Ekologie

Ekologický životní cyklus a HP Elitebooky

V dnešní době zažíváme poměrně velký tlak na ekologické chování v oblasti spotřebitelů. Plastové příbory a talířky končí, více a více lidí preferuje bezobalové potraviny a podobně. I ve světě firem a organizací již témata ekologie a udržitelnosti ale silně rezonují a mnoho z nich je se snaží plnit kriteria ESG. Společnost HP je o krok napřed a svá pracovní zařízení posouvá ekologickým směrem už nějakou dobu. V podstatě by se dalo říct, že jsou udržitelné skrz na skrz. Od procesů ve výrobě, přes obaly a dopravu, užívání, až po následnou recyklaci. Přesvědčte se sami, vybrali jsme pro vás 8 důvodů, proč sáhnout třeba po oblíbené řadě HP EliteBook.

Ekologické obaly a méně CO2

Je asi náročné si představit, kolik odpadů vzniká z pouhopouhých obalů, ve kterém zařízení chodí. HP se k této problematice rovněž postavilo čelem a každým rokem tak nahradí 17 tisíc původních obalů za nové – recyklovatelné obaly. Se samotnou výrobou je spojena i produkce oxidu uhličitého. Díky změnám, které se společnost HP rozhodla udělat, předešla produkci více jak 230.000 kg CO2 a ušetřila více jak 13.000 kg materiálu. Možná vám přijde, že notebook v recyklovaném obalu není úplně sexy, ale jak dlouho budete s tím obalem něco reálně dělat? Jedním si ale můžete být jisti, že jste alespoň malou součástí velkého kroku k zelenější budoucnosti.

Recyklace zařízení i spotřebního materiálu HP

Společnost HP to s ochranou životního prostředí myslí vážně i v oblasti recyklace. V případě, že podniková zařízení doslouží a chtěte je vyřadit, umíe s tím u HP zařízení efektivně pomoci. Víte, že používáním originálního spotřebního materiálu vlastně též  přispíváte ke zlepšení životního prostředí? Program HP Planet Partners je zaměřen na recyklování originálních inkoustových a tonerových kazet HP, a také tonerových kazet Samsung. Plasty z těchto kazet jsou znovu použity na výrobu nového originálního spotřebního materiálu HP. Součástí tohoto příběhu může být každý. Ať už jste student, rodič, manager nebo zaměstnanec malé, střední či velké firmy. Pokud vám není lhostejná budoucnost planety a vašich dětí a lze udělat další malý zelený krok vpřed.

EPEAT "Electronic Product Environmental Assessment Tool"

Je systém hodnocení, počítačů, monitorů i televizorů podle šetrnosti k životnímu prostředí. Tento celosvětový standard slouží k přísnému testování ekologičnosti výrobků a následnému hodnocení. V případě, že produkt uspěje v náročných testech, získává certifikát EPEAT. A to buď bronzový, stříbrný, nebo zlatý dle naměřených výsledků.HP se se svými podnikovými notebooky drží zlatého standardu.

ESG "Environment, Social a Governance"

Zkratka firmou plněných kritérií pod písmenem „E“ ukrývá "Enviroment", tedy oblast. která zjišťuje dopady působení organizace na životní prostředí. Můžeme zde zařadit, jak firmy dokáží pracovat s odpady a případně, jak moc využívají regionální zdroje. Analýza firmy pomocí „S“ znamená "Social", tedy že společnost je založena na etice, respektování svých zaměstnanců a také podpoře zdraví a bezpečnosti. Posledním písmenem skládačky je písmeno „G“ jako "Governance", kde najdeme kritéria odpovědného řízení společnosti. Hledí se zde na faktor odměňování manažerů, rozmanitost složení představenstva a jeho nezávislost, boj proti korupci nebo daňovou politiku. HP svým přístupem k ekologii a udržitelnosti významně svým zákazníkům pomáhá plnit kritera v oblasti výpočetní techniky a Enviroment oblasti.

Chcete více informací?