HPE GreenLake. Přínosy, příklady řešení a zkušenosti.

Podívejte se na několik příkladů řešení s využitím služeb HPE GreenLake tak, jak je ze zkušeností sestavili naši specialisté. Inspirujte se zákaznickým referenčním případem a jeho přínosy.

O službách HPE GreenLake se snažíme zákazníky na českém trhu informovat již nějakou dobu. Jedná se o velmi flexibilní rezervoár služeb pro cloud řešení ve vašem vlastním datacentru. K tématu sestavili naši a HPE specialisté webinář se základní rekapitulací principů služeb a přínosů, který si můžete prohlédnout v záznamu. Aktuálně jsme pro vás připravili několik typových příkladů řešení i zkušeností.

Přínosy a příklady k zamyšlení

Služby typu Per-Pay-Use přináší do úvah, jak řešit IT infrastrukturu organizace nové rozměry. HPE GreenLake je celkem revolučním konceptem, jak získat přínosy cloudu při provozu IT infrastruktury ve vlastním datacentru. Porovnejte sami.

 • Klasické řešení IT infrastruktury - na startu zaplatíte celou investici (předem na 5 let) a věříte, že za 3-5 let, v roce 2026 se svět nezmění, flexibilita je nulová, otazníky nad volbou.            
 • Služby HPE GreenLake řešení - předem nezaplatíte nic, platíte měsíčně za spotřebovanou službu, za využitou kapacitu. Získáváte velkou flexibilitu kapacit a architektury, jistotu budoucnosti.

V další části tohoto příspěvku jsme pro vaše zamyšlení připravili několik příkladů typových situací, které dle našich zkušeností dnešní organizace řeší a porovnali i rámcové náklady v čase na jejich provoz. Prohlédněte si nejdřív naše video, které vám více objasní principy služeb HPE GreenLake.

Příklad řešení pro standardní datacentrum

Zákazník měl požadavky na AllFlash, SSD, případně i HDD disky ve všech vrstvách diskového úložiště, s kapacitou v řádech jednotek až desítek TB. Servery pro serverovou virtualizaci s velikostí paměti dle požadovaných potřeb (stovky GB na každý server) šlo vyřešit nasazením HPE Nimble dHCI. Servery a storage byly doplněny o dvojici ethernetových přepínačů a softwarovou nadstavbu umožňující snadnou správu a integraci do monitoring systémů s umělou inteligencí HPE AI InfoSight. Dostupnost na vrstvě úložiště je možné povýšit nasazením druhého úložiště a zapnutím funkce replikace s automatickým bezvýpadkovým překlopením provozu v případě plánované i neplánované odstávky jednoho ze dvojice úložišť.

 • Od 41 tisíc Kč měsíčně (HPE GreenLake na kontrakt 5 let), v ceně typicky kdykoli dostupná okamžitá rezerva výkonu a kapacit 20%,
 • od 2 milionů Kč cena klasického řešení IT infrastruktury on-premise formou investice.

Příklad hyperkonvergovaného řešení datacentra

Zákazníkovi byla navržena na základě požadavků IT infrastruktura s vysokou dostupností na všech vrstvách, která využívá hyperkonvergenci. Řešení HPE SimpliVity je vysoce dostupné diskové úložiště pracující s interními disky serverů, nejsou tedy nutná žádná externí disková úložiště. K dispozici je provedení AllFlash nebo SSD a HDD disků podle druhu provozu. Maximálně transparentní a jednoduchá správa včetně integrace systému s umělou inteligencí HPE AI InfoSight. Funguje se všemi zmíněnými vlastnostmi od počtu dvou serverů. Snadná rozšiřitelnost navýšením pamětí serverů nebo navýšením počtu serverů (tím současně narůstá disková kapacita). .

 • Od 31 tisíc Kč měsíčně HPE GreenLake kontrakt na 5 let, typicky kdykoli dostupná okamžitá rezerva výkonu a kapacit 20%, případně je možné při plánovaném růstu společnosti mít tuto kapacitu navýšenu pro instantní využití dle nárůstu potřeb.
 • Od 1,5 milionu Kč cena klasického řešení IT infrastruktury on-premise formou investice.

