TechFórum 2017

Detaily programu jsou k dispozici po rozkliknutí patřičné sekce.

Program / 14. 9. 2017

08:30 - 09:45 Příjezd a registrace účastníků

10:00 - 10:10 Zahájení, informace o konferenci

 
Proč jsme jako zásadní dva pilíře konference zvolili bezpečnost IT a efektivní provoz IT, co dnes čeká účastníky v odborné i neformální části programu.
M. Záleský

10:10 - 11:25 Vstupy hlavních partnerů - Dell EMC, HPE, FORTINET, KASPERSKY, HP

 
DELL EMC
Co přináší spojení Dell EMC v době IT transformace? Dnešní organizace si uvědomují změnu jejich fungování na trhu, směrem ke svým zákazníkům a dodavatelům. Svět se zrychluje a IT požadavky a potřeby se mění. Co přesně v tomto světě nabízí pro zákazníky spojení Dell EMC?
L. Šafář
 
HP ENTERPRISE
Bezpečnostní perimetr se hroutí - jak na to reagovat? Odpovědi může nabídnout HPE Aruba. V dnešní době cloudu, IoT a mobilních zařízení se dostává klasický koncept perimetrové IT bezpečnosti pod tlak. Hrozby již neatakují podnikové IT pouze zvenku, ale čím dál častěji vznikají uvnitř.
L. Galatík
 
FORTINET
Tak, jak se mění vývoj kybernetických hrozeb, jejich vektory i typy zařízení, přes které útoky přicházejí, rozšiřuje se i portfolio zařízení společnosti Fortinet. Fortinet nabízí ucelená řešení, kde moderní, komplexní a hlavně bezpečná síť může jít ruku v ruce s jednoduchostí.
O. Šťáhlavský
 
KASPERSKY LAB
Jsme tu, abychom chránili svět! Aktuálně je to 400 milionů uživatelů a 270 tisíc korporátních klientů. Portfolio společnosti zahrnuje špičkové zabezpečení koncových bodů a specializovaná bezpečnostní řešení a služby, sloužící k ochraně proti sofistikovaným a neustále se vyvíjejícím digitálním hrozbám.
T. Barta
 
HP
Společnost HP Inc. nabízí pro firmy a organizace zabezpečené počítače a tiskárny formou služby.
D. Lev

11:40 - 12:10 Efektivní provoz a rozvoj IT dle zkušenosti zákazníka

 
Seznámíme vás s možnostmi, jaké může přinést koncept AUTOCONTu "Jsme Vaše IT" vaší firmě či organizaci. Pohledem jednoho konkrétního zákazníka si také projdeme jeho konkrétní praktické zkušenosti, co se pro něj v oblasti rozvoje a řízení provozu IT změnilo a co mu daný přístup dal či vzal.
M. Stejskal,
K. Pultar

12:10 - 12:30 Budování kybernetické bezpečnosti v organizacích

 
Kybernetická bezpečnost se stává nedílnou součástí firemních strategií a osobní zodpovědností vedení firem. Ovlivňuje rozhodování a svoji komplexností zasahuje do každé části firmy nebo organizace. Seznámíte se s naší nabídkou služeb a řešení, která vám pomohou s budováním kybernetické bezpečnosti od sestavení strategie, plánování opatření a jejich prosazení do firemních procesů až po zajištění kontroly jejich účinnosti a případné nápravy.
P. Vejmělek

12:30 - 13:30 Oběd

13:30 - 14:10
 1. ALIENVAULT přináší víc než SIEM, bezpečnostní dohled AC SOC
 2. VEEAM i AC CLOUD novinky v zálohování pro potřeby dnešní doby

A1
AlienVault USM - nová „TAMARA“ mezi radary?
Unified Security Management od AlienVault nabízí víc než SIEM. Podobně jako legendární TAMARA předběhla ve své době všechny radarové systémy na světě, tak toto ucelené řešení pro detekci kybernetických hrozeb a řešení bezpečnostních incidentů, přináší zcela nové směry a možnosti. Součástí integrovaného ekosystému je správa aktiv, jejich zranitelností a monitoringu jejich chování na síti. Zajímavý je i netradiční, komunitní přístup k tzv. Threat Inteligenci a otevřený protokol k výměně bezpečnostních informací OTX.
Služby bezpečnostního dohledu v detailu (AC SOC)
Bez týmu kvalifikovaných bezpečnostních specialistů, kteří vědí co sledovat, kde hledat a jak se v případě napadení chovat, je jakýkoli radar jen poloslepou drahou hračkou. AUTOCONT „Security Operation Center“ disponuje nejen takovýmto týmem, ale také unikátním, federativním přístupem, díky kterému si mohou svoji „TAMARU“ ve formě služby pronajmout i malé a střední firmy a organizace. A že se hackeři nevyhnou ani naší konferenci? … uvidíte sami!
P. Vejmělek
B1
VEEAM v nových barvách a s novými možnostmi
Zálohování fyzických serverů, desktopů, Office 365, zálohování a DR jako služba, či propojení privátní infrastruktury zákazníků s cloudovým řešením našich partnerů (AC CLOUD, Microsoft), to vše s novými produkty a řešeními Veeam. I proto je Veeam na českém trhu #1 v oblasti zálohování a dostupnosti.
AUTOCONT novinky ve službách AC CLOUD
Zálohujte do cloudu bez kompromisů a nebojte se hybridní infrastruktury. Poradíme, jak sjednotit zálohování serverové infrastruktury, koncových zařízení a cloudových služeb pod jeden nástroj. Rozšiřujeme služby AC CLOUD aneb další novinky pro rok 2017-2018.
M. Beran,
K. Sekot

