v kavárně či prostředcích veřejné dopravy mohou lidé okolo poměrně snadno vidět, co se odehrává na displeji vašeho notebooku. To je nejen nepříjemné, ale v některých případech také nebezpečné – tímto způsobem totiž mohou uniknout citlivé osobní nebo firemní informace. Riziko samozřejmě narůstá s tím, jak se postupně zdokonalují displeje v noteboocích. Široké pozorovací úhly IPS panelů tedy nemusejí být vždy výhodou a HP si to moc dobře uvědomuje.
Místo speciálních fólií na displeji se společnost rozhodla ve spolupráci s 3M nabídnout HP Sure View, která omezuje úhel, ze kterého je viditelný obsah zobrazený na displeji. Po zapnutí funkce už nemusíte svůj notebook zdokonalovat fólií, ale stačí použít klávesovou zkratku Fn+F2. V praxi to pak znamená, že tuto vychytávku lze používat jen ve chvílích, kdy hrozí únik informací. Když jste v bezpečí, funkci jednoduše vypnete a nemusíte se o nic starat.
Novinkou nejsou ani útoky přes webovou kameru. Uniklé fotografie mohou mít pro predátory někdy mnohem větší hodnotu než data z tabulek. Díky HP Privacy Camera Shutter vás to ale nemusí trápit. S touto funkcionalitou jednoduše svou kameru překryjete - automaticky nebo ručně, záleží, který notebook bude právě ten váš.
Chcete se dozvědět o zabezpečení HP více nebo váháte s volbou? Potřebujete poradit, jaké řady produktů a jejich vlastností by byly vhodné pro potřeby vaší organizace? Obraťte se na AC specialistu Petra Ježka - petr.jezek@autocont.cz, rádi vám pomůžeme.