Příklad datacentra s úložištěm vyšší třídy

Zákazník poptával klasické řešení datového centra s diskovým úložištěm třídy vyšší midrange, typicky HPE Primera. Kromě funkce vysoké dostupnosti v případě dvou úložišť nabídnuté řešení přináší také funkci Timeless - upgrade řadičů úložiště na novější nebo výkonnější typ dle vývoje technologií. Ve spojení s FC připojenými servery pro virtualizaci a napojením na monitoring systém s umělou inteligencí HPE AI InfoSight lze získat snadno a prakticky neomezeně rozšiřitelný systém pro provoz veškerých aplikací s požadavky na extrémně nízkou latenci (dobu odezvy) a vysoký výkon (řádově až miliony IOPs). Garance „Timeless“ a charakter služby HPE GreenLake tak společně nabízejí řešení, které může růst od minimálních parametrů do obrovských hodnot, vše podpořené umělou inteligencí a strojovým učením pro předcházení nechtěným provozním stavům.

 • Od 60 tisíc Kč měsíčně HPE GreenLake kontrakt na 5 let,
 • od 3 milionů Kč cena klasického řešení IT infrastruktury on-premise formou investice.

Zkušenosti zákazníka pro inspiraci

Rakouská hospodářská komora svým zodpovědným přístupem významně přispívá k celkovému úspěchu rakouského hospodářství. Díky své fiskální obezřetnosti tato organizace dospěla k záměru o 30% snížit své IT náklady. S původním přístupem a IT poskytovatelem nebylo možné požadované efektivity a úspor dosáhnout. Cestu nabídl jiný poskytovate s konceptem služeb HPE GreenLake. Jde o flexibilní cloud služby ve vlastním datacentru s jasnou vizí budoucích možností a nákladů, placené na základě spotřebovaných kapacit a výkonů. Nyní organizace se všemi svými pobočkami nabízí rychlejší a kvalitnější podporu všem společnostem od průmyslu, přes bankovnictví až po oblast služeb.

„Paradoxně jsme nasazením HPE GreenLake snížili náklady, ale současně získali zvýšení kapacity úložiště nebo výkon datového centra jednoduchým a obratem realizovaným požadavkem. Je nesrovnatelně snadnější, rychlejší a méně nákladné, vyhovět pobočkám naší Hospodářské komory v realizaci jejich klíčové role v úspěchu hospodářství Rakouska.“ Řekl Georg Pieber, IT teamleader, WKO Inhouse GmbH, Rakouská hospodářská komora.

 • Zadání znělo jasněinterní IT organizace Rakouské hospodářské komory (WKO Inhouse GmbH) zajišťuje dodávku a provoz interního IT, služeb a aplikací jako SAP® nebo Microsoft® Exchange všem regionálním pobočkám hospodářské komory, stejně jako jejímu ústředí ve Vídni. Interní IT bylo postaveno před výzvu 30% snížení rozpočtu, při zachování stejné efektivity a kvality bez negativního dopadu na vitální funkce Rakouské hospodářské komory.
 • Řešení ve formě Pay-For-Use - interní IT přešlo z on premise řešení na škálovatelné služby se zárukou technologického upgrade v rámci servisní smlouvy HPE GreenLake. Nová platforma zajišťuje vyšší výkony a dostupnost při nižších nákladech a menších nárocích na prostor datového centra. Model využívání Pay-For-Use redukuje administrativní nároky a uvolňuje prostor IT pro progresivní projekty. Uživatelé získali rychlejší, jednodušší, výkonnostně a kapacitně škálovatelnou IT podporu.
 • Struktura HPE GreenLake řešení - HPE Synergy, HPE 3PAR StoreServ, HPE StoreOnce, služby HPE Datacenter Care a HPE Proactive Care, software HPE OneView, VMware,SAP, Microsoft.

Může být tento koncept vhodný i pro vaše potřeby?

Pokud vás informace k této oblasti naší nabídky zaujaly, máte dotazy či zájem o upřesnění k vaší konkrétní situaci? Kontaktujte AC specialisty: petr.jezek@autocont.cz či petr.kubicek@autocont.cz  Případně se obraťte na svého obchodníka v rámci AUTOCONT regionálního centra.

Chcete více informací?