TechFórum 2019

Tak trochu jiná infrastruktura

PROGRAM / 12.9.2019

Kongres
Zámek
Salónek
 • 08:30 - 09:30

  Příjezd a registrace

 • 09:45 - 10:00

  Zahájení, informace ke konferenci

  M. Záleský, S. Jurko

 • 10:00 - 11:00

  Slovo hlavních partnerů

  CISCO

  Správa firemní sítě z cloudu?

  R. Janovič

  Jednodušší už to být nemůže. U myšlenky přesunout řízení a správu networkingu do cloudu, stála již před nějakou dobou společnost Meraki, která je v dnešní době součástí Cisco. Zde se na to navazuje a buduje ucelený systém zařízení. V tomto vstupu se vás pokusíme inspirovat, že spravovat 10, 100 i 1000 zařízení, může být stejně jednoduché, intuitivní i efektivní, jako spravovat jen jedno zařízení. Technologie Cisco Meraki fungují prostě jednoduše.

  DELL TECHNOLOGIES

  Multicloudový přístup, hledání rovnováhy.

  L. Šafář

  Přes vlnu optimismu pod heslem „vše v cloudu“, jsme se přenesli do reality, kde je rozhodování o ideálním obrazu firemní infrastruktury čím dál těžší. On-premise má stále svoje místo a nabídky poskytovatelů cloudu se v mnoha ohledech těžko porovnávají. Dell Technologies ukazuje zákazníkům cestu využití různých přístupů při zachování jednotné strategie. Rovnováhu multi-cloudu.

   

  FORTINET

  Bezpečný svět Security Fabric

  O. Štáhlavský

  Tak, jak se mění vývoj kybernetických hrozeb, jejich vektory i typy zařízení, přes které útoky přicházejí, rozšiřuje se i portfolio zařízení společnosti Fortinet. Fortinet nicméně nabízí ucelená řešení, kde moderní, komplexní a hlavně bezpečná síť může jít ruku v ruce s jednoduchostí.

  HEWLETT PACKARD ENTERPRISE

  Hardware už nemůže být jen “železářství”

  J. Joska

  I hardwaroví výrobci se musí vypořádat s dnešními IT výzvami, které přináší extrémní nárůst dat a jejich komplexitu i propojování IT infrastruktury s cloudem. A to nejen v části jednotlivých produktů, ale ideálně přes celou infrastrukturu. Společnost Hewlett Packard Enterprise tomu jde naproti vizí “Intelligent Data Platform”. Datová mobilita, cross-stack analytika, aplikační integrace, propojení s cloudem. Myšlenka, která celé IT prostředí zjednodušuje, předchází problémům a usnadňuje život.

 • 11:00 - 11:20

  Slovo manažerů AUTOCONT

  Infrastruktura ne cloudů, ale klamů zbavená ...

  J. Biolek, M. Stejskal

  Již celé desetiletí se kolegové vracejí ze zahraničních konferencí předních výrobců se sdělením, že cloud je jediná správná budoucnost IT a také odborná média a konzultační společnosti se začaly předhánět v predikcích, co všechno a jak rychle skončí v cloudech. Obecně lze říct, jde to, ale jde to mnohem pomaleji. Proč tomu tak je, z našeho pohledu a jak AUTOCONT aktuálně vnímá tuto oblast v segmentu středních a velkých firem, shrneme v tomto vstupu dvou členů vrcholového vedení společnosti.

 • 11:40 - 12:25

  Slovo zákazníků - zkušenosti, reference

  DR. MAX - strategie firemní IT infrastruktury

  L. Příhoda, Group CIO

  Jak v současné době navrhnout IT architekturu, která má vyhovět všem budoucím požadavkům. Co je a co není důležité při hodnocení nabídek globálních či lokálních poskytovatelů cloudu. Zkušenosti s migrací a provozem hybridního cloudu získané během posledních 2 let. TOP 5 kritických poznatků, o které se lze podělit.

