AC FORUM
Je online prostor určený pro stávající či potenciální zákazníky AutoContu, kteří mají zájem o AC novinky, chtějí čerpat informace z AC blogů či přispívat do diskusí. Mohou zde získat informace z konferencí, prezentací a dalších neveřejných dokumentů.

AC
FORUM

Je online prostor pro stávající či potenciální zákazníky AUTOCONTu, kteří mají zájem o AC novinky či chtějí čerpat informace z AC blogů. Mohou zde získat i neveřejné dokumenty z konferencí v elektronické podobě

×
Blog teaser image

Peloponéská válka

Je to už dávno co mezi Spartou a Aténami zuřila válka. Je to už skoro 2 500 let. Slyšte příběh o zcizené identitě a dopadech jaké tato krádež měla.

Před téměř 2 500 lety vedly spolu Sparta a Atény, dva řecké městské státy, krvavou válku o vliv nad tehdejším světem. Od roku 415 před naším letopočtem obléhala aténská vojska město Syrakusy, klíčového to spojence Sparty. Vojska Atéňanů vedl zkušený generál Démosthenes, který velel 5 000 zkušených válečníků. Obléhání se vleklo a Syrakusy odolávaly a tak se v roce 413 před naším letopočtem rozhodl aténský vojevůdce ovládnout odvážným nočním útokem strategické Epipolské výšiny. Protože noční boj provázejí zmatky a nebylo pořádně poznat kdo je kdo, měli Atéňané stanovené heslo, kterým na sebe volali, aby se v noční vřavě rozpoznali. Toho si však záhy všimli vojáci Syrakusy a začali uvedené heslo také používat a to tak, aby lákali aténské vojáky a oddíly do léček, v nichž je decimovali. Útok byl posledním pokusem Atéňanů rozhodnout bitvu a byl zmařen. Na další útok už neměla vojska Atéňanů dost sil. Ztratili bitvu a posléze i celou válku. Kdo ví, jak by se historie Atén vyvíjela, nebýt nočního zmatku na Epipolských výšinách.
Co se stalo? Syrakusané se vydávali za Atéňany a tím získali výhodu. Poznáte ve své síti a ve svém systému, kdo je kdo? Víte, který účet má mít jaká oprávnění a kam může přistupovat? Nejsou ve vašem systému nějací Syrakusané, anebo dokonce trojské koně? Ono i u Tróji se zdálo, že útočník odešel (odtáhnul), ale ve skutečnosti, ve skrytu, zůstal. Víte, kdo může používat, jaký účet? Oni Syrakusané a Atéňané se mohli rozlišovat alespoň podle vlajek, ale elektronická identita je taková nějaká neurčitá J Nikdy pořádně nevíme, kdo to je a co to je.
A co vlastně určovalo identitu vojáků v noční tmě? Heslo – slovo. Řetězec znaků, který nakonec rozhodoval u mnoha z nich o jejich životě a smrti. A co určuje identitu vašich uživatelů? Heslo. Řetězec znaků, který pokud jste opatrní, je dlouhý 12 míst. Je to pár znaků, které zajišťují tajemství vaší organizace, pár znaků, které stojí mezi útočníkem a vašimi daty. Jak s těmito znaky nakládáte? Jak je chráníte? Problematika hesel je stará možná jako IT samo a stále narážíme na fakt, že naše identity jsou chráněny sekvencí, která je napsána na každé klávesnici „12345“ nebo „Qwert“.
Ano, není to jednoduché zajistit si přehled v „džungli“ korporátních systémů a jejich propojení. Zajistit každému uživateli přístup k datům, a to jen a přesně podle pravidla „need to know“, to jest jen a pouze tolik, kolik potřebuje pro svoji práci. Systémů přibývá, jsou propojené, uživatelé přicházejí, migrují a odcházejí a vy musíte celý ten „hodinový strojek“ držet v chodu.
Dnes nemusí ztráta identity znamenat prohranou válku, ale může mít stejně hrůzný dopad. Ztratíte identitu, ztratíte soukromí, můžete přijít o peníze. V rozměru organizace to pak jsou škody, které mohou znamenat téměř likvidaci organizace, a to bez ohledu na její velikost.
Je tady ale pomocník. Pomocník, který se jmenuje IdM, Identity management nebo lépe česky správa identit. Pomocník, který zajistí synchronizaci elektronických identit mezi jednotlivými systémy, který z vašich systémů odstraní účty uživatelů, kteří u vás již nepracují anebo je naopak zařadí do správné skupiny, pokud se v organizaci přesunuli na jinou pozici. Hesla můžete nahradit certifikáty, které budou prokazovat identitu a které není tak snadné zneužít. Možnosti, jak chránit naše identity nebo si v nich alespoň udělat pořádek, tady jsou. Pokud nevíte kde a jak, neváhejte se obrátit na AutoCont, rádi vám poradíme.
 