14:30 - 15:10
 1. FORTINET bezpečnost bez kompromisů, AC řízení identit
 2. MICROSOFT technologie a řešení AC pro moderní pracoviště ve firmě
 3. Zkušenosti z praktického testování softwarově definované storage

A2
FORTINET - vaše komplexní ochrana
Koncept Fortinet Security Fabric umožňuje se na síť dívat shora a vidět ji jako jednu entitu, jeden bezpečnostní a konfigurační celek. Lze tak spravovat a řídit celou plochu sítě, využít sdílenou bezpečnost a provázanost jednotlivých komponent. Od perimetru až po end-point. Forti Sandbox je účinná a sdílená ochrana před pokročilými hrozbami. Jaké na nás dnes číhá nebezpečí, a proč integrace sandboxingu dává největší smysl?
AUTOCONT - řízení identit je důležité téma nejen v rámci GDPR
S vlastním produktem AC Identita nabízíme komplexní řešení pro problematiku efektivní správy a řízení identit v komerčních firmách i státních organizacích. Přijďte se podívat a zjistit, co je možné pro vaši organizaci mít a porovnat s tím, co pro tuto problematiku nyní sami používáte.
J. Václavík,
R. Drgáč
B2
MICROSOFT - novinky v Azure a představení Microsoft 365
Přijďte si poslechnout poslední novinky v platformě Microsoft Azure a představení možností a přínosů zcela nového balíčku Microsoft 365 určeného podnikovým uživatelům. Microsoft 365 představuje řešení pro moderní pracoviště s vysoce efektivními nástroji pro tvorbu dokumentů, spolupráci a zabezpečení, a to vše zabaleno s jednoduchou správou, nasazením a licencováním.
AUTOCONT - jak uchopit Office 365 ve firmě a jak využít SW produkty AC
Microsoft Office 365 jako nástroj pro posílení produktivity koncových uživatelů vs. platforma pro provozování podnikových aplikací. Zjistětě o tomto tématu více včetně živých ukázek vlastních AC softwarových produktů (NINA, Portál 365) a zkušeností z projektů.
P. Váša,
Š. Petrůj
C2
Zkušenosti z praktického testování softwarově definované storage
Software Defined Storage je stále rozšířenější technologie pro to, jak řešit vysoce dostupné a výkonné datové úložiště společně s prostředím pro běh virtuálních serverů, tzv.hyper-konvergovanou IT infrastrukturu. AUTOCONT specialisté si vzali do parády dva SDS systémy integrované přímo v kernelu (VMware vSAN a Storage Spaces Direct - Windows Server 2016) a dva jiné SDS, které fungují jako jeden z virtuálních strojů (HPE VSA a Dell EMC ScaleIO). Co jsme zjistili? A co naměřili? Přijďte se seznámit s výsledky a zkušenostmi!
P. Kubíček

15:30 - 16:10
 1. Datová centra - novinky od současných leadrů HPE a Dell EMC
 2. Networking - inspirace z projektů AC, zásadní novinky CISCO
 3. Zkušenosti AC s ransomware u firem v ČR, ochrana KASPERSKY LAB