  FIEGE a virtuální datové centrum

  J. Kóč, IT Manager ČR&SK

  Proč se logistická společnost rozhodla přejít na virtuální koncept provozu datového centra? Získala tak vyšší stabilitu i ekonomickou efektivitu provozu své IT infrastruktury, větší flexibilitu při navyšování kapacit při růstu sítě a vlastní MPLS propoje s centrálním Firewallem a UTM funkcemi. Zároveň si zajistila bezpečnostní standardy vyhovující GDPR.

   

  KOFOLA a pokročilý bezpečnostní dohled

  M. Zmarzlák, Head of ICT

  KOFOLA ČeskoSlovensko a.s. významně zvýšila svoji bezpečnost, aniž by musela investovat do implementace robustních softwarových systémů, hledat či vychovávat security specialisty a řešit jejich zastupitelnost. Dynamicky se vyvíjející bezpečnostní problematiku má spolehlivě zabezpečenou formou průběžně placených služeb s využíváním AUTOCONT SOC.

 • 12:25 - 13:30

  Oběd

 • 13:30 - 14:10

  MICROSOFT technologie a nové oblasti našich služeb

  V. Vojík, J. Lindourek

  Cloud provider DataSpring a první český Azure Stack

  DataSpring, dceřinná společnost AUTOCONT, nabízí jako první v ČR a SR zcela automatizované prostředí cloudu, provozované ve vlastním Tier III datovém centru na platformě Microsoft Azure Stack. Prostředí je ideální pro zákazníky, kteří chtějí využívat platformu Microsoft Azure a je pro ně důležité umístění dat v ČR. Řešení umožňuje propojení se službami běžícími v Microsoft Azure (cloudové hybridní prostředí).

  Podnikové aplikace, které opravdu pomáhají a efektivně řeší procesy

  Každá organizace se potýká s problémy u provozních agend. Mohou to být drobnosti typu žádanek, ale i větší agendy jako řízené workflow např. smlouvy, fakturace, kontroly, HR. Na reálném prostředí virtuální firmy FACTORY - MiniMax AC vám ukážeme možnosti současných technologií a našich služeb, spojených s Microsoft O365 a Xeelo, které vám významně mohou usnadnit život.

  AT&T Cyber Security a AC SOC – nejen na dohled v cloudu jsme připraveni!

  P. Vejmělek, B. Lowe

  AT&T Cyber Security řešení "USM Appliance" (Unified Security Manager) tvoří již druhým rokem základní pilíř služeb bezpečnostního dohledu, které AUTOCONT poskytuje prostřednictvím vlastního Security Operations Centra (AC SOC).

  Díky nové cloudové platformě USM Anywhere, jsme dnes připravení nabídnout bezpečnostní dohled jako službu i firmám, které nemají jen vlastní infrastrukturu, ale využívají různé Cloud platformy jako MS Office 365, MS Azure, Amazon apod. Jste i vy připravení takové služby zavést a využívat? Odpověď možná najdete na příkladech reálných situací, které náš bezpečnostní tým řeší u stávajících zákazníků.

 • 14:30 - 15:00

  CLOUD4COM - jsme vaše IT i váš cloud

  T. Novák

  Do konceptu služeb "Jsme Vaše IT" přidává AUTOCONT část zaměřenou na středně velké a menší zákazníky i další komponentu - cloud služby. Ve formě spolupráce s partnerem Cloud4Com přinášíme lokální cloud, který je opravdu na dosah - s lokální technickou podporou a garantovanými SLA a s lokálními nadstavbovými službami. Zvolte efektivně dle svých potřeb veřejný, dedikovaný nebo hybridní cloud ve variantě nanaged nebo self-provisioned. Pomůžeme vám se změnou a rozvojem vašeho IT – získejte vyšší flexibilitu, spolehlivost, bezpečnost i SLA.

