Dubnové vydání Dynamics 365 Business Central je tady!

Microsoft se neustále snaží naslouchat zákazníkům a partnerům, a tím kontinuálně systém Business Central vylepšuje. Nyní přichází s další velkou aktualizací, která obsahuje celou řadou novinek a vylepšení.Poprvé vyšel Dynamics 365 Business Central na jaře roku 2018, na podzim byl pak dostupný i pro český trh. Microsoft přešel na pravidelné vydávání větších aktualizací ve dvou ročních fázích – dubnové a říjnové. Na měsíční bázi pak vydavá pravidelné menší aktualizace. Produkt je k dispozici v cloudové (online) verzi nebo jako on-premise řešení, které zákazníci mohou provozovat na vlastních či pronajatých serverech.  

Oficiálně lze stáhnout z Microsoft Download portálu zde.

V této velké dubnové aktualizaci se Microsoft zaměřil především na zjednodušení práce jak běžných podnikových uživatelů, tak administrátorů a vývojářů. Významně byla zlepšena i stabilita, bezpečnost a výkonnost řešení. Uživatele jistě potěší o 50 % rychlejší načtení domovské stránky, o 40 % rychlejší zpracování běžných procesů i vylepšení nástroje RapidStart pro nastavení a migraci dat, který zajišťuje jednodušší a rychlejší implementaci systému.

Dynamics 365 Business Central umožňuje integrovat grafy a výstupy Power BI přímo do vybraných stránek včetně domovské stránky. V této verzi pak byla výrazně vylepšena výkonnost zobrazování těchto stránek, což uživatelům významně šetří čas.

Dynamics-2.png

100+ aplikačních vylepšení na základě zpětné vazby od zákazníků a partnerů

Z aplikačního hlediska je zajímavá zcela nová funkcionalita Objednávek fyzické inventury umožňující efektivně řídit celý proces fyzických inventur ve firmách. Přívětivé uživatelské rozhraní web klienta patří mezi prioritní zaměření Microsoftu a v tomto vydání je k dispozici celá řada vylepšení včetně doplnění mnoha klávesových zkratek usnadňujících práci uživatelů. Možnosti přizpůsobení web klienta jsou nyní opět bohatší a nově umožňují přizpůsobit nabídky akcí, definovat pole pro rychlé vstupy a další.

Detaily, co vše je součástí tohoto vydání, naleznete na stránkách Microsoftu.

Dynamics-3.png

A co můžeme očekávat v dalším říjnovém vydání?

Opravdovou revoluci! Po mnoha letech již nebude k dispozici Windows klient, ale uživatelé budou mít pouze jedno jednotné uživatelské prostředí dostupné ve webovém prohlížeči, tabletu, chytrém telefonu i ve formě univerzální Windows aplikace.

Vývojáři nebudou mít staré vývojové prostředí Developer Environment pro vývoj v jazyce C/AL, ale budou moci rozšiřovat systém pomocí moderního nástroje Visual Studio Code a jazyka AL.
A samozřejmě lze očekávat řadu dalších vylepšení funkcionalit, uživatelského prostředí, výkonnosti a bohatých možností integrací se službami Office 365, Azure, umělé inteligence a dalších.

http://www.acdynamics365.cz/
Chcete více informací?