MacBooky s procesory M1 si razí cestu do podnikového prostředí

Apple přinesl s revolučním čipem M1 zásadní zvýšení pracovního výkonu, kvality zobrazování i výdrže baterie. Díky atraktivním cenám a schopnosti vyrábět dostatek produktů i v dnešní době, získávají jeho notebooky tržní podíl.

Apple MacBooky s procesory M1 nastartovaly velkou revoluci v celém počítačovém světě. Ke známým vlastnostem Apple produktů jako je jednoduchost používání, extrémně dlouhá životnost a bezporuchovost systémů či mnohem vyšší odolnost platformy proti kyberútokům, přidal Apple další výše zmíněné vlastnosti.

A ty jsou v době vyšší mobility práce, většího množství současně používaných aplikací i nových způsobů komunikace velmi užitečnými prvky pro využití ve firmách a organizacích. A to i tam, kde pro začlenění Apple produktů do prostředí, kde dominují Windows a Microsoft Office, panovaly obavy. S nasazením, správou a provozem koncových zařízení totiž pomáhají i stále lepší softwarové nástroje Apple a služby kvalitních integrátorů, jakým se snaží být i AUTOCONT.

MacBooky s procesory M1 a jejich výhody

Čip M1 vzbudil velkou pozornost zejména díky uváděnému výkonu. Pětkrát rychlejší grafika, o 6 hodin delší výdrž, tišší provoz, dvakrát rychlejší SSD a mohli bychom pokračovat. Neuvěřitelné vylepšení výkonu pro CPU a GPU spolu s revoluční energetickou účinností umožňuje zaměstnancům dosáhnout nové úrovně produktivity, která je dokonale vyvážena nejlepším zabezpečením ve své třídě. Zabezpečené spouštění, automatické, vysoce výkonné šifrování pro všechny soubory a nová bezpečnostní ochrana zabudovaná hluboko v kódu M1, poskytuje podnikovým zákazníkům velmi pokročilou ochranu.

Pro správu IT byly též vylepšeny některé funkce. Je umožněno vzdálené spuštění, vypínání a restartování Macu, i když nereaguje, což je užitečné pro dnešní organizace, jejichž počítače se necházejí na mnoha adresách. Konfigurace automatizovaných nasazení Mac je také snazší. Díky AutoAdvance není vyžadována žádná interakce s Macem během nastavování, IT ho tak může jednoduše připojit k síti, Mac si sám vyhledá přiřazené řešení MDM a automaticky se nakonfiguruje na základě nastavení. Aktualizace softwaru nyní startují na pozadí a končí rychleji a mohou být prostřednictvím MDM systému nastaveny jako hlavní, vedlejší nebo doplňkové.

Řada MacBook Air s procesorem M1

MacBook Air od základu mění představu o tom, co dokáže notebook ve světě, kde se dá pracovat odkudkoli. Využívá vyspělé technologie čipu M1 na úsporu energie, které prodlužují výdrž baterie až na 18 hodin. Díky přelomové konstrukci bez ventilátorů a bez točivých součástí je zajištěno že, ať na něm děláte cokoli, je vždy naprosto tichý.

MacBook Air má nádherný Retina displej, výkonnější kameru, ultrarychlé Wi-Fi 6, dva porty Thunderbolt s podporou USB 4 a Magic Keyboard s Touch ID. Ať už se zaměstnanci pracují jakýmkoliv směrem, zvládnou toho každý den víc.

Řada MacBook Pro s procesory M1

MacBook Pro je nejpopulárnější profesionální notebook Apple. Je vybaven 8jádrovým CPU a váží jen 1,4kg. Neuvěřitelný výkon zpracuje jakékoliv grafické úkoly a poskytuje super rychlé možnosti pro práci s obchodními aplikacemi.