Související články

Blog teaser image

Válka


Na pomezí Indie a Pákistánu se opět rozhořel dlouhodobě doutnající konflikt o Kašmír. Výstřely padají však i na Internetu. Mimochodem, neúčastníte se také těchto bojů?

více

Blog teaser image

DeepLocker není Skynet. Kdy se však Skynet objeví?


29. srpna 1997 si Skynet uvědomil sám sebe a vyhodnotil lidstvo jako hrozbu, kterou je nutné odstranit. Tak to bylo ve slavné filmové sérii Terminátor.

více

Blog teaser image

Kdo jsou dnešní hackeři, kteří děsí svět


Kdo to vlastně je ten hacker? Plní nám stránky novin a občas o nich zaslechneme ve zprávách.

více

Komentáře

06.07.2016 15:28:31 slfkdpry

VPOHMBCkhuTR

WH84JG <a href="http://wqguckoppqbl.com/">wqguckoppqbl</a>, [url=http://efuiyjllcldu.com/]efuiyjllcldu[/url], [link=http://namkvzqruxlj.com/]namkvzqruxlj[/link], http://ytrtzrpfkijt.com/
10.07.2016 0:38:59 Guestceant

guest test title

guest test post
<a href="http://google.tn/">bbcode</a>
<a href="http://google.tn/">html</a>
http://google.tn/ simple
14.10.2016 22:30:54 zksarpyhro

McsYPJwDsEODTyDMZ

KielWV <a href="http://zfchcemrhncw.com/">zfchcemrhncw</a>, [url=http://cairsuvrvyix.com/]cairsuvrvyix[/url], [link=http://degdmcpddzgz.com/]degdmcpddzgz[/link], http://qfrglinnlslm.com/
19.01.2017 2:19:03 lsfncbndaeq

bUxXrnfarwrNTwAWyB

riVKqt <a href="http://afzpaetrbzxh.com/">afzpaetrbzxh</a>, [url=http://digydelttxll.com/]digydelttxll[/url], [link=http://qndylvrxdmow.com/]qndylvrxdmow[/link], http://frtevxlepojo.com/
19.01.2017 16:00:01 jcyhjhu

FdcyXgFpulK

fNMYjI <a href="http://byrkjmctkqxi.com/">byrkjmctkqxi</a>, [url=http://djxaeknuegte.com/]djxaeknuegte[/url], [link=http://yujcigkjcyeo.com/]yujcigkjcyeo[/link], http://vbjfyfbneckr.com/
20.01.2017 17:30:45 orsiccit

ZHLqAlzWclt

98KGZE <a href="http://jhpsbqcwbdwl.com/">jhpsbqcwbdwl</a>, [url=http://angiaeqqzdcr.com/]angiaeqqzdcr[/url], [link=http://dqbkoxubrayk.com/]dqbkoxubrayk[/link], http://szirdtwidmbn.com/
20.01.2017 19:56:09 rowbggbn

