Proč velké firmy preferují videokonferenční řešení Cisco?

Velké úspory díky menšímu cestování zaměstnanců, flexibilita pro měnící se počet uživatelů, zajištění vysoké bezpečnosti, komplexní ekosystém konferenčních zařízení, kvalitní spolupráce distribuovaných týmů a produktivita.

Hlavní přínosy

O nepostradatelnosti videokonferenčních řešení se před pár týdny přesvědčil takřka celý svět. Nebýt jejich existence, mnoho firem by jen stěží mohlo zůstat provozuschopných. Cisco videokonferenční řešení využívá 95 % firem z žebříčku Fortune 500 (Fortune 500 je každoroční žebříček sestavený a vydaný časopisem Fortune, který řadí 500 amerických soukromých a veřejných korporací podle jejich hrubého obratu. Proč tomu tak je?

Čím větší firma, tím víc možných úspor. A to platí hlavně u nákladů na cestování. Větší firmy mají nejen více služebních cest, ale také často potřebují realizovat schůzky a jednání na větší vzdálenost. Mnoho firem si s překvapením v poslední době uvědomilo, kolik může ušetřit na cestovních nákladech. Významných úspor je možné dosáhnout nejen z donucení, které přinesla nedávná doba. Jde to kdykoliv, díky nasazení videokonferenčních řešení. A to nemluvíme o čase stráveném na cestách, který díky komunikaci na dálku využijete efektivněji.

Velké firmy též častěji řeší potřeby spojené s flexibilitou. Platí to i u nákupů. Otázky typu: Co když za měsíc budu potřebovat o 20 % licencí méně než dnes, ale později vrátím na současnou úroveň, jsou proto na denním pořádku. Flexibilní licenční modely, PAY AS YOU GO, které nabízí Cisco, toto umožňují a zajistí potřebnou ochranu investic. Stejně samozřejmé je i škálování související infrastruktury.

Bezpečnost

Videokonferenční řešení lze využívat z cloudu jako službu, ale zvláště u firem s více zaměstnanci je oblíbená on premise instalace. Firma pak má plnou kontrolu nad celým řešením a zejména nad daty.  Bezpečnost je totiž alfou a omegou komunikace. Úniky informací, průmyslová špionáž, prodej osobních dat, hackerské útoky. To je realita dnešního virtuálního světa a platformy pro videokomunikaci představují lákavé prostředí. Pro Cisco je proto bezpečnost zásadní a nedělá v ní žádné kompromisy.

Široký ekosystém

Velkou výhodou je i velmi komplexní ekosystém zahrnující širokou škálu různých typů hardwarových zařízení. Náhlavní soupravy, podnikové IP telefony, kvalitní konferenční zařízení pro malé i velké jednací prostory (na stůl, na zeď, tabule) i úžasné komplexní řešení pro velké reprezentativní zasedačky, díky kterým zapomenete, že protějšek s vámi nesedí v jedné místnosti.

Charakteristické jsou pro enterprise segment také distribuované pracovní týmy. Ty, by prakticky bez technologií, jako jsou videokonference nebo nástroje pro spolupráci, nemohly efektivně fungovat. Moderní nástroje typu Webex Teams navíc disponují řadou funkcí, které umožní lepší řízení týmu a spolupráci od týmových pracovních místností, přes sdílení souborů až po možnost na nich spolupracovat.

Přínosy videokonferenčních řešení však nespočívají jen v tom, že vás propojí, když se nemůžete potkat osobně. Pokud se je naučíte používat jako běžnou součást pracovního života, mají potenciál usnadnit a zpříjemnit vám práci a firmě výrazně zvýšit rychlost spolupráce a tak významně navýšit produktivitu.

Máte zájem o více informací?

Pokud vás informace k této oblasti naší nabídky zaujaly, máte dotazy či zájem o upřesnění k vaší konkrétní situaci, kontaktujte AC specialistu: Matyáš Ševčík, matyas.sevcik@autocont.cz. Případně se obraťte na svého obchodníka v rámci AUTOCONT regionálního centra.

Chcete více informací?