AutoCont již desátou sezónu podporuje Národní divadlo

Ostrava/Praha – Společnost AutoCont výrazně přispěje k tomu, že i následující dva roky bude Národní divadlo v Praze hrát vynikající divadelní kusy v podání nejlepších herců u nás. Do roku 2012 totiž podepsala prestižní partnerství s Národním divadlem. V tomto roce tak vstupuje již do desáté sezóny jako výrazný mecenáš české kultury.

„AutoCont působí na trhu již více než 20 let a bezmála polovinu své existence jsme také partnery významné kulturní instituce jakou je Národní divadlo. Velmi si toho vážím a těší mne, že tak přispíváme k rozvoji české kultury. Naše dlouhodobé spojení dokazuje, že symbióza dvou velmi odlišných subjektů může nejen fungovat, ale je pro obě strany velmi užitečná,“ komentuje partnerství předseda představenstva společnosti AutoCont Martin Grigar.

„Bez podpory silných firem bychom v žádném případě nemohli dělat kulturní představení na světové úrovni. Jsem rád, že jsme se s AutoContem domluvili na nové, tentokrát dvouleté, smlouvě, která nám pomůže financovat zajímavé divadelní projekty,“ říká ředitel Národního divadla, Ondřej Černý.

AutoCont mezi světovými značkami

AutoCont se tak zařazuje vedle generálního partnera ND Komerční banky a partnerů Škody Auto, České pošty nebo ČEZu a Coca Coly k subjektům, které divadelní svatostánek v centru Prahy dlouhodobě podporují a pomáhají udržovat českou kulturní scénu na evropské úrovni.

Spolupráce AutoContu s Národním divadlem začala v roce 2001, kdy byla společnost generálním partnerem činohry Národního divadla. Od roku 2003 má statut Partnera Národního divadla a podporuje tak všechny soubory: činohru, balet i operu. V roce 2006 a 2008 za svou mecenáškou činnost v oblasti kultury společnost získala prestižní cenu Ď.

AutoCont působí na českém trhu ICT již od roku 1990 a z původního výrobce PC a prodejce výpočetní techniky se společnost rozvinula v jednoho z nejvýznamnějších dodavatelů ICT v České republice a na Slovensku. Součástí holdingu AutoCont jsou dále společnosti CAD Studio nebo SIL Eastern Europe v České republice a versity na Slovensku.