Nová disková úložiště HPE

Mnozí z nás truchlí po osvědčených 3PARech a najednou máme celkem sedm zbrusu nových modelů. A aby si někdo nemyslel, že je to jenom tak, mají nové modely i nová jména, Alletra.

Modelové řady

Řada Alletra 9000 prezentovaná jako úložiště pro mission-critical nasazení, modely 9060 a 9080 lišící se velikostí vyrovnávací paměti a výkonem, dokážou nabídnout extrémně nízkou latenci, vysokou dostupnost a efektivní využívání prostoru díky umělé inteligenci do nejnáročnějších enterprise prostředí.

Alletra 6000 pro business-critical nasazení v celkem pěti modelech s různou velikostí vyrovnávací paměti, výkonností procesorů v řadičích, dosažitelnou celkovou kapacitou a výkonem, vysokou dostupností podle potřeby až na úrovni dvou datových center. Obě řady jsou řízeny umělou inteligencí se strojovým učením.

Základní vlastnosti nových modelů

Obě řady, všechny modely jsou pouze v provedení All NVMe a využívají tedy NVMe/FC rozhraní. Všechna disková zařízení v úložišti mohou tedy být NVMe připojená přímo na PCIe sběrnici. U řady 9000 je to v současnosti 48 NVMe zařízení, postupně se počty zvednou na 144 a 240ks. Samozřejmostí je velké množství a typy portů od 10Gb přes 25Gb až po 100Gb Ethernet, 16 nebo 32Gb FC a využití SCM modulů. Výkon v řádu jednotek milionů IOPs se submilisekundovou latencí (250us). Active-active Metro Cluster .

Řada 6000 je také All NVMe s možností osazení od 12 nebo 24 a v blízké budoucnosti až do 72 NVMe diskových zařízení, vybavená obdobnými počty a typy portů a výkonností ve statisících IOPs (např.700.000). Peer Pesrsistence Metro Cluster mezi stejnými modely nebo dokonce mezi novými i staršími modely, tedy HPE 3PAR a HPE Primera. Migrace dat ze všech starších modelů na nové. Výroba v ČR, dodávky tedy mohou být velmi rychlé.

Umělá inteligence

Umělá inteligence v podání více než deset let provozovaného portálu HPE InfoSight dokáže kromě jiného optimalizovat provoz úložišť v závislosti na typu zátěže, tedy na typu aplikací, které mají svá data na úložištích, a to všechno s využitím historie telemetrických dat sbíraných ze všech prodaných a k InfoSightu připojených HPE úložišť. Také díky tomuto portálu je celý management nových úložišť provozován v internetu. Úložiště jsou tak kompletně integrovatelná do nejrůznějších cloud platforem.

As-A-Service

Samozřejmostí je možnost nakupovat nejenom nová úložiště formou As-a-Service díky programu HPE Green Lake. Potřebná zařízení vám navrhneme, dodáme do vašeho datového centra (případně do některého hostingového centra), nainstalujeme, zprovozníme konektivitu na HPE portály pro správu a management, po podpisu smlouvy vám pak budeme měsíčně fakturovat pouze spotřebovaný procesorový výkon a obsazenou kapacitu úložišť. Podobně jako jste možná zvyklí na provozování některých svých aplikací v cloudu můžete podle potřeby navyšovat, ale i snižovat své nároky a tím ovlivňovat fakturovanou částku.

Připraveno pro cloud

Celý management nových datových úložišť se nachází v cloudovém prostředí výrobce, díky Data Services Cloud Console, což je přehledný dashboard s veškerými potřebnými údaji o aktuálním stavu úložiště. Mezi důležitá vylepšení takového způsobu managementu patří možnost dosáhnout na automaticky prováděné a bezvýpadkové aktualizace systému, díky kontejnerizaci operačních systémů nových úložišť po malých částech, bez nutnosti restartu celého řadiče.

Tím dojde k potlačení provozování úložišť s neaktuálními verzemi. Nové úložiště se konfiguruje z velké části samostatně po připojení k managementu. Následně jsou analyzovány instalované aplikace a nastavení systému se jim přizpůsobuje na základě známých skutečností s přihlédnutím k celosvětové bázi již instalovaných systémů a zkušeností z jejich provozu. Ve spojení s HPE InfoSight získává zákazník úložiště s vysokou dostupností a minimálními nároky na ruční management, ten lze navíc provádět odkudkoliv.

Chcete více informací?