Čtvrtý ročník konference TechFórum ve znamení bezpečnosti a provozu IT

Ostrava (září 2017) - Již počtvrté připravil AUTOCONT pro své zákazníky odbornou konferenci TechFórum, která i letos zaznamenala velký zájem ze stran IT manažerů a specialistů. Letošní konference se nesla v duchu motta „Trendy v budování bezpečnosti a provozu IT v organizacích“.

Konference TechFórum 2017 se uskutečnila 14. září v příjemném prostředí wellness hotelu Zámek Valeč. Tuto příležitost k setkání si nenechalo ujít téměř 350 IT odborníků z řad zákazníků, technologických dodavatelů a specialistů AUTOCONTu. Hlavním zaměřením konference byly aktuální trendy v oblasti bezpečnosti IT, infrastruktury IT a jejího provozu, prezentovány specialisty AUTOCONTu ve spojení s technologickými partnery. Účastníci rovněž ocenili možnost podělit se o své zkušenosti a praktické poznatky s kolegy z oboru.

V úvodu se s novinkami ze svých oblastí představili zástupci hlavních partnerů, společnosti Dell EMC, Fortinet, Hewlett-Packard Enterprise, HP a Kaspersky Lab. Následně představil Martin Stejskal, místopředseda představenstva AUTOCONT CZ a.s., koncept Jsme Vaše IT, a o své zkušenosti z již fungující spolupráce se podělil Kamil Pultar, finanční ředitel společnosti REDA a.s.

O tom, že se kybernetická bezpečnost stává nedílnou součástí firemních strategií a osobní zodpovědností vedení firem, informoval ve své přednášce Petr Vejmělek, manažer AUTOCONTu pro oblast bezpečnosti IT. Zároveň představil nové služby bezpečnostního dohledu i celou oblast spadající pod AUTOCONT Security Operation Center.

V odpoledních sekcích se odborný program rozdělil do tří sekcí, v rámci kterých vystoupili specialisté AUTOCONTu. Své místo během přednášek měli také konzultanti výrobců s nabídkou nových produktů a technologií. Prostor se našel také na neformální diskuze, během kterých docházelo k výměně zkušeností mezi účastníky. Večer byl připraven pestrý neformální program, během kterého si hosté mohli mimo jiné vyzkoušet i technologickou novinku z jiného odvětví – elektromobil Tesla.

„Konferenci jsme letos posunuli na polovinu září s vědomím, že jde o období s mnoha jinými IT akcemi. Proto mě příjemně překvapilo, že jsme již 10 dní před konferencí kvůli kapacitě areálu museli zájemce odmítat. Zdá se, že TechFórum si našlo obsahem i formou hodně příznivců, což nás motivuje připravit ho pro příště stejně dobře ne-li ještě lépe. Poděkování patří všem lidem z AUTOCONTu i technologickým partnerům, kteří se podíleli na organizaci celé akce,“  komentuje Miloslav Záleský, ředitel pro portfolio a marketing společnosti AUTOCONT CZ a.s.

Další detaily ke konferenci, prezentace, foto i video přibližující atmosféru akce naleznete ZDE.