Značka versity na Slovensku končí – bude z ní AutoCont

Ostrava (3. září 2012) – Holding AutoCont ukončil na Slovensku akvizici společnosti versity a.s., která od 1. 9. 2012 mění název na AutoCont SK a.s.

AutoCont SK přebírá logo a korporátní komunikaci v červených barvách od své české sestry – společnosti AutoCont CZ a.s. Značka versity tak definitivně zaniká. „Otevřeně se tímto způsobem hlásíme, že jsme součástí silného a vlivného ICT holdingu s více než dvacetiletou tradicí a zkušenostmi,“ uvádí Milan Futák, ředitel AutoCont SK.

AutoCont CZ je v současnosti největším a nejvýznamnějším českým soukromým dodavatelem informačních technologií. Spolu se společností CAD Studio, největším dodavatelem CAD řešení v České republice, tvoří AutoCont Holding.

AutoCont Holding se stal 100procentním majitelem společnosti veristy v březnu roku 2012. „Společná značka zjednodušuje komunikaci a posilňuje pozici nadnárodní společnosti s kvalitními lokálními řešeními. Prioritou pro nás samozřejmě i nadále zůstávají naši zákazníci a zvyšování kvality námi poskytovaných služeb,“ dodává Milan Futák.

Značka versity vznikla v roce 2009. Do té doby společnost existovala pod názvem K + K, a.s. Je za ní více než dvacet let zkušeností na slovenském trhu v dodávkách hardwaru, systémové integrace a služeb. Významnými klienty jsou především společnosti v oblasti průmyslu, státní správy a finančního sektoru.

„Přejmenování společnosti je obvykle v podobných případech posledním krokem, který potvrzuje, že se záměr, se kterým obě strany vstupovaly do jednání o akvizici, naplnil. Od prvního kontaktu se společností versity uplynuly zhruba dva roky. Od té doby jsme ušli velký kus cesty. Podařilo se imlementovat nové obchodní a implementační standardy, podstatně se rozšířila nabídka společnosti a projevila se velká část synergií, ve které jsme doufali. Jsem velmi rád, že jsme společné úsilí mohli završit tímto symbolickým způsobem. Jsme však stále jen na začátku cesty, na které bychom chtěli našim zákazníkům na Slovensku nabídnout ta nejlepší IT řešení a ještě více posílit naši pozici na slovenském trhu,“ sdělil předseda představenstva AutoCont Holding, pan Martin Grigar.