UooXMTECMMxoW

NagfKq <a href="http://pwwukgtixhvh.com/">pwwukgtixhvh</a>, [url=http://dmczyfnolzns.com/]dmczyfnolzns[/url], [link=http://zeznhzflccft.com/]zeznhzflccft[/link], http://upqzejqwhtnc.com/
20.01.2017 20:34:33 eojzacfw

FAtmIQQEdwjxiCkoM

ZFYMne <a href="http://ppceidavbvzk.com/">ppceidavbvzk</a>, [url=http://hskulwpfktco.com/]hskulwpfktco[/url], [link=http://kyowouirsykn.com/]kyowouirsykn[/link], http://jgjrxblbwecd.com/
23.01.2017 15:36:14 hmqdwq

sqplpBYmSOvfrXQxr

3rIa1v <a href="http://domaaprlvajl.com/">domaaprlvajl</a>, [url=http://a*****anhovza.com/]a*****anhovza[/url], [link=http://bkxyjfgartes.com/]bkxyjfgartes[/link], http://viwhlfatkyej.com/
24.01.2017 21:23:19 jijbetriox

nxpYlDrVpMa

5Eo86y <a href="http://ncszxgbehskv.com/">ncszxgbehskv</a>, [url=http://rxpifleynjss.com/]rxpifleynjss[/url], [link=http://leajzumgbqux.com/]leajzumgbqux[/link], http://zywtruakxtlv.com/
1 2

Související články

Blog teaser image

Válka


Na pomezí Indie a Pákistánu se opět rozhořel dlouhodobě doutnající konflikt o Kašmír. Výstřely padají však i na Internetu. Mimochodem, neúčastníte se také těchto bojů?

více

Blog teaser image

DeepLocker není Skynet. Kdy se však Skynet objeví?


29. srpna 1997 si Skynet uvědomil sám sebe a vyhodnotil lidstvo jako hrozbu, kterou je nutné odstranit. Tak to bylo ve slavné filmové sérii Terminátor.

více

Blog teaser image

Kdo jsou dnešní hackeři, kteří děsí svět


Kdo to vlastně je ten hacker? Plní nám stránky novin a občas o nich zaslechneme ve zprávách.

více

Article teaser image

KKCG vstupuje do CLEVERLANCE ENTERPRISE SOLUTIONS a AEC


Skupina KKCG pokračuje ve své dlouhodobé strategii vybudovat v ČR ICT holding specializovaných firem nabízející klientům ucelenou řadu ICT služeb a produktů.

více

Blog teaser image

Až přijde zase pořádný útok, bude zle


Poslušně hlásím, jak občas na sobě pozoruji, že v minulosti to bylo tak nějak lepší a méně odfláknuté a tím myslím i škodlivé kódy nebo sociální manipulace.

více

Article teaser image

Česká zbrojovka a AUTOCONT spojili své síly


AUTOCONT službou pokročilého bezpečnostního dohledu zajišťuje preventivní a obranná opatření, která dokážou rozpoznat skutečnou hrozbu v téměř reálném čase a co nejpohotověji na ni reagovat.

více

Blog teaser image

Jste si jisti zabezpečenými systémy nebo skočíte do sopky?


Tentokrát jenom malá glosa. Asi už pomalu zapomínáme na středoškolskou látku, kdy jsme probírali základy filosofie. Říká vám něco jméno Empedoklés z Akragantu?

více

Article teaser image

Nové číslo magazínu ELITA je na světě


Čtení se zajímavým obsahem

více

Blog teaser image

Nástěnka ovcí


Už jste slyšeli o „nástěnce ovcí“ neboli Wall of Sheep? Ne? Možná by vás to mohlo také zajímat.

více

Blog teaser image

Co se to s námi stalo, přestali jsme se bát?


Volně navazuji na jeden z mých starších textů a znovu kladu otázku: „Nakolik reálně posuzujeme nebezpečí kolem nás?“ „Nakolik věříme tomu, že se nám nemůže nic stát?“.

více