Nové generace DELL serverů připravené na operační systém Windows Server 2022

Vývoj v oblasti IT infrastruktury běží nezadržitelně kupředu. Přizpůsobte se a inovujte. Zajistěte si rychlý, spolehlivý a bezpečný provoz vašeho podnikového IT díky nejnovější generaci výpočetní techniky i operačního systému.

Svět je stále více založený na digitálních datech. Včerejší IT infrastruktura neudrží krok s dnešními, rychle se vyvíjejícími požadavky, zvláště když se mohou přes noc změnit. V tomto současném prostředí je digitální transformace nutností. Budoucnost vyžaduje přizpůsobitelné, škálovatelné a zabezpečené základy IT, které jsou připravené na cokoli.

Nové portfolio serverů Dell PowerEdge

Nové portfolio serverů PowerEdge klade důraz na výkon a řešení pro správu a zabezpečení infrastruktury.

Spojením Dell OpenManage a řešením pro správu systémů pak PowerEdge servery poskytují požadovanou produktivitu a výkon. Společně se nezastaví před ničím, takže v cestě na potřebném rozvoji vašeho IT již nic nestojí.. Řešení Dell OpenManage pro správu systémů pomáhá snížit složitost informačního prostředí pomocí nástrojů určených k monitorování, správě, aktualizaci a nasazování serverové infrastruktury PowerEdge. Společnost Dell tak pomáhá organizacím automatizovat a optimalizovat životní cyklus provozu serverů.

Nové servery Dell PowerEdge dostaly kyberneticky odolnou architekturu, která do provozu přináší bezpečí pro jakékoliv typy operací, od zabezpečení přímo na čipu, přes ověřování komponent díky podepsanému firmwaru a detekci jeho změny až po obnovení systému BIOS.

Servery řady PowerEdge R750

Dell PowerEdge R750 jsou plnohodnotné podnikové servery, které poskytují vynikající výkon pro nejnáročnější úlohy. Pohání je nejmodernější procesory Intel® Xeon® 3. generace, díky kterým jsou optimální rackovou řadou serverů pro náročné operace a zrychlení aplikací. Řada PowerEdge R750 je ideální pro tradiční firemní informační technologie, databáze, datovou analytiku, či pro oblasti řešení umělé inteligence nebo VDI.

Servery mají volitenlnou podporu přímého kapalinového chlazení pro procesory s vysokým výkonem. Podporují 8 kanálů na procesor, až 32 modulů DIMM DDR4 s rychlostí 3 200 MT/s. Tato řada serverů zákazníkům výrazně zvýší propustnost operací a to díky rozhraní PCIe 4. generace a až 24 diskům NVMe.

Servery řady PowerEdge R550

Tyto servery jsou všestrannými a cenově dostupnými pomocníky v podnikové IT infrastruktuře. Poskytují cenově optimální platformu pro virtualizaci a univerzální IT, která se skvěle hodí pro menší či středně velké organizace. Servery se škálovatelnými procesory 3. generace Intel® Xeon® nabízí výjimečnou hodnotu.

Zákazníkům tato řada umožní přidat další výpočetní výkon, používat rychlejší paměti v rozsahu až 16 DDR4 RDIMMS, zlepšit propustnost a snížit latence díky 3 slotům PCIe 4.generace a 1 slotu PCIe 3.generace. K dispozici má i velmi flexibilní úložiště s možnostmi až šestnácti pevných disků formátu 2,5 ” nebo osmi formátu 3,5” se standardy SAS/SATA či SSD.

Nový operační systém Windows Server 2022 a jeho výhody

Windows Server 2022 staví na základech velmi úspěšného Windows Serveru 2019 a přináší několik zásadních vylepšení. Prvním je pokročilé vícevrstvé zabezpečení, druhým je větší integrace s Azure službami včetně podpory hybridního režimu a dalším je modernizace platformy pro aplikační prostředí.

Bezpečnost v dnešní době stále rostoucího počtu kybernetických útoků nikdo nebere na lehkou váhu. Windows Server 2022 vícevrstvou strategií zlepšuje komplexní zajištění celého serveru. Vše začíná u odstranění firmwarových zranitelností pro spolehlivé spouštění. K dispozici je i zcela nová funkce zabezpečeného jádra operačního systému, založená na virtualizaci, která má abstraktní vrstvu pro oddělení jádra a hardwaru. Služba Credential Guard zajisťuje i bezpečnost citlivých dat, které se na serveru mohou vyskytovat. Velký zřetel byl brán i na zabezpečení serveru při komunikaci s jinými zařízeními, je využíváno vylepšené šifrování AES-256 pro SMB protokol.

Uživatelé Windows Serveru 2022 se mohou těšit na lepší propojení s různými Azure službami, zejména na značně vylepšený management virtuálních serverů a hybridního prostředí nebo také na sníženou velikost Windows Containers. Další vylepšení Storage Migration Service umožnuje snadnější migraci souborových serverů a pomocí Azure Auto manage pro Windows Server zjednodušuje správu a zabezpečení IT.

Pro aplikační prostředí přináší nový Windows server robustní výkon, úlohy jako je například SQL Server lze spouštět s pamětí až 48 Terabytes a 2048 logickými jádry. Pro nasazování kontejnerových aplikací je k dispozici zjednodušené ověřování a menší velikost image. Pomocí nového nástroje pro kontejnerizaci ve Windows Admin centru  lze urychlit modernizaci .NET aplikací. Škálování kontejnerových aplikací pomocí Kubernetes používá vylepšení v implementaci síťových politik.

Kontakt na AC specialistu a poptávka

Pokud vás informace k této oblasti naší nabídky zaujaly, máte specifické dotazy či zájem o upřesnění k vaší konkrétní situaci, kontaktujte AC specialistu Petra Krygela na e-mailu petr.krygel@autocont.cz.

S obchodní poptávkou se obraťte na svého AUTOCONT obchodníka. Pokud ještě nepatříte k našim zákazníkům, vyhledejte kontaktní údaje našeho nejbližšího regionálního centra. Jsme nablízku v každém kraji a rádi vám pomůžeme s jakoukoliv IT potřebou vaší organizace.

Zájem ?