Dynamics 365 Business Central 2019 wave 2. vydání

Microsoft první říjnový den uvolnil očekávané podzimní vydání Dynamics 365 Business Central 2019 wave 2 podnikového informačního systému pro středně velké a menší firmy.

Produkt je k dispozici v Cloudové (online) verzi nebo jako On-Premise řešení, které zákazníci mohou provozovat na vlastních či pronajatých serverech. Pro český trh zatím Cloudová verze dostupná není.
BC15_WebKlient.png

Moderní klient
Revoluční změna je, že po mnoha letech již nebude k dispozici Windows klient, ale uživatelé budou mít pouze jedno jednotné uživatelské prostředí dostupné ve webovém prohlížeči (web klient), tabletu, chytrém telefonu nebo ve formě univerzální Windows aplikace.

Moderní vývojové nástroje
Vývojáři nebudou mít staré vývojové prostředí Developer Environment pro vývoj v jazyce C/AL, ale budou moci rozšiřovat systém pomocí tzv. Extensions prostřednictvím moderního vývojového nástroje Visual Studio Code a jazyka AL. Toto je nejzásadnější změnou z pohledu technologie a vývoje produktu.

Vylepšení funkcionalit a uživatelského prostředí
Samozřejmě je zde i řada dalších vylepšení funkcionalit, uživatelského prostředí, výkonnosti a bohatých možností integrací se službami Office 365, Azure, umělé inteligence a dalších. BC15_ProfileFce.png

Možnosti přizpůsobení
Možnosti přizpůsobení web klienta jsou nyní opět bohatší a nově umožňují 3 režimy:
  • Základní uživatelské nastavení jako jsou filtrování, řazení, zobrazování či skrývání vybraných částí (okna s fakty, záložky, apod.) a nově i úpravu šířky sloupců v přehledech.
  • Přizpůsobení – umožňuje jednotlivým uživatelům skrývání, zobrazování a přesouvání polí, ukotvení sloupců, úpravu hlavní nabídky a další. 
BC15_Personalization.png
  • Návrh – režim, kdy zpravidla firemní správce systému realizuje přizpůsobení pro více uživatelů. Umožňuje přizpůsobit celé oblasti, jednotlivá pole, definovat pole pro rychlé vstupy, přizpůsobit nabídky akcí a další. Tato přizpůsobení se pak ukládají formou tzv. Rozšíření (Extensions), která se mohou snadno přenášet a instalovat i do jiných prostředí zcela stejným způsobem, jako programové úpravy ve formě Extensions.

BC15_Customization.png 
Chcete více informací?