Vůči předchozím modelům, výkon díky novému procesoru narostl až téměr třikrát tolik a v případě integrovaného grafického jádra dokonce až pětkrát. Součástí řešení je také Neural Engine, který umožňuje až jedenáctkrát rychlejší strojové učení. Grafická část má osm jader a procesorová také, Neural Engine jich má pak šestnáct. To vše ale zabezpečuje i historicky nejdelší výdrž baterie na Macu, která dosahuje až 20 hodin.

Apple M1 ve světě firem a organizací

Apple nabízí ucelený ekosystém se vším všudy a tedy i obsáhlý set vlastních kancelářských aplikací v hodnotě několika tisíc korun zcela zdarma. Tři základní se jmenují Keynote, Numbers a Pages. Tyto aplikace jsou kompatibilní se standardy kancelářských aplikací a prostředí Microsoft Office a jsou navíc optimalizované pro Mac, iPad i iPhone. Z pohledu dotykového ovládání mají vylepšené vlastnosti, které jejich uživatelé doslova milují.

V podnikovém prostředí mnoho let ale dominují aplikace Microsoftu. Microsoft Office či Microsoft 365 jsou dostupné ve verzi pro MacOS, případně jako cloud verze provozovatelná přes internet prohlížeč. Moderní organizace dnes provozují většinu podnikových aplikací ve verzi "web based", takže i další podnikové agendy na zařízeních s M1 čipem poběží.  

Pokud potřebujete provozovat další starší Windows aplikace, je k dispozici několik cest. Lze využít virtualizátor Parallels Desktop 16.5 pro M1 Mac a Windows 10 ARM, kde lze spouštět i starší aplikace dostupné pouze pro Intel procesory – o emulaci se zde starají funkce zabudované ve Windows for ARM. V podnikovém prostředí lze rovněž využít prostředí pro virtualizaci aplikací Citrix Remote Desktop nebo Microsoft Remote Access, které je plně podporováno i na MacBoocích s čipy M1.

Služby pro nasazení a správu Apple ve firemním prostředí

AUTOCONT dokáže k prodeji nových Apple zařízení nabídnout nástroje a služby pro rychlé nasazení i pro správu a řízení prostředí koncového uživatele. Zařízení Apple mají vestavěnou podporu zabezpečené správy, což umožňuje efektivně měnit nastavení a monitorovat dodržování podnikových zásad, nasazovat aplikace, nastavovat bezpečnostní funkce a v případě potřeby i mazat firemní data na zařízeních. Vše bezdrátově, na dálku. Správu lze provádět nenásilně a přitom chránit firemní data, aniž by bylo nutné zamykat nebo vypínat funkce.  

Apple dnes nabízí velmi užitečné nástroje pro rychlé nasazení produktů do podnikového prostředí. Zaměstnancům pak stačí už jen zapnout nový Mac, iPad nebo iPhone a zařízení se samo spojí s předkonfigurovanými šablonami na serverech a automaticky začne instalace všeho potřebného.

Apple Business Manager a Apple School Manager jsou portály pro správu zařízení a distribuci spravovaných aplikací v dané organizaci. Jde o webové portály, které pomáhají s nasazováním iPadů, Maců, iPhonů i Apple TV. Snadno v nich lze pro zaměstnance zařídit přístup ke službám Apple, nastavit registraci zařízení a distribuovat bezplatné i placené aplikace i jejich data uživatelům, a to všechno z jednoho místa.

Kontakt na AC specialistu a poptávka

Pokud vás informace k této oblasti naší nabídky zaujaly, máte specifické dotazy či zájem o upřesnění k vaší konkrétní situaci, kontaktujte AC specialistu Martina Černíka na e-mailu martin.cernik@autocont.cz.

S obchodní poptávkou se obraťte na svého AUTOCONT obchodníka. Pokud ještě nepatříte k našim zákazníkům, vyhledejte kontaktní údaje našeho nejbližšího regionálního centra. Jsme na blízku v každém kraji a rádi vám pomůžeme s jakoukoliv IT potřebou vaší organizace.

Chcete více informací?