  VEEAM - řešení ochrany dat v době cloudové

  M. Beran, V. Ohera

  Doba cloudová přináší nové výzvy týkající se toho, kde všude data ukládáme, jak s nimi pracujeme a jak tato data můžeme chránit. Je vůbec nutné data v cloudu zálohovat? A z druhé strany, je cloud vhodné úložiště pro vaše zálohy? Toto a mnohé další se dozvíte v přednášce společnosti Veeam Software. A na závěr si ukážeme, jak se dá využít Veeam Availability Orchestrator.

 • WORKSHOP - užitečné aplikace pro firemní agendy

  J. Lindourek, Z. Porš

  Není nic lepšího než praktická ukázka řešení firemních procesů pomocí vybraných aplikací, které máme v našem portfoliu a poskytujeme k nim služby. Ukážeme si věci kolem intranet řešení pomocí platformy Microsoft O365, využití možností Sharepoint Online, Flows a PowerApps. Předvedeme výhody využití technologií Xeelo, jednoduše nakonfigurujeme na míru prakticky „cokoliv.“

 • 15:15 - 15:45

  CISCO networking a cloud v dnešní době, nová řešení a služby AUTOCONT

  J. Vazač

  Konvenční síťové technologie jen s obtížemi zvládají dynamiku moderního podnikání. Reakce na požadavky, rozšíření či konfigurační změny mohou být složité. Naproti tomu softwarově řízené sítě vynikají jednoduchostí a blízkostí s aktuálním světem. Požadujte změnu s vysokou mírou bezpečnosti, při zachování jednoduchosti správy.

  Nestačí? Propojte všechny své pobočky jedním klikem (auto vpn), redundantně a hlavně bezpečně. Nestačí? Pracujte s identitou a řiďte – kdo s kým, kdy a jak. Dostaňte svou síť s Meraki opět pod kontrolu - s Cisco Meraki je to tak snadné! Umíte si představit, že budete provozovat firemní síť a její řízení i správu formou služby? Zjistěte, co v této oblasti nabízí AUTOCONT.

  IBM technologie a naše tradiční i nové služby

  L. Vízner, P. Leština

  Železná svatba AUTOCONT a IBM QRadar

  Naše zkušenosti s implementacemi SIEM řešení IBM QRadar jsou opravdu dlouholeté, víme, jak začít a čím pokračovat, máme vlastní rozšiřující aplikace a doplňky pro usnadnění každodenního života bezpečnostního specialisty i bezpečnostní dohledové středisko, které řeší kyberútoky za vás.

  IBM hw infrastruktura a IBM cloud pro dnešní svět

  Co aktuálně nabízí IBM v oblasti platformy POWER9 serverů, pro koho a proč je to zajímavé. IBM Cloud IaaS služby a jejich zákazníci v ČR, v čem se liší IBM Cloud od MS Azure a AWS, WMware v IBM cloudu formou služby, Cloud Object Storage - ideální pro zálohování, archivaci a ukládání dat do cloudu a podobně.

 • WORKSHOP - pleAzureStack: první veřejná nabídka cloudových služeb založených na řešení Azure Stack v ČR

  L. Váša, P. Dekař

  Praktická ukázka nové cloudové služby v nabídce DataSpringu. Ukážeme uživatelské rozhraní a nastíníme možnosti, které tato platforma poskytuje. Vysvětlíme jak funguje Marketplace. Sami můžete posoudit jak moc je celý koncept podobný službě MS Azure.

 • 16:00 - 16:30

  FORTINET - bezpečnost bez kompromisů

  J. Václavík, J. Vazač

  Aktuální hrozby současnosti často ani nepřicházejí z vnějšku. Moderní obranné techniky se proto nezaměřují jen na ochranu perimetru, nebo širší sítě vč. DMZ, to už nestačí! Musí být schopny chránit celé firemní „prostředí“. S jakými hrozbami se potkáváme a jak jim aktivně čelit? Jak chráníme např. výrobní prostředí? Jak se mohu ujistit o dostatečnosti nastavené ochrany, dovedu ji měřit? Komplexní ochrana se stává nutností a vyžaduje pokrytí všech možných vektorů a typů zařízení v síti vč. těch nejmenších např. IoT senzorů.

