Moderní infrastruktura pro požadavky datové éry

Všichni jsme netrpělivě čekali, jak dopadne odpověď společnosti DELL na novinky v oblasti datových úložišť. Už nějaký čas ji tady máme a můžeme se o něm bavit, nabízet a vysvětlovat výhody. DELL EMC PowerStore.

Jde o moderní infrastrukturní platformu založenou na špičkových technologiích určenou pro náročné požadavky datové éry. DELL PowerStore je nové datové úložiště střední třídy, aktuálně vybavené možností využít naplno vlastností nejnovějších technologií pro ukládání dat, NVMe a SCM. Že tohle dnes umí každý?

Každý o tom mluví, ale když dojde na lámání chleba

Zjistíte, že platí často spousta nejrůznějších omezení a že tedy nakonec raději zůstane u klasických SSD nebo dokonce točivých disků. U PowerStoru už žádný disk neroztočíte. Minimum je u něj NVMe SSD. Srdcem každého úložiště je jeho vlastní operační systém, on rozhoduje nakonec o tom, zda z hw komponent dostanete požadovaný výkon a odpovídající latenci. Tento PowerStore operační systém je napsaný kompletně znovu, v přepravkách, tedy vlastně v kontejnerech. Díky tomu se zjednoduší doplňování nových a vylepšování stávajících funkcí, protože jejich zavedení, nedoprovází restart celého úložiště, tím se sníží množství plánovaných odstávek.

Jaká je ale u PowerStore ta nejrevolučnější vlastnost?

Pokud objevíte mezi svými aplikacemi nějakou doopravdy nenažranou, lačnou po velkých objemech dat s tlakem na nízkou dobu odezvy úložiště, můžete si pořídit takový PowerStore, který vám umožní tuto aplikaci nebo aplikace spustit jako virtuální server přímo ve VMwaru běžícím na kontrolerech úložiště. Tedy žádné kabely pro přenos dat z úložiště na server, žádné potřebné protokoly, přepínače – to všechno brzdí datové přenosy. Výpočetních prostředků pro to má PowerStore více než dost.

Máme tak další DELL komponentu, vhodnou do virtualizovaného prostředí, kde můžete provozovat většinu svých aplikací např. v hyperkonvergovaném prostředí VxRailu, ty méně náročné případně odsouvat do cloudového prostředí a nejnáročnější (s vysokými požadavky na výkon úložiště) provozovat přímo na PowerStore úložišti …

Chcete více informací?