Ministerstvo dopravy využívá novou verzi spisové služby ACTA

(Praha, leden 2016) - Ministerstvo dopravy již pátým rokem využívá pro pohyb písemností, ať v listinné nebo elektronické podobě spisovou službu ACTA dodávanou společností AutoCont CZ a.s. Nyní se rozhodlo implementovat její novou verzi tak, aby byla v souladu s platnou legislativou.

Spisová služba ACTA je elektronický systém spisové služby sloužící k udržení přehledu o stavu, změnách a pohybu písemností v organizaci s možností příjmu došlých písemností a jejich následné odeslání poštou, e-mailem nebo datovými schránkami. Práce s jednotlivými spisy je řízena jasně definovanými procesy. Aplikace používá jednoduché a intuitivní uživatelské rozhraní s navigační nabídkou zobrazení po jednotlivých funkčních oblastech.

Ministerstvo dopravy využívá elektronickou spisovou službu ACTA již od roku 2012. Hlavním důvodem rozsáhlého upgradu, který proběhl koncem loňského roku, bylo splnění požadavků „Národního standardu pro elektronické systémy spisové služby a právními předpisy“. Spisová služba ACTA II zabezpečuje veškeré zákonné požadavky na povinnost vedení elektronických systémů.

Po pěti letech provozu spisové služby se stejně jako na jakýkoliv jiný software nashromáždí velký počet požadavků na aktualizaci a vylepšení. I když průběžná podpora pomáhá udržet krok s právní úpravou, je čas od času nutné provést u těchto systémů velkou změnu související s technologickou úpravou a modernizací. Takovou modernizací prošla i spisová služba ACTA, jejíž nejnovější generace je o několik úrovní lepší než verze předchozí. Projekt upgradu pro Ministerstvo dopravy spočíval v nasazení nové verze, migraci dokumentů a zaškolení uživatelů.

„Aktuální verze spisové služby s označením ACTA II dle ohlasů od uživatelů z Ministerstva dopravy naplnila očekávání a potřeby, které před organizace státní sféry staví současná doba“ uvedl Walter Pavliš, Business Development Manager ve společnosti AutoCont CZ a.s.