Produkty dedikované byznysu - USB Flash disky

Přenos a uchování dat a informací je jedním z nejdůležitějších a zároveň nejcitlivějších procesů v business sféře. Únik nebo ztráta dat je pro mnohé společnosti tím nejhorším scénářem a bývá následován důkladným vyšetřováním, jelikož takový únik může představovat ohrožení tržní pozice či konkurenceschopnosti společnosti. Nyní už však jedinou hrozbou zůstává lidské selhání, neboť flash disky společnosti Kingston neselhávají!

Řešení daného problému nabízí flash disky nově vyvinuté série DataTraveler, které se mohou pochlubit nejvyšší dostupnou úrovní zabezpečení na celém trhu. Mezi stavební kameny tohoto systému patří ochrana proti kybernetickému útoku typu WannaCry, možnost nastavení duálního hesla, dohledatelné sériové číslo či ochrana proti spywarovému útoku. Všem těmto hrozbám se váš USB disk ubrání sám zcela bez vašeho zásahu. Druhou úroveň zabezpečení tvoří nejnovější bezpečnostní software společnosti ESET NOD32® Anti-Virus Engine. Ten vás ochrání před doposud všemi známými nástrahami aplikací i internetu jako malware, spyware, ransomware nebo Trojan.

DataTraveler 2000

Jedním z nejvyhledávanějších modelů poslední doby je DataTraveler 2000, za což vděčí především svému nadstandardnímu zabezpečení, které mu přinesly spoustu ocenění na poli informačních technologií. Tento flash disk nabízí dvoustupňovou ochranu vašich dat, jednak pomocí klasické enkrypce, která probíhá na vlastním disku, a v druhé fázi pomocí alfanumerické klávesnice. Pro hardwarové šifrování dat využívá 256bitový klíč XTS-AES technologie DataLock společnosti ClevX. Ke zpřístupnění obsahu disku musíte zadat 7 až 15ciferný PIN kód s možností personalizace. Dále je pak dle standardu IP57 odolný vůči působení vody i prachu.

Vysoká úroveň kompatibility umožňuje využití na téměř jakékoliv platformě, čímž velice usnadňuje nasazení zařízení pro IT oddělení. Samotné provedení a volba materiálu pak zaručuje tu nejvyšší odolnost díky pevné hliníkové schránce, gumovému těsnění a ocelovému poutku zamezujícímu ztrátě keypadu. To vše z DataTraveler 2000 dělá nejbezpečnější flash disk, jaký si dokážete představit.

DataTraveler Vault Privacy 3.0

Dalším velice oblíbeným produktem se všemi náležitostmi firemního USB flash disku Kingston je DataTraveler Vault Privacy 3.0. Disponuje všemi dostupnými bezpečnostními protokoly včetně 256 bitové hardwarové enkrypce. K dostání je ve třech variantách splňujících korporátní požadavky pro bezpečnost přenosu dat a to: Standard, Managed a Anti-virus. Managed verze je vybavena sadou nástrojů pro využití v serverovém prostředí a samotné nastavení umožňuje IT administrátorům kompletní přístup k jejímu ovládání. Verze Anti-Virus pak byla vyvinuta ve spolupráci se společností ESET a zaručuje kompletní odolnost disku proti virům, malware, spyware a všem dalším hrozbám. Pro ještě rychlejší přenos dat pracují s technologií SuperSpeed USB 3.0.

Tabulka porovnání