Nástroje ProID zajistí bezpečnou autentizaci do firemních systémů i elektronický podpis

AUTOCONT navázal spolupráci se společností MONET+ a nabízí nástroje z její produktové linie ProID. Ta představuje ucelené řešení pro zajištění digitální identity zaměstnanců.

Čím se zabývá ProID?

ProID je samostatná produktová linie, která řeší základní požadavek většiny firem, úřadů a nemocnic. Zajišťuje bezpečný přístup zaměstnanců k firemním datům, systémům či do samotných zařízení (notebooky, PC). Až 80 % úspěšných hackerských útoků je totiž způsobeno prolomením jejich přihlašovacích údajů, tedy jména a hesla.

ProID představuje komplexní řešení tohoto problému, včetně elektronického podpisu zaměstnanců. Navíc výrazně zjednodušuje správu a řízení životního cyklu digitálních certifikátů.

Nástroje ProID jsou postaveny na technologii PKI a jsou v souladu s evropským nařízením eIDAS i Zákonem o kybernetické bezpečnosti. Kromě toho se skvěle hodí do projektů v rámci spuštěných dotačních programů (IROP).

Rodina nástrojů a aplikací ProID

Čipové karty ProID

Multifunkční karta pro bezpečnou identitu, ochranu prostor a dvoufaktorovou autentizaci do počítačů a systémů v jednom řešení. Karta je kvalifikovaný prostředek a je na trusted listu EU. Čip v kartě umožňuje vytvářet elektronický podpis nejvyšší úrovně.

Mobilní aplikace ProID

Přihlášení do počítačů, VPN a firemních systémů pomocí mobilního zařízení. Nejmodernější způsob řešení pracovní identity se snadnou správou. Metoda je bezheslová a podporuje přihlašování otiskem prstu i Face ID. 

USB tokeny s mobilní aplikací

Přihlášení do počítačů a multifaktorová autentizace pomocí USB klíče. K němu se může přidat mobilní aplikace jako další prvek ochrany. USB je kvalifikovaným prostředkem dle EUTL, čip v tokenu umožňuje vytvářet elektronický podpis nejvyšší úrovně.

Aplikace a rozšiřující moduly

Doplněním nástrojů pro uživatele jsou nástavbové moduly a aplikace, které automatizují složité procesy nad digitálními certifikáty. Zahrnují nástroje pro řízení životního cyklu klíčů, certifikátů a uživatelských oprávnění.

Základním scénářem použití je automatizovaná obnova expirujících certifikátů, zálohování dat, rozhraní pro správu uživatelů a zařízení v organizací či odvolání certifikátů v reálném čase.

Elektronická kvalifikovaná pečeť ProID QSeal

Samostatným produktem je kvalifikovaná elektronická pečeť. Je vhodná pro hromadné pečetění – umožňuje vytvořit až 1700 pečetí za hodinu. Jedná se o USB token, připojený do serveru uvnitř organizace, bez následných poplatků za pečetění.

Už máme vyzkoušeno

Nástroje ProID využívají v ČR už stovky organizací, kde chrání přes 100 000 zaměstnanců. Jsou vhodné zejména pro nemocnice a úřady všech velikostí, pro které ProID vyvinulo řadu speciálních modulů. Nástroje jsou v souladu s legislativou, směrnicemi EU a je možné je zahrnout do projektů v rámci dotačních titulů.

Kontakt na AC specialistu a poptávka

Pokud vás informace k této oblasti naší nabídky zaujaly, máte specifické dotazy či zájem o upřesnění k vaší konkrétní situaci, kontaktujte AC specialistu: Tadeáš Hrubý, tadeas.hruby@autocont.cz

S obchodní poptávkou se obraťte na svého AUTOCONT obchodníka. Pokud ještě nepatříte k našim zákazníkům, vyhledejte kontaktní údaje našeho nejbližšího regionálního centra. Jsme nablízku v každém kraji a rádi vám pomůžeme s jakoukoliv IT potřebou vaší organizace.

Chcete více informací?