Logo eKatalog Logo AutoCont

Nejslabším článkem zabezpečení je uživatel

K tomu, abyste udrželi svůj telefon s Androidem čistý a bez virů, je třeba trocha selského rozumu. Google například udává, že zařízení, která stahují aplikace pouze z Google Play, jsou méně náchylná k instalaci potencionálně škodlivé aplikace, než ta zařízení, která stahují i mimo něj. Navíc, telefony které používají již zmíněný Google Play, jsou chráněny systémem Google Play Protect, který skenuje a kontroluje jak aplikace a data, tak samotné zařízení.

Smartphone plný aplikací může představovat riziko. S obrovským nárůstem využívaných aplikací a navyšováním úložných kapacit mobilních zařízení se hromadí i digitální smetí. Špatná údržba těchto aplikací vydává přístroje na pospas bezpečnostním hrozbám. Největší nebezpečí přitom představují samotné aplikace, které vystavují uživatelova data a celý přístroj riziku tím, že jsou neustále aktivní. Technická data Kaspersky Lab ukazují, že z nainstalovaných aplikací v operačním systému Android jich má více než 80 % přístup k citlivým datům (například kontakty, zprávy nebo osobní data) a některé jsou dokonce schopny telefonovat nebo posílat SMS.

Bezpečnost Androidu určuje správce a uživatel, bezpečnost iOS Apple Nezapomeňte, že vše, co na Androidu děláte, řídíte vy. Naopak v iOS to tak úplně není. V médiích se často probírá, jak je Android snadněji napadán, týká se to však spíše levnějších a neaktualizovaných zařízení. Spoléhejte na výrobce zařízení, kteří mají vlastní upravené prostředí.

Vsaďte na Samsung. Balík KNOX se vyplatí koupit s každým telefonem. Nadstavba KNOX vás přijde jen několik desetikorun ročně na jedno zařízení a pokud máte v organizaci více kompatibilních zařízení (telefonů i tabletů), které chcete centrálně spravovat, rozhodně ho kupte (v AUTOCONTu), má funkce MDM (CMM) a mnoho dalšího.

Nevadí vyšší pořizovací náklady, ale chcete nižší TCO? Volte Apple. iOS díky jednotnému systému a hardware od stejného dodavatele je na tom vždy se zabezpečením lépe, než kterákoliv konkurenční platforma.

Více info

Umělá inteligence

V rámci vydání verze 2 populárního produktu Sophos Intercept X došlo k přidání mnoha zajímavých funkcionalit jako je použití umělé inteligence Deep Learning pro detekci škodlivého kódu. Tuto technologii hlubokých neuronových sítí bychom mohli přirovnat k fungování lidského mozku. Komplexní matematický model byl naučen na stovkách miliónů vzorků, a proto nyní funguje bez nutnosti signatur, internetové konektivity nebo učení přímo na místě.

Více info

Víte co se děje a může dít ve vaší síti?

Mějte přehled o všem, co se děje a může dít – a reagujte dříve, než to nastane! PRTG umí za vás detekovat až tisíce parametrů a zpracovat je tak dokonale, abyste dostali jasnou zprávu, podle které můžete reálně, rychle a účinně zasáhnout. Z jediného místa zareagujete na stoupající teplotu serverů, racků i koncových zařízení, na nedostatek paměti, na stav operačních systémů a jejich patchů, běžících služeb a virtuálních strojů; můžete reagovat na provoz v síti, pokusy o průniky.

Více info

Jednodušeji s KNOX

Rodina produktů Samsung KNOX ulehčuje hromadné nastavování, správu, zabezpečení, ovládání a provoz podnikových i soukromých smartphonů a tabletů. Je určena pro platformu Samsung a Apple. Při každém nákupu myslete na to, že za malý příplatek (v poměru k ceně hw) získáte mnoho dalších funkcí navíc. Podívejte se, jak může mobilní bezpečnostní platforma Knox společnosti Samsung posunout vaši firmu dopředu.

Více info

Nové funkce ESET

U ESET Parental Control jde o Bezpečnou zónu (geofencing), díky které může rodič vytvořit bezpečné zóny, ve které se má dítě pohybovat. Pokud dítě zónu opustí, je rodič informován prostřednictvím aplikace nebo e-mailu. V případě ESET Mobile Security jde o Zámek aplikací. Funkce umožňuje zabezpečit otevření důležitých aplikací (nastavení, mobilní bankovnictví atd.) PIN kódem. Obě nové funkce jsou již součástí produktových verzí na Google Play.

Více info

ESET Secure Authentication

Dvoufaktorová autentizace s jednorázovým heslem zajišťuje vyšší úroveň zabezpečení přístupu do firemní sítě a jejímu obsahu. Řešení se skládá ze serverové a klientské části, jež má podobu mobilní aplikace. Možnost generování jednorázových hesel není omezena pouze na mobilní aplikaci. Heslo je také možné posílat SMS zprávou nebo lze použít již existující hardwarový token. S novou verzí 2.7 je možné nasadit produkt i do prostředí bez Microsoft Active Directory a spravovat, kromě standardní MMC konzole, přes zbrusu novou dedikovanou webovou konzoli.

Více info

Nová verze Kaspersky

Řada bezpečnostních prvků byla rozšířena o nové schopnosti. Ty zahrnují mechanismus, který chrání kriticky důležité systémové procesy a zabraňuje úniku citlivých dat prostřednictvím nástroje mimikatz. V kombinaci s dalšími funkcemi pomáhá chránit firmy před současnými hrozbami jako je WannaMine, který napadá počítače a zneužívá jejich výpočetní výkon k těžbě kryptoměn.

Více info