Fortinet

Boj s dnešními počítačovými útoky vyžaduje komplexní a integrovaný přístup – více než ochranu proti škodlivému softwaru. Více než virtuální sandbox. Více než samostatný monitorovací systém.

FortiSandbox představuje robustní řešení, které spojuje aktivní detekci a potlačování hrozeb, poznatky o hrozbách a možnost automatizace a integrace s dalšími řešeními. Řešení vychází z dlouholetých zkušeností společnosti Fortinet. Jeho základem je jedinečný dvouúrovňový sandbox, doplněný špičkovým řešením na ochranu proti škodlivému softwaru a volitelným integrovaným zpravodajstvím o hrozbách FortiGuard. K dispozici je jak pro lokální, tak cloudovou implementaci.

Koncepce ochrany proti pokročilým hrozbám
Nejúčinnější obrana proti pokročilým cíleným útokům je založená na soudržném a rozšiřitelném vícesložkovém systému. Koncepce společnosti Fortinet využívá poznatky o hrozbách ve všech součástech integrovaného řešení sestávajícího z tradičních a pokročilých bezpečnostních nástrojů pro zabezpečení sítě, aplikací a koncových bodů spolu s detekcí hrozeb a poskytuje tak účinnou a neustále se zdokonalující ochranu.

Fortinet využívá zpravodajství z laboratoří FortiGuard ve firewallech příští generace FortiGate, bezpečných e-mailových branách FortiMail, zabezpečení koncových bodů FortClient, řešení pro detekci pokročilých hrozeb FortiSandbox a dalších bezpečnostních produktech k neustálé optimalizaci a zvyšování úrovně zabezpečení podniků a organizací, které využívají řešení Fortinet.

Prevence útoků
Firewally příští generace, bezpečné e-mailové brány, firewally webových aplikací, zabezpečení koncových bodů a další řešení společnosti Fortinet využívají bezpečnostní techniky jako antivirus, filtrování internetového provozu, systémy prevence průniku a další tradiční metody k rychlé a účinné prevenci šíření známých hrozeb v podnikové síti.

Detekce a analýza hrozeb
FortiSandbox a další pokročilé detekční metody slouží k odhalování tzv. hrozeb nultého dne a důmyslných útoků, poskytují hodnocení rizik a podrobné informace o útocích nezbytné pro jejich potlačení.

Neutralizace hrozeb a zlepšování ochrany
U řešení společnosti Fortinet může být pozitivní nález užit ke spuštění preventivních kroků, které zajistí bezpečí zdrojů a dat, dokud není hrozba potlačena. Předcházet dopadům budoucích útoků pomáhají aktualizace celého bezpečnostního ekosystému, které na základě svého systematického sběru informací a rozsáhlého výzkumu poskytují laboratoře FortiGuard.

Bezpečnostní architektura Fortinet Security Fabric
Fortinet je jediný dodavatel, který nabízí bezpečnostní řešení pro sítě, koncové body, aplikace, datová centra, cloud a přístup, která vzájemně spolupracují a fungují společně jako integrovaná bezpečnostní architektura. Zavedení zabezpečení jednotlivých částí podnikového IT nestačí. Všechna řešení musí spolupracovat a vytvářet jednotnou bezpečnostní konstrukci – security fabric, která pokryje celou síť, bude obsahovat bezpečnostní senzory a nástroje, které o sobě budou navzájem vědět a fungovat jako jeden celek, i kdyby pocházely od různých dodavatelů. Další komponenty musí shromažďovat data, koordinovat kroky a reagovat na všechny potenciální hrozby v reálném čase na základě aktuálních informací. Právě do tohoto pojetí bezpečnosti zapadá FortiSandbox a další řešení na ochranu proti pokročilým hrozbám.

Fortinet - reakce na hrozby
Schopnost společnosti Fortinet jedinečným způsobem propojit různé produkty se zařízením FortiSandbox umožňuje automatizovat ochranu s velmi jednoduchým nastavením. Při odhalení škodlivého kódu analyzátor vytvoří dynamicky generovanou signaturu a předá ji všem registrovaným zařízením a klientům. Tato zařízení následně ověřují další soubory pomocí nejnovějších údajů v databázi.