Jak podpořit home office a efektivitu ve vaší firmě?

Práce z domova patří mezi oceňované benefity, dříve však nebylo výjimkou, že i technologičtí giganti omezovali možnosti práce z domova pro své zaměstnance. Dnes řešíme problém opačný.

Necílím nyní na legislativní rámec dané problematiky, ale především na oblasti dennodenních agend, které mohou být realizovány vzdáleně. A navíc s podporou vhodných aplikačních nástrojů je možné výrazně zlepšit komunikaci, efektivitu jednotlivých zaměstnanců a týmů pracujících v Home office / Home working režimu.

Jaké aktivity lze například realizovat vzdáleně, tedy online?


Manažerské a týmové porady

Opravdu se na to musíme pokaždé scházet osobně? Vždyť to jde online, to vážně není sci-fi. Komunikovat s kolegy, procházet a sdílet prezentace a libovolné dokumenty. Můžeme společně tvořit agendu, doplňovat ji, mít přehled o aktuálním stavu dřívějších úkolů, plánovat aktivity v kalendáři, tvořit zápisy z porad a distribuovat je, evidovat nové úkoly s termíny a přidělovat je řešitelům.

Budete mít jasnou evidenci a dokonalý přehled.

Vedení projektů

Také pracujete v týmu a potřebujete mít vydefinované role a odpovědnosti, sdílet aktuální informace o projektu se členy týmu, být v kontaktu s kolegy i se zákazníkem? Mějte přehled o tom, v jaké stavu se projekt nachází, kdo na čem pracuje.  Potřebujete společně vytvořit nabídku, odsouhlasit si smlouvu, připomínkovat rozpočet apod.? Jen do toho.

Online schůzky a prezentace se zákazníky

Pro někoho netradiční forma a zajímavá první zkušenost…pro jiné běžná praxe.

Domluvit a zaplánovat schůzku v kalendáři, zaslat pozvánky s odkazem pro přístup do videokonference, prezentovat online, komentovat a posouvat business tím správným směrem lze i touto formou.

Školení a rozvoj zaměstnanců

Online forma studia je dnes také běžná, můžeme používat různé formy školících materiálů, dokumentů a videí. Dokonce si můžeme videa jednoduše tvořit sami, ukládat a sdílet interně s využitím vlastního know-how. A co přidat nějakou formu tetování znalostí či dotazník pro zpětnou vazbu? Tak to vážně není problém.

Tvorba/úprava dokumentu v týmu

Nemusíme sedět u jednoho monitoru a „prát se o klávesnici“. Každý ve své lokalitě, vzdáleně můžeme společně pracovat, tvořit, komentovat a vytvářet věci, jak potřebujeme. Někde nám to vázne, kolega potřebuje názornou ukázku? Nevadí, nasdílím mu svoji obrazovku, a ukážu mu vzdáleně, jak na to. A jedeme dál.

Děje se toho vzdáleně mnohem víc...

Chcete se dozvědět více informací o našich zkušenostech a chytrých řešení? Rádi Vám odpovíme, kontaktujte nás: http://www.acdynamics365.cz/kontakt

Chcete více informací?