10 důvodů, proč využívat služeb Virtuální privátní datové centrum v AC cloudu

Seznamte se.

Jednoduchá aplikace centrálních změn. Když se firma rozhodne cokoli změnit, může to udělat rychle, jednoduše a pro všechny uživatele najednou. To platí pro data i pro virtualizovaný software. To však neznamená, že všichni firemní uživatelé vidí všechna data a můžou do nich zasahovat. Tyto funkcionality závisí na individuálním nastavení přístupů a oprávnění. Procesně vzato je nejtěžší takovýto systém promyslet. Nastavit ho, aplikovat a průběžně upravovat je už hračka. Jednoduchá aplikace centrálních změn je nepostradatelná zejména pro firmy s mnoha pobočkami a provozovnami.

Dohledatelnost. Při správném nastavení softwarových systémů lze jednoduše dohledat, jaký uživatel přidal, změnil nebo smazal konkrétní data. Stejně tak je zřejmé, kdo a jak využívá určitá data nebo software. Tento fakt je jedním z významných prvků interní datové bezpečnosti. Pro větší firmy jsou tyto statistiky neocenitelné při procesním rozhodování a projektovém plánování.

Zálohování. Každý ví, jak nepříjemné to je, když ztratí nezálohovaná data. Cloud však tvoří navzájem propojený systém serverů a datových úložišť. Zálohování je tedy zásadním principem fungování cloudu. Data tím pádem nezávisí na fungování jednoho konkrétního zařízení.

Personální důvody. Pokud firma uchovává data na interních datových úložištích, nutně potřebuje i odborníky, kteří se o tato úložiště starají. Najít takové zaměstnance však bývá pro HR oddělení velmi obtížné a platové nároky specializovaných pracovníků jsou značné. Nic také nezaručuje, že hladce zapadnou do firemní kultury. Většina společností navíc nemá ani tolik serverů, aby byl plně vytížen jeden specializovaný správce, takže dochází k ekonomickým ztrátám. Firma musí zajistit i adekvátní vykrytí pro případ nemoci, či dovolené. To může být ale ještě těžší než najít stálého zaměstnance. Odborníci, kteří se starají o cloud, mají zpravidla vyšší kvalifikaci, jsou k dispozici doslova ve dne v noci a jsou zvyklí na komunikaci s firemními klienty.

Finanční důvody. Nákup firemních serverů vždy znamená nezanedbatelnou finanční investici. Za investované peníze navíc ani velká firma nikdy nepořídí tak výkonnou technologii, jakou mají k dispozici společnosti provozující virtuální datová úložiště jako hlavní činnost. Pokud firma využije cloud, může ušetřené peníze investovat efektivněji. A hlavně, vždy platí pouze za výpočetní kapacitu, kterou čerpá. Provozování datových center je přímo učebnicovým příkladem toho, jak fungují úspory z rozsahu. Virtualizovaný desktop také znamená menší nároky na výkon počítačů, takže stačí pořídit levnější přístroje.

Facility management. Servery jsou dnes stále výkonnější a výkonnější. Přesto platí, že každá firma, která chce data skladovat in-house, musí mít i odpovídající prostory, kde jsou stále poměrně rozměrné servery uloženy. Datová úložiště mají navíc vysokou spotřebu energie, dělají hluk a vyžadují stálou teplotu. Tomu je potřeba přizpůsobit rozvody a izolaci místnosti. Přihlédneme-li k tomu, že je možné outsourcovat cloudové řešení, servery vlastně zabírají místo úplně zbytečně.

Ekologie. Jednou z nejvýraznějších finančních položek, za provoz serveru je účet za elektřinu. Ve specializovaných datových centrech, které tvoří cloud, je vždy nejmodernější technika. Ta má mnohem lepší poměr výkon/spotřeba energie než jakékoli firemní datové centrum. Důvod pro využití cloudu tak není jen finanční, ale i ekologický. A maximálně ekologický přístup je i deklarovanou strategií většiny úspěšných firem v dnešním vyspělém světě.

Dostupnost je jedním z klíčových parametrů cloudových řešení. Když už se firma rozhodne, že bude svá data držet na virtuálním privátním datovém centru, měla by mít jistotu, že se k nim dostane opravdu kdykoli. A především, že kvalita datového toku bude vždy taková, jakou ji garantuje dodavatel.

Flexibilita. Jako každý outsourcing znamená využívání privátního virtuálního datového centra ohromnou flexibilitu. Firma vždy může zvolit nejlepšího dodavatele podle technických parametrů, ceny i úrovně služeb a servisu. Navíc nepotřebuje vlastní odborné zaměstnance ani zbytečná a drahá zařízení v aktivech. Všechny síly tak může vrhnout do hlavního předmětu svého podnikání.

Bezpečnost. I když mnoho firem se obává přesunout svá data do cloudu, pravdou je, že ve virtuálních privátních datových centrech jsou často paradoxně ve větším bezpečí než ve firemních serverovnách. Ty většinou nemají ani zlomek bezpečnostních opatření ve srovnání se zabezpečenými profesionálními datovými centry. Nejde ale jen o fyzickou bezpečnost dat. Díky šifrování jsou data v dokonalém bezpečí nejen při přenosu do virtuálního datového centra, ale i v době, kdy jsou zde uložena.

AC cloud je skvělá adresa pro vaše IT a data.

 

Chcete více informací?