  SERVICENOW - cloudová vycházející hvězda a to nejen pro správu IT infrastruktury

  J. Knybel

  ServiceNow pokrývá stále více oblastí a díky jednoduché integraci se stává klíčovou komponentou v podnikové architektuře. Představíme vám novinky ServiceNow jako je chatbot, mobilní aplikace, GRC a mnnoho dalších. Součástí prezentace bude i představení jedinečného postavení AUTOCONT na trhu ServiceNow a vize do budoucna.

 • WORKSHOP - moderní přístupy k návrhu IT strategie pro váš byznys

  J. Matula

  Možnosti přístupů při tvorbě IT strategie s návazností na mezinárodně uznávané standardy. Prezentováno a diskutováno s našimi specialisty na vzdělávání IT specialistů.

 • 16:45 - 17:15

  HPE - nový koncept v ukládání dat a analytice i řízení IT prostředí

  T. Okrouhlík, P. Kubíček

  Koncept se opírá o dvě stěžejní technologie - diskové pole (HPE PRIMERA) a analytiku v cloud prostředí (HPE INFOSIGHT). Ukážeme vám, jak analytické nástroje mohou pomoci řešit problémy s výkonem, integrací do infrastruktury, ale i s aplikační vrstvou. Jak vám tyto cloud nástroje, které se schovávají za INFOSIGHT mohou snížit náklady, jak dokáží předejít problémům, umí zvětšit výkon a robustnost celého vašeho IT. Na závěr si řekneme několik slov o tom, jak může DevOps souviset např.s datovým úložištěm.

  VMWARE - unikátní oblasti technologií s významnými konkurenčními výhodami

  D. Dvořák, V. Ohera, P. Kovář

  Co vám přinesou aktuální možnosti softwarově definovaného datacentra, v čem spočívají velké konkureční výhody VMware automatizace, orchestrace a propojení s cloudem (veřejným i hostovaným)? Jak a proč řeší VMware kontejnery a proč i jak se ve prospěch zákazníků zabýváme společně s VMware problematikou vSAN.

 • 17:30 - 18:00

  DELL TECHNOLOGIES - hyperkonvergence bez cloudu? Ale proč?

  P. Rada, P. Kubíček

  Jak na všechny tři vrstvy virtualizace (hyperkonvergovanou IT infrastrukturu), na virtualizaci serverovou, virtualizaci datových úložišť i virtualizaci sítí? S technologiemi DELL EMC VxRAIL získáte kromě jiného také VMware Cloud Foundation a kvalitní cloudové zálohování i obnovu včetně DR řešení právě pro virtualizované prostředí.

  HP - zabezpečená koncová zařízení tak trochu jinak

  M. Polák, D. Pražienka

  Provozujte vaše koncová zařízení jinak, bez starostí - řekneme vám, jak na to. Sledujte detailní stav zařízení a zajistěte zároveň interní standardy bezpečnostní politiky vaší společnosti. Velkou výhodu získáte i v predikci potenciálních problémů a s nimi spojených nákladů. Usnadníme vám i práci s pravidelnou výměnou koncových zařízení a jejich kompletním životním cyklem. Přijďte se přesvědčit na vlastní oči – máme pro vás připravenou LIVE ukázku.

 • 18:10 - 19:35

  Panelová diskuse k tématům konference a partnerům

  Zpětná vazba k tématům konference, dotazy na hlavní partnery konference, dotazy na AUTOCONT.

 • 19:45 - 1:00

  Společenský večer

PROGRAM / 13.9.2019

 • 07:00 - 09:30

  Snídaně a odjezd

Registrace

Kapacita námi pořádané konference TechFórum 2019 je již naplněna a registrace uzavřena.

Pokud máte o účast zájem, napište na blanka.polaskova@autocont.cz
a my vás v případě, že se nějaká místa uvolní, budeme informovat.