AutoCont Holding a.s. se dohodl na akvizici společnosti COMA ZÁLOHOVACÍ SYSTÉMY a.s.

(Ostrava, 6.ledna 2014) Největší český IT holding oznámil akvizici jednoho z nejvýznamnějších specialistů pro oblast bezpečného ukládání a správy dat – společnosti COMA ZÁLOHOVACÍ SYSTÉMY a.s.. Pokračuje tak plánovaná expanze holdingu AutoCont započatá v roce 2009, která se zaměřuje jak na rozšiřování územní působnosti, tak na doplňování portfolia nabízených služeb.

Touto akvizicí vyvrcholila velmi úzká spolupráce obou společností z poslední doby. AutoCont získá tým odborníků a dlouholeté zkušenosti v oblasti bezpečného ukládání dat a také schopnost nabídnout svým zákazníkům na tomto poli unikátní řešení. Tým společnosti COMA byl od 6. 1. 2014 začleněn do struktury společnosti AutoCont CZ a.s., odkud bude nadále poskytovat služby stávajícím i novým zákazníkům.

„Domnívám se, že nastal ten správný čas posunout společnost, kterou jsme budovali od roku 1995, na další úroveň. Spojením s tak velkou a ekonomicky silnou firmou jako je AutoCont se mně osobně a celému mému týmu otevírají výrazně větší možnosti uplatnit získané zkušenosti a zároveň vytvářet nová řešení s využitím nejmodernějších technologií. To vše nejen pro současné a budoucí zákazníky AutoContu, ale v neposlední řadě i pro stávající zákazníky společnosti COMA“ uvedl Milan Heidrich, předseda představenstva a majitel společnosti.

„Jsem velmi rád, že se podařilo spolupráci AutoContu a COMy dotáhnout až do této finální podoby. Získáváme tak nové a v mnoha směrech unikátní kompetence, které v našem portfoliu doposud chyběly. Reakce našich zákazníků již nyní potvrzují, že je to krok správným směrem“ řekl předseda představenstva a ředitel společnosti AutoCont CZ Jaroslav Biolek.

„Nově nabyté schopnosti chceme pochopitelně využít i v naší dceřiné společnosti na Slovensku“ doplnil Martin Grigar, předseda představenstva AutoCont Holding a.s.