Porady pomocí Microsoft Teams online a naplno!

Pravidelné, operativní, strategické, inovační, projektové, týmové atd. V každé firmě či organizaci se konají porady, mnoho porad. Trávíte na nich také spoustu drahocenného času, násobeného počtem účastníků?

Kolikrát jste dostali pozvánku na poradu, ve které nebyla uvedena agenda a přemýšleli jste, proč se vlastně máte zúčastnit? Nebo naopak byla pozvánka zahlcena mnoha body, nekonečným počtem příloh a nebylo zřejmé, co se čeho týká?
Jak pak vypadal průběh a výstup z takové porady? A máte vůbec průběžný přehled nad stavem zadaných úkolů, nebo trávíte začátek každé porady jejich revizí?
 
Stejně jako u každého jednání i u porady má zásadní vliv příprava. K sestavení kvalitní agendy porady vedou následující kroky:
 1. Stanovení témat a agendy porady
  • Posbírejte vstupy od členů týmu a vyberte z nich témata, která ovlivňují celý tým.
 2. Předem si schvalte témata porady s účastníky
  • Předchozí diskuse témat pomáhá významně zkrátit dobu, kterou společně strávíte jejich řešením přímo na poradě. K tomu se skvěle hodí nástroj Microsoft Teams. Přidejte například i otázky k zamyšlení, které pomohou účastníkům lépe se připravit na diskusi.
 3. Každému bodu agendy přiřaďte vlastníka.
  • Vlastník je odpovědný za včasnou přípravu a dodání podkladů. Kvalitně připravený podklad není seznam odrážek, ale detailní fakta či odkazy na relevantní dokumenty. Vlastník také následně moderuje diskusi k danému bodu přímo na poradě.
 4. Definice cíle porady
  • Dopředu zřetelně pojmenujte, co má být výstupem celé porady ale i každého bodu agendy. Zda je cílem pouze informovat, dané téma prodiskutovat nebo učinit finální rozhodnutí.
 5. Stanovení časového harmonogramu porady
  • Alokujte na každý bod porady odpovídající realistické množství času. Nestačí započítat pouze představení tématu, ale i odpovědi na dotazy, finální rozhodnutí nebo stanovení dalšího postupu.
 6. Sdílejte s dostatečným předstihem a ohledem na přípravu
  • Detailně připravenou agendu nasdílejte účastníkům s dostatečným časovým předstihem. Za úplné minimum se považuje 24 hodin, v závislosti na charakteru porady, její délce a důležitosti může být potřeba mnohem více času.
Je to jednoduché a logické, přesto se to často neděje. Někdy proto, že kvalitní organizace přípravy porady a přehledně ji komunikovat účastníkům zabere čas.
Naštěstí existují nástroje, které vám s tím pomohou. Nejen s přípravou, ale s řízením porady, se zápisem a správou úkolů. Možná už je dokonce máte.

Microsoft Office 365 obsahují vše potřebné. Pomocí Microsoft Teams v týmu snadno nasdílíte náměty a komunikujete agendu porady. Pozvánku vytvoříte v kalendáři Teams, případně Outlook a samotná porada může probíhat on-line, přitom s plným komfortem a zapojením účastníků.
Potřebné podklady máte ve sdílených souborech týmu v Teams a zápis snadno zpracujete v týmovém poznámkovém bloku OneNote. Zadané úkoly pořídíte přímo do Planneru, kde je můžete i průběžně sledovat či diskutovat. To vše z počítače, tabletu i mobilu, kdekoli a kdykoli.
 
Teams-obrazek-1.png


Jednoduché? Možná. Všechny stavební kameny jsou dobré, jen je správně propojit. Naštěstí i s tím umíme pomoci. Rozšiřujeme schopnosti Microsoft Teams o prvotřídní řešení pro porady, které všechny tyto součásti spojuje dohromady a dokážeme z nich dostat maximum. Na pozadí za vás veškeré podklady k poradám dobře zorganizuje, pomůže sestavit a nasdílet přehlednou agendu, udrží pořádek v úkolech z porad a navíc usnadní tvorbu a sdílení zápisu.  

Co třeba k tomu pár praktických vychytávek, jako odkladiště námětů, které se nevešly do časového rámce porady? Nebo vyhodnocení míry kvality připravenosti porady s doporučeními, co lze ještě zlepšit?

A to nejdůležitější nakonec - snadno nasdílíte učiněná rozhodnutí! Kvůli těm vlastně porady konáme.
 
A co vaše porady, nepotřebovaly by vylepšit?
 
Jestli chcete o možnostech řízení porad vědět více, podívejte se na záznam webináře "Efektivní řízení porad v Microsoft Teams" na https://acdynamics365.cz/webinare​ nebo nám napište.
 
 
 
buton-decisions.png
Chcete více informací?