Konference Techfórum 2018 se zaměřila na Bezpečnost, Digitální identitu a Moderní IT infrastrukturu

Ostrava (září 2018) – V polovině září se v prostorech Hotelu Zámek Valeč konal 5. ročník konference TechFórum, pořádaný společností AUTOCONT. Akce i letos zaznamenala velký zájem IT manažerů a specialistů, celým dnem účastníky provázela moderátorka České Televize Daniela Písařovicová

I další ročník konference TechFórum 2018, který proběhl 13. září, se konal v příjemném prostředí Hotel Zámek Valeč u Hrotovic. Tuto mimořádnou akci si nenechalo ujít téměř 350 IT manažerů a specialistů, odborníků od technologických partnerů i zástupců AUTOCONTu. Seznámili se s novinkami a trendy v oblastech Bezpečnost, Digitální identita a Moderní IT infrastruktura.

V dopoledním programu se s vizemi, trendy i průzkumy představili zástupci hlavních partnerů, společností Dell EMC (Stanislav Hájek), Hewlett-Packard Enterprise (Lubomír Galatík), Check Point (Pavel Řezníček) a Veeam (Vladimír Krejčů). Dopolední program byl obohacen o reference a zajímavé poznatky zákazníků AUTOCONTU v oblasti bezpečnosti. Své zkušenosti předali Ing. Jan Pšeja, IT manažer České zbrojovky a.s. a JUDr. Tomáš Elis, tajemník Statutárního města Opava.

V odpoledních blocích hovořili specialisté AUTOCONTU o vlastních službách a řešeních - AC Security Operations Center, AC Identita a další řešení pro zabezpečení firemních dat a informací. Společně s technologickými partnery Cisco, Dell EMC, Fortinet, Check Point, HP Inc., HPE, IBM, Kaspersky LAB a Microsoft byly odpoledne představeny i další inspirativní témata z oblasti bezpečnosti i moderní IT infrastruktury.

Novinkou tohoto ročníku byly miniworkshopy, které poskytovaly prostor pro názorné ukázky a interaktivní diskuzi k prezentovaným tématům. Prostor se našel také na neformální diskuze, během kterých docházelo k výměně zkušeností mezi účastníky. Večer byl připraven neformální program, který zpestřil i trochu jiný pohled na bezpečnost ze strany významného českého horolezce Radka Jaroše, týmová soutěž s tajemnými zabezpečenými boxy a další.

„Naši tradiční zákazníci, s kterými spolupracujeme dlouho, ale i mnoho nových účastníků akce hodnotilo odborný i doprovodný program konference na výbornou, což je zavazující do budoucna. Přítomnost technologických lídrů, IT odborníků od zákazníků i specialistů AUTOCONtu, výměna názorů a velmi přátelský charakter akce v příjemném prostředí vytváří skvělou atmosféru, už teď se těšíme na příští ročník.“ komentuje konferenci Miloslav Záleský, ředitel pro portfolio a marketing ve společnosti AUTOCONT.

Atmosféru akce více dokreslí i fotografie a krátké video.