A3
HEWLETT-PACKARD ENTERPRISE - nové unikátní technologie
Přichází servery HPE Proliant desáté generace, nejbezpečnější servery na této planetě. HPE přidává funkční novinky do HPE 3PAR pro další zefektivnění ukládání dat. Hyper-konvergence je jedním z trendů, který se k nám postupně blíží, zjistěte, jak jednoduše a efektivně lze vyřešit serverovou i storage infrastrukturu pomocí unikátního řešení HPE Simplivity.
Dell EMC - síla spojení a infrastrukturní řešení současnosti
Společnost Dell EMC se zaměřuje na řešení pro provoz datových center, optimalizace chodu IT a snižování nákladů. Ukážeme si vybrané technologie, které jsou nabízeny na českém trhu pro malé, střední a velké zákazníky a dotkneme se řešení Dell EMC pro zálohování, archivaci a bezpečnost firemních dat.
J. Zeman,
L. Šafář
B3
AUTOCONT specialisté a nejzajímavější projekty pro inspiraci
Ukázky několika zajímavě pojatých řešení, kde technologie opravdu slouží svému účelu. Většina našich aktivit a realizací je zaměřena na bezpečnost. Jaké jsou naše hlavní stavební kameny a proč je tak důležité pracovat s identitou uživatele a zařízeních v síti? Co nového "softwarová" doba přináší do sítí a jaké nové trendy nás pak čekají v oblasti WAN a přístupových sítí?
CISCO a nová éra networkingu
Dominantní výrobce technologií pro oblast networkingu aktuálně přináší zásadní změny založené na DNA architektuře. Jak automatizace a analytika šetří peníze? Jak se chránit proti malware v šifrovaném provozu?
J. Vazač,
P. Křižanovský
C3
AUTOCONT - Proč se nám to stalo?
Typická otázka, kterou v poslední době slyšíme od našich podnikových zákazníků. A jak jsme tomu mohli předejít? Ransomware je dnes každodenní hrozbou pro data všech. Možná ani netušíme, kolika nástrahám denně čelíme a kolika unikneme díky zabezpečení, které máme implementováno. Ne vždy je však vše tak, jak má být. Uděláme si malou analýzu případů, kdy to „neklaplo“, abychom se poučili. Vždy je lepší vzít si ponaučení z chyb jiných, než z chyb vlastních.
KASPERSKY LAB - patentovaná ochrana proti ransomware
Každý, kdo alespoň krátce pracoval v IT, ví, že dříve či později ke katastrofě, jakou může být úspěšný útok ransomware, pravděpodobně dojde – nejde totiž o to „jestli“, ale „kdy“. Nemůžete ovlivnit, „kdy“ se tak stane, ale můžete ovlivnit, zda na to budete připraveni!
D. Bulant,
L. Leupold

16:30 - 16:50
 1. HP řešení firemního tisku, tisk jako služba v servisní smlouvě AC
 2. Jak AC zvyšuje dostupnost a zlevňuje provoz WAN linek

A4
HP řešení firemního tisku, tisk jako služba v servisní smlouvě AC
Transformace tiskového prostředí zákazníka s cílem zjednodušení a úspory při zachování spolehlivosti, kvality a dostupnosti. Využití HP technologií a novinek v tiskových službách s ohledem na bezpečnost a GDPR.
D. Lev
B4
Jak AC zvyšuje dostupnost a zlevňuje provoz WAN linek
V dnešní době, kdy skoro všechna zařízení vyžadují připojení k síti nebo do cloudu, je spolehlivá WAN síť nutností. Softwarově definované řešení WAN umožňuje postavit spolehlivou a levnou WAN síť z různých linek, které jsou na trhu k dispozici a také umožní WAN síť optimalizovat přesně podle vašich potřeb.
D. Dvořák

17:10 - 17:30
 1. SAMSUNG novinky pro podnikovou sféru
 2. IT školení vašich zaměstnanců od AC, dostupná v každém regionu ČR

A5
SAMSUNG novinky pro podnikovou sféru
Nové revoluční technologie SAMSUNG s využitím ve firmách a organizacích. Inspirace z projektů v oblasti centrální distribuce obrazu (digital signage) a enrollment a tabletů se Samsung KNOX / MDM.
K. Míla
B5
IT školení vašich zaměstnanců od AC, dostupná v každém regionu ČR
Co školíme, jak a kde. Přehled nejzajímavějších školicích témat, města, ve kterých školíme otevřené kurzy. Školení ve vaší firmě - výhody a úskalí, možná řešení. Představíme vám také řadu možností, jak uhradit školení. Je jich překvapivě mnoho.
L. Vojtěchovský

17:40 - 18:15 Panelová diskuse s partnery konference

 
Zpětná vazba k tématům konference, dotazy na hlavní partnery konference, dotazy na AutoCont, slosování ankety
M. Záleský

18:15 - 19:30 Relax, individuální prohlídka areálu a nádvoří zámku, zámecký wellness

19:30 - 20:30 Večeře

20:30 - 01:00 Společenský večer s překvapením, ochutnávky zámeckých pochutin a nápojů, živá hudba, neformální diskuse

 
Atraktivní zpestření neformálního programu, ochutnávky vína v zámecké vinárně, rumy a whisky v bowling klubovně, pokračování welness.
 

Program / 15. 9. 2017

07:00 - 09:30 Snídaně a odjezd

Registrace


Kapacita námi pořádané konference TechFórum 2017 je již naplněna a registrace uzavřena.

Pokud máte o účast zájem, napište na zuzana.cervenkova@autocont.cz a my uděláme vše pro to, abychom pro vás, v případě odhlášení některých z účastníků, místo našli.