Co se stane, když firemní bezpečnost nefunguje?

Myslíte, si že jste připraveni? Mysleli si to i v TARGET…

Máte zajištěnu bezpečnost, když nakoupíte drahý bezpečnostní systém? Stačí to k odražení všech útoků? Jste opravdu připraveni?

Občas se stane, že organizace/společnost investuje „velké peníze“ do systému a následně se domnívá, že se jí již nemůže nic stát. Často dochází k podcenění hrozeb, protože odpovědní lidé se domnívají, že se jim nemůže nic stát, my přece nemůžeme nikoho zajímat, my jsme připraveni...

Tento postoj mívá velmi bolestné dopady. Jedním takovým smutným příběhem je i příběh společnosti TARGET z podzimu roku 2013. Zatímco zákazníci TARGETu v době předvánočních nákupů vybírali zboží, útočníci ne (ne)pozorovaně kradli jejich platební karty a osobní údaje. Cesta útočníků do TARGETu nebyla přímá a na začátku příběhu bylo jedno jediné kliknutí myší… Následně již události navazovaly jedna na druhou do řetězce, který však bylo možné na mnoha místech přerušit.

Proč se tak nestalo, můžeme dnes už jen hádat. Jak to tedy bylo a jak se tomu dalo zabránit? Podívejte se na popis příběhu TARGET a také na řešení, která nabízí pro oblast bezpečnosti AUTOCONT.