AUTOCONT se podílí na klíčovém projektu eGovernmentu - Portálu Občana, který získal ocenění Microsoft Awards 2018

Praha (září 2018) - 25. 9. 2018 se v budově společnosti Microsoft v Praze slavnostně předávala ocenění 20. ročníku Microsoft Awards, soutěže o nejlepší IT projekty a realizované partnery společnosti Microsoft pro zákazníky v České republice a na Slovensku.

V závěru měsíce září proběhlo slavnostní předávání ocenění Microsoft Awards 2018, které se konalo v budově společnosti Microsoft v Praze. Společnost AUTOCONT, společně s NAKIT (Národní agenturou pro komunikační a informační technologie s.p.) a Asseco Central Europe, a.s., z rukou obchodního ředitele pro sektor veřejné správy Microsoftu Reného Kubů, převzala cenu vítěze v kategorii Veřejná správa a rozvoj moderního města pro Českou republiku. Portál občana je významným krokem v digitální transformaci veřejné správy v České Republice.

„V části projektu, kterou realizoval AUTOCONT, dokázali naši specialisté skvěle využít nejmodernější technologie a integrační přístupy v oblasti softwarového vývoje a efektivně zkombinovat Microsoft cloudové služby i open-source produkty. Výsledkem byl rychlý vývoj i snadno optimalizovatelný výkon celého řešení.” uvádí Miloslav Záleský, ředitel pro portfolio a marketing společnosti AUTOCONT a.s.

Portál občana je řešení, které poskytuje možnost centrálního přístupu k elektronickým službám státu. Řešení využívá autentizace pomocí elektronických občanských průkazů nebo datových schránek a poskytuje online klíčové služby, jako např. informace o pracovní neschopnosti, potvrzení o bezdlužnosti, výpis z rejstříku trestů nebo veškeré údaje týkající se služeb sociálního zabezpečení. Služby, které Portál občana zprostředkovává, se plánují postupně rozšiřovat dle toho, jak budou jednotlivé OVM (Orgány Veřejné Moci) publikovat data pomocí tzv. eGSB (integračního rozhraní eGon Service Bus). Celé řešení je provozováno v Microsoft Azure, využívá inovativní technologie open-source produktů jako Docker a Kubernetes, je psané v. NET Core a využívá komplexních integračních přístupů.

Více informací o projektu Portál občana naleznete v případové studii.