Společnost Evektor má díky moderním technologiím větší efektivitu i komfort práce v konstrukčním oddělení

Ostrava (červen 2018) – Specialisté společnosti AutoCont navrhli řešení pro virtualizaci pracovních stanic CAD, které společnosti Evektor zajistilo novou infrastrukturu, lepší zabezpečení dat a větší efektivitu práce v oddělení konstrukce.

Evektor je mezinárodní společnost patřící mezi přední vývojové a výrobní společnosti působící primárně v leteckém průmyslu v České republice. Kromě letectví se mimo jiné věnují rozsáhlé vývojové aktivitě v automobilovém a strojírenském průmyslu. Jednou z největších investic byla výstavba Výzkumného a školícího centra v obci Kvasiny.

AutoCont vybavil nové pracoviště v Kvasinách technologií pro virtualizaci pracovních stanic. Rýsovací prkna jsou pro dnešní vývojáře a konstruktéry minulostí. Pro náročnou konstrukční a designerskou práci se dosud využívaly CAD/CAM aplikace běžící na pracovních stanicích, vybavených speciální grafickou kartou a dalším výkonným hardwarem. Tyto stanice ale nejsou levné a jejich plný výkon se využije maximálně v 20 % pracovního času.

AutoCont navrhl nové řešení s využitím technologie virtuálních desktopů a dodal potřebnou serverovou infrastrukturu, síťové prvky, disková úložiště, koncová zařízení typu tenký klient a nechyběly ani kamerové systémy. Výsledkem projektu vznikly prostory, které poskytují dostatečné technické i technologické zázemí a konstruktéři společnosti mají k dispozici moderní pracoviště pro individuální práce a vývoj letecké techniky, motorových vozidel a jiných komponent.

„Po více než roce používání virtuálních pracovních stanic pro CAD můžeme říci, že konstruktéři se naučili využívat všech výhod technologie VDI, zejména zabezpečení dat, efektivní i vzdálený přístup ve VDI mezi pracovišti a s tím spojenou vyšší efektivitu a snížení postojů. Stejně tak i s správa IT využívá všech benefitů, které jim virtuální desktopy nabízí při správě i přidání nových pracovních míst.“  za společnost Evektor uvádí IT manager, Ing. Marián Rydlo CSc.

K dalším výhodám technologie virtuálních desktopů patří variabilně měnitelný grafický výkon pracovišť, okamžité „vytvoření” pracovní stanice pro nového pracovníka, tj. bez nutnosti čekat na schválení, nákup, dodání a instalaci nového HW. Zároveň je tímto způsobem snadné umožnit práci zaměstnancům subdodavatelských firem na spoluvytvářených projektech. Případně pronajímat virtuální pracovní stanice z volné výpočetní kapacity dalším subjektům, které mohou používat i zcela odlišné aplikace.

Více informací naleznete